Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BİZ SEÇMENLER...
09/02/2018
Yerel ve mahalli seçimler yaklaşıyor. Konuya siyasi açıdan bakmak istemiyorum elbette seçimlere her siyasi partiden adaylar katılacak hatta bağımsız adaylar da olacaktır. Biz seçmenler oylarımızı kendi hür irademiz doğrultusunda kullanacağız. Belediye seçimleri demek o yerleşim yerinin ve bağlı bulunduğu köy, mahallelerinin mükemmel şekilde hizmet alarak yönetilmesi demektir. Bu açıdan bakıldığında bizim seçilecek kişileri iyi analiz etmemiz gerekir. Seçmen olarak bizlerden oy bekleyen adaylardan ne isterdik? Yolda, çarşıda, kahvehanede veya ev ziyaretlerine geldiklerinde ilk önce saygınlığımı ve misafirperverliğimi gösteririm, daha sonra güzelce dinler, neler yapabileceklerinin ve vaatlerinin gerçeklik paylarını düşünür, bilgi alışverişine geçerdim. Bende fikirlerimi bildirir merak ettiklerim varsa soru sormaktanda kaçınmazdım. Yapabilecekleri hizmetleri bir kitapçık ve broşür halinde imzalayarak yayınlanmasını ister, bunu da bir taahhütlenme olarak kabul ederdim. Bu işlemi bir aday için değil tüm adaylardan beklerim. Ayrıca seçimlere kadın adayların katılması da ilçemiz için ayrı bir renk ve mozaik olacaktır. Kadın seçmenler de bu tür faaliyet çalışmalarında başarılar göstereceklerdir. 
Yerel ve mali seçimlerde siyaseti tamamen aşarak ilçemize daha verimli hizmet verebilecek kişileri belirleyerek hısım, akraba, eş, dost gütmeden şahsi çıkarlar peşinde olmadan, ilçemiz için daha toplumsal hizmet vermesi gereken kişi ve kişileri seçmeliyiz, olması gerekende budur. 
Sevgili okurlarım; bir adayı dinlerken dinlemesini bilmemiz gerektiği kadar konuyla ilgili bilgilerimizin yanında istek ve önerilerimizi de belirtmekten kaçınmayalım. Hatta gerekiyorsa sorularımızla onları terletelim, saygı sınırlarını aşmayalım ve ayrıca şakşakcılıktan vazgeçelim. Eminim bu durumdan konuşmacılar da sıkılıyordur. Seçeceğimiz kişilerde doğruluk, dürüstlük, şeffaflık, çalışkanlık, ayrım yapmayan, insanlarla iç içe olan, girişimci, takipçi ve iş bitirici kişiler olmalıdır. 
Bizlerin diğer görevi ise hizmet takibi olmalıdır. Olumlu hizmetler takdir-i şayan edilmeli, yapılmayan hizmetlerin kanunlar çerçevesinde halk tarafından gerekli tepkinin gösterilmesi gerekir. 
Haymana Belediyesi hiç şeffaf değildir. İnsanlarla diyaloğu sağlamamaktadır. Haymana’ya yerleşeli 5 yılı geçti. Belediye`nin giriş kapısından başka bir yerini göremiyoruz, görevli tarafından başkan yok deniliyor yada başka mazeretler söyleniyor. Hiç olmazsa giriş yasaktır yazısı asılsında vatandaş uğramasın. Bir de çarşı, Toki arasına öyle tümsekler yapılmış ki hiçte nizami değildir, bu tümsekler araçlara zarar veriyor, çoğu kişi bu durumdan şikayetçidir. Bu tümseklerin düzeltilerek, tümsekleri belirten çizgiler çizilmesi, uyarı levhalarının görünebilecek şekilde konulması acilen gerekir. Ve ayrıca caddeler üzerindeki kaldırımlara inşaat malzemelerinin konulmaması ve inşaat güvenlik tedbirlerinin alınması için gerekli denetimlerin yapılması gerekir. Yazımı bitirirken Hacı Bektaş-i Veli nin bir dörtlüğünü sunmak istiyorum 
Malım, mülküm, servetim hepsi evde kaldı,
Eşim, dostum, akrabam geçtiğim yolda kaldı,
Dostlarımdan birisi, benden hiç ayrılmadı,
Allah için yaptığım, iyilikle bende kaldı.
Haftaya görüşmek üzere, hoşçakalın, sağlıcakla kalın.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BİZ SEÇMENLER... " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin