Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


ALLAH KURTARSIN
12/01/2018
   Yeni bir yılın ilk günlerini yaşarken eskiden kalma dertlerimizin hala yerli yerinde durması ne acı. 
    Misal Akıllı Kavşak. O kadar kaza oldu, bir o kadarı da olacak gibi. Yav hiçbir Allah’ın kulu “Lan ne oluyor?” diye düşünmez. Bu pek bir akıllı olan kavşak belki başka yerde amacına hizmet ediyordur, ama organ bağışı gibi bize dokusu uymadı. Sağdan soldan gelen her araç hop kavşağın göbeğine oturuveriyor. Peki bu işte bir terslik yok mu? Döner koltuğunda bir sağa bir sola dönüp çay kahve içenler, bir koltuğunuzdan kalkın da şu kavşağa el atın. Bu kadar mı acizsiniz veya aciziz. 
   Peki doğalgaz ne alemde? Bu kış ta böyle geçti, kömüre güç yetmiyor. Eğer doğalgaz uzun zaman bize uğramayacaksa, kömür parasına da yetişemeyeceksek, o zaman en doğalına dönelim. Hani dünya liderimiz(!) bir zamanlar Rusya ile papaz olduğumuzda, “Gerekirse tezek yakarız, doğalgaz için eyvallah etmeyiz” demişti ya. Hah biz de tezek için acaba girişimlere başlasak mı? Elalem daha da modernleşirken, biz köyleşmeye koşar adım gidiyoruz ya, valla tezek te hiç sırıtmaz bence. 
   Cezaevi için bu senede kazma vurulmayacak gibi. Olsun biz zaten müebbet’e bağladık işi. Evimizde işsizlikten boncuk yapmaya başladık bile. 1000 kişilik cezaevi beklerken 10 bin kişilik Açıkhava cezaevine döndü canım memleketim. Kader kurbanı, keder mahkumu olduk ya la. Hadi hepimizi “Allah kurtarsın” o zaman.     
   Ankara Yolu’nu sormayı düşünen varsa, bence hiç zahmet etmesin. 2 yıl önce “Çifte Bayrama hazır olun” demiştik. Müslüman aleminde bayram, bizde de vaat bitmez nasılsa. Daha yapılmadan bozulan yol yapmak gibi, süper bir yeteneğimiz var bizim. Birkaç yıl sonra bir bayram bakmışsınız yolumuz tamamıyla bitivermiş. Ama o zamana kadar bir yerleri de muhtemelen bozulmuş olur. Bakınız Polatlı Yolu. 10 sene bekledik yapılsın diye, en berbat yol oldu şimdi. Ankara yolu içinde uzun süre saç baş yolmaya devam edecek gibiyiz. Bir zamanlar aksamalar için direklerdeydi kabahat, şimdi direkler kalktı ama odunların ruhları aramızda geziyor.
   Sıcak ve soğuk su ile ilgili sorunları da taşıdık 2017’den 2018’e. Kadirşinas bir bavul gibi, bu sorun da bizimle hep yanımızda gezecek gibi görünüyor. Baston çeken dedelerimiz, dişsiz ninelerimiz “Altından deniz geçiyor” derdi bu topraklar için. Ne oldu, deniz bitti de karaya mı oturduk şimdi? Tedbirsiz abdest bozmaya giden sağdan soldan taş ararmış. Şimdi yana yakıla yok olan suların peşindeyiz. “Her eve bir deve kampanyası” bu aralar tutar bence. Hem suya dayanıklılar, hem de Ankara ve perişan köy yollarında ulaşım için bire bir olur. Laf anlatamadık, bari hendeği atlatırız.
  Takvimler yeni yıla evrilirken, eski sorunları da yanında taşıması ne kötü değil mi? Yıllar önce aynı konuları konuşuyor, aynı dertlerle boğuşuyorduk. Önümüzdeki yıl da yine temcit pilavı gibi konuşacaklarımız, yazacaklarımız hep aynı olacak. “O iş ne oldu, bu iş ne zaman, şu iş hangi aşamada” düşün dur. Oysa biz bugün nelerden, hangi güzelliklerden bahsediyor olmamız gerekirdi. Dünya çapında bir suyun başını tutmuş otururken, “kayboluyor mu acaba?” diye ağıt yakıyoruz. Yerli yabancı turist ile dolup taşmamız gerekirken, “bu sene kaç kişi daha göç etti?” diye hayıflanıyoruz. 
   İşin kötüsü kimsenin de umurunda değil gibi sanki olup bitenler. Tuzu kuru olanlar hayatından çok memnun, diğerlerinin canı cehenneme gibi bir hava var.  Her cümleyi bir atasözüyle bağladık. Umursamaz tavırlara karşı rahmetli atalarımız olsa şunu deyiverirlerdi; “Nenem kan ter içinde pekmez kaynatır, dedem yan gelip yatmış baston oynatır” 
HAFTANIN HABERİ: Taşeron yasası ile AKP  kadrosuna girmeye çalışan Bahçeli, evraklarını hazırlayarak teslim etti.  
HAFTANIN SÖZÜ: Önce ekmeğinizi çalıp sonra bir parçasını verir, ardından da minnet etmenizi beklerler. Tanıyorsunuz onları..
SAYGILARIMLA

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ALLAH KURTARSIN " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Yazıda bir kusur mu var vasfi efendi

22:55:55

Gönderen:

Yusuf

16/Ocak/2018

Hoşuma Gitti ve Gerçek : Tuzu kuru olanlar hayatından çok memnun, diğerlerinin canı cehenneme gibi bir hava var. Her cümleyi bir atasözüyle bağladık. Umursamaz tavırlara karşı rahmetli atalarımız olsa şunu deyiverirlerdi; Nenem kan ter içinde pekmez kaynatır, dedem yan gelip yatmış baston oynatır❠Bu aynı zamanda atasözüne yakın bir söz:

HAFTANIN SÖZÜ:ˆÖnce ekmeğinizi çalıp sonra bir parçasını verir, ardından da minnet etmenizi beklerler. Tanıyorsunuz onları


Başlık:

Ekmeleddin Başganını çabuk unutmuşsun Yavuz Efendi.

07:32:22

Gönderen:

Vasfi Efendi

13/Ocak/2018

Daha düne kadar eski kanlı bıçaklı Komünistlerle(!) Faşistler(!) el ele verip CHP-MHP ittifakıyla Ekmeleddini başkan seçmek için yaptığınız ittifakı ne çabuk unuttun? O zaman kalkıp niye "Bahçeli CHP`li belediyeden taşeron kadrosu alsın" demedin? Bugün ülkemizin geldiği noktada DEVLET Bahçeli DEVLET Adamı olduğunu göstererek, herkes milli ittifak-hain ittifak ayrımını görürken hele ki Haymanalı AK PARTİye yüzde 70-80 destek verirken böyle yazılar yazman senin renginden başka bir şeyi ortaya çıkarmaz. Diğer eleştirilerinde haklısın. Ona sözüm yok. Lakin eleştirilerinin sonu garip bir şekilde Recep Tayyip ERDOОAN`a varıyor. Sen yaşını başını almış adamsın. Eski Türkiyeyi hepimizden iyi bilirsin. Yapılanları önce bir gör, hatırla, sonra eksiklikleri belirt. Selamlar...


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin