Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


NOEL EMMİ
05/01/2018
  “Müslüman Noel Kutlamaz” diye sosyal medyada ve meydanlarda bangır bangır sesler yükseliyor. Kutlar veya kutlamaz, o onun paşa gönlüne kalmış. 
   Noel mi, yeni bir yılın gelişi mi kutlanan, o da apayrı bir konu. Peki yılbaşını kutlamayıp dinine halel getirmeyen Müslüman, yolsuzluk, zina, rüşvet, çocuk istismarı, kadınlara şiddet,  kimin olduğu iyi bilinen öğrenci yurtlarında yapılan ahlaksızlıklar ve yapılan tüm haksızlıklar karşısında neden susar da, sırf yılbaşında meydanlara inip Müslümanlığını hatırlar? Saydıklarımın dinde yeri varsa o ayrı. Ama yoksa neden sadece yılbaşında hatırlanır bu yüksek din ve İslam bilinci?
  Haberlere göre Milli Piyango biletleri piyasada kalmamış. Kabaca bir hesap ile hemen her eve bir veya birkaç bilet girmiş. Peki diyanetin fetvasına rağmen, haram olduğu gayet de iyi bilinerek, şöyle dini bütün bir Müslüman evladı meydanlarda “Müslüman, kumar olan milli piyangoyu almaz” demez. İşin içinde para olunca din ikinci plana itiliyorsa onu bilemem. 
  Kula kulluk etmek hiç bu kadar zirve yapmamışken, menfaatlerin alabildiğine yeşerdiği ve meyvesi tatlı olduğu için ağızları sulandırır da, dini bütünler liyakatı hatırlamaz. Rızkı veren Allah ise madem, neden bir lokma ekmek için kula kulluk edilir? Emmisi dayısı ve siyasi bir gücü arkasına alamayanların bu ülkede ekmek bulmadığını bilmeyen mi var. O zaman cennete gitme hayaliyle yanıp tutuşan mübarekler, “Müslüman hak yemez. İşte, aş ta hak edenindir. Müslüman torpil ve adam kayırma yapmaz” diye yeri göğü inletmez.
   İşçi ve emekçi hakkı gelince kıvırtanlar, tazminat vermemek için bin bir takla atan patronlar, indira gandi paralarla Umre’lere koşanlar, kısacası vergi kaçırıp Cuma namazını kaçırmayan para babalarını göre göre bir babayiğit din sevdalısı da çıkıp “Müslüman vergi kaçırıp, hak yemez” diye meydana dikilmez. 
   Varsa yoksa işin kolayı, “Müslüman yılbaşı kutlamaz” Yılbaşına gelene kadar müslümanın yapmaması gereken, neler var, eyy.. dini bütün müminler.
   Milyonlarca insan çöplerden besleniyor. Bir o kadarı bedenini, ruhunu ve geleceğini bir parça ekmek için satıyor. Evlerde yanmayan sobalar için, parasızlıktan okuyamayan gençler için, madenlerde rızkı için ölenler için şimdiye kadar neden tek bir şey söylemediniz. Çünkü onları o hale getirenler de Müslüman kisvesindeydiler de ondan sustunuz.     
   Saçı sakalı kuförlerde taralı şeyhlere nerdeyse peygamberden daha fazla itibar gösterilirken, her gün bir cevher yumurtlayıp insanları birbirine kırdıracak kadar patavatsızlaşanlara da bir iki kelam ediverin de o zaman anlayalım ne kadar samimi dindarsınız.
  Mesele saç, sakal, kıl tüy değil. Bunlarla Allah’ın sevgili kulu olunmuyor. “Yeter ki sağ memenin altındaki cevher kararmasın” demiş şair. Sen o cevheri kararttıktan sonra, ister kat kat sarık bağla, ister dizine kadar sakal bırak, istersen hac ve umre yolunu binlerce kez kat et. Neye yarar. 
  Saç sakal da değil keramet demiştik. Mesele onurlu, insancıl olup bencilliği bir kenara bırakabilmekte. Yaradanı yaradandan dolayı hoş görebilmekte keramet. Kuluna değil yaradanına sadık kalabilmekte. Yok din pazarlayan ve illa her sakallıya ise sonsuz hürmet, o sakalın daniskası Noel Emmi’de de var.   
HAFTANIN HABERİ: Yılbaşında 7 kişi ile 1 hindiye giren O.Ü ve ailesi, hindinin iki budunu paylaşırken birbirine girdi.
HAFTANIN SÖZÜ; Hak yiyebilirsin ama sindirmesi zor olur.
SAYGILARIMLA 
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " NOEL EMMİ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Bilinçsizlik

18:52:43

Gönderen:

Fatih Mehmet YILMAZ

8/Ocak/2018

Geleneksel kültürün etkisinde kalmış, atalarından gördüğü bozuk inancı kendine din edinen ve bunun adına da İslam diyen kimselerin, kaçınmaları gereken birçok husus varken sadece yılbaşını gündeme almaları, planlanmış bir projedir. Bu tür sloganlarla İslam`ın özünün gizlendiği, muhkem ayetlerin önüne geçildiği aklıselim sahibi her insan tarafından açıkça görülmektedir. Yılda bir kere çekilen milli piyango biletine feryat eden yığınlar, her gün oynanan at yarışlarına, lotolara, potolara destek vermekte, sanki bu konuda İslamın bir serbestliği varmış gibi hareket etmektedir. Yine yılda bir kere çekilen milli piyangoya tepki gösterenler, görmezler mi ki yaşadıkları toplumda kendilerini yaratan Yüce Allah`ın hükümleri ayaklar altına alınmış, O`nun sözlerinin bir insan sözü kadar değeri yoktur.


Başlık:

noel!!!

10:41:33

Gönderen:

Rodi KARACA

6/Ocak/2018

yaziniz cok guzel olmus bir ekleme yapmak istiyorum izninizle her sene 24 aralik hristiyanlar aleminde hz isanin dogum gunu kutlanir o bayrama NOELdenir// her senenin 31 aralik aksami ise yeni yila giris kutlanir ama yanlizca turkiyede yilbasi ve noel hep karistirildi yada karistirilmak isteniyor,surasida bir gercekki hiç bir dinde yilsonunu yeni yila girisi kutlamayin diye ne bir rivayet ne bir ayete rastlamadim. sn yazarin dedigi gibi gercek muslumanlara cagrim sudur ////// halel getirmeyen Müslüman, yolsuzluk, zina, rüşvet, çocuk istismarı, kadınlara şiddet, kimin olduğu iyi bilinen öğrenci yurtlarında yapılan ahlaksızlıklar ve yapılan tüm haksızlıklar karşısında susan muslumanlar haydiyin bir iki yuruyus bir iki çiglikta siz atin.....o zaman anlarimki sizler gercek muslumansiniz yoksa haksizlik karsisnda susanlardanmisiniz????


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin