Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


KAHROLASI TERÖR
23/02/2018
Birinci dünya savaşında yaklaşık 10 milyon, ikinci dünya savaşında yaklaşık 65 milyon insanın hayatını kaybettiği kayıtlarca bilinmektedir. Stalin döneminde ise Rusya’da 20 milyon insanın açlıktan, sefaletten veya çeşitli nedenlerle katledildikleri kaynaklarca belirtilmiştir. Ayrıca Hiroşima ve Nagazaki’yi de unutmamak lazım, atılan atom bombası nedeniyle çok insanın öldüğü topraklarda bir otun bile bitmediği, çoğu insanın da sakat kaldığına tarihimiz şahit olmuştur. 
Ayrıca Çernobil faciası da ayrı bir felaket olmuştur. İkinci dünya savaşına katılan ülkelerde taş üstünde taş kalmadığı halde kendilerini toparlayarak pek çoğu süper güç haline gelmişlerdir.
Bizde Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Mustafa Kemal Atatürk`ün kurduğu Cumhuriyet devrimleri sayesinde pek çok yol katettik. Atatürk bu devrimleri yapmadan önce sürekli araştırmalar yapmış, en iyi yönetim biçimlerini örnek almıştır. Devlet yönetim ve devrimleriyle ilgili 3 bine yakın kitap okumuş ülkemize ve insanımıza en uygun yönetim, kanun şekillerini seçmiştir. Daha yapacağı şeyler hakkında kitaplarında, yazılarında bilgiler vermiş, ama maalesef ömrü bunlara izin vermemiştir. 58 yaşında 10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yummuştur. Bizler 60’lar kuşağıyız. 1950’ler ve 60 kuşakları da daha eskilerde olduğu gibi çok zor günler yaşamış, olaylara maruz kalmıştır. Daha doğrusu kaldık. Şu anda hayatta olanlar bunları anlatsalar her birinin yaşayan bir tarih olduklarını görürsünüz. Ben ihtilal çocuğuyum, benim oğlumda 1980 ihtilal çocuğu.
İhtilaller ah şu ihtilaller. Ülkemizi en az 20 yıl geriye taşıyan ihtilaller. Askeri ve sivil ihtilalleri hiç bir zaman anlayamadım ve onaylamıyorum. 1980 İhtilalinden önce ülkemizde bir sağ, sol terörü vardı ki, şimdiki nesil sadece kitaplar ve görsel yayınlar vasıtası ile bilebilir. Biz bunları yaşadık. 1970’lerin en güzel olayı Londra’dan gelen “Ayşe tatile çıktı” parolasıyla kazanmış olduğumuz Kıbrıs Barış harekâtıydı. 1970’li yılların en zor günleri 1980’e kadar yaşanan kâbus gibi iç terör gençleri avuç içine aldı. Okullar, işçi sendikaları, bölünmüş partizan gençlik, bölünmüş mahalleler ve aileler hatta bölünmüş köyler bu iç terörün esiri olmuştur. Sözcükler, kelimeler, şarkılar, film ve sanatçılar, kitaplar, yazarlar, gazeteciler siyasetin malzemesi olmuştur. Sarımsak desen sağcı mısın? Soğan desen solcu musun? Sağ adımını atsan sağcı, sol adımını atsan solcu oluyorsun, ters düşersen bir araba da dayak yiyordun, duvarlar ise sağ, sol yazılarıyla doluydu. 1980’lerde ihtilal oldu, tamam ben ihtilali sevmiyorum ama ülkeyi yönetenlerin hiç mi suçu yoktu? Her zaman olduğu gibi bu olaylarda da dış emperyalist güçlerin parmağı vardı. 
1980’den sonra yaşadığımız en çirkef olaylardan birisi de Bulgar mezalimi. Bulgaristan devleti tarafından Türk asıllı vatandaşlara yapılan eziyet ve zulümleri de unutmak mümkün değil. Ermeni Asala örgütünün yurt dışındaki elçi ve konsolosluklarımıza yapılan saldırılar sonucu çok sayıda yurtdışı temsilcimiz hayatlarını kaybetmiştir. Sırpların ve Hırvatların Bosna Hersek’li kardeşlerimize yaptığı katliamı da unutmak mümkün olmadı. Ayrıca yurt içinde çok değerli gazetecilerimiz ve yazarlarımızda şehit edilmiştir. 
Yıllardır başımızın belası olan diğer terör örgütleri gibi dışarıdan beslenen ve içerideki bir takım vatan hainlerinden oluşan sözde Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olduğunu iddia eden PKK terör örgütü haince planları ve sinsice oyunları ile sivil, Kürt, Türk, kadın, çocuk ayrımı yapmadan çok kişiyi katletmişlerdir. Hiçbir zaman emellerine ulaşamadıkları gibi ileride de ulaşamayacaklar. 
İŞİD, PKK’ya düzenlenen operasyonlar kesinlikle başarılı olacaktır. Dünyada hiçbir devlet yoktur ki bu kadar çok terör örgütüyle uğraşan. Evelallah biz hepsinin hakkından geleceğiz, yeter ki iktidar ve muhalefet ile birlikte beraber olalım, şu zamanda; kısır çekişmelerin faydası yoktur. Uzlaşabilinecek çözüm noktası bulunması ülkemizin menfaatine olacaktır ve ayrıca etrafımızdaki komşu ve diğer dünya ülkeleriyle iyi münasebetler kurmak zorundayız. Ülkemizin çıkar ve menfaatleri neyse o doğrultuda çalışma yapmak bizi yönetenlerin en önemli görevleridir 
 “Söz konusu vatan ise; gerisi teferruattır”
(Düzeltme: geçen haftaki yazımın sonlarında belirttiğim sehven yazılan bir sözümü düzeltmek istiyorum ; “ağaçlar mirasım, kitaplar hazinem, eşim yol arkadaşım, çocuklarım ise sermayemdir.”)
Haftaya görüşmek üzere, hoşça kalın, sağlıcakla kalın. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " KAHROLASI TERÖR " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin