Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ZİYAAA.....
04/05/2018
   Anlaşıldı ki son iki ay sürekli seçim konuşacağız. Konuşalım.. Ama biz susup başkaları konuşursa sıkıntı orada başlıyor. 
   Bunca seçim gördüm, hep dut yemiş bülbül biz olduk, gelip atan tutan başkaları. Koltuğu kapan onlar oldu, mindere bağdaş kuran biz.
   Körü körüne bir siyasi hareketin ardına düşüp, sonra kös kös geri döndük. 
    Mesele şu veya bu partinin aldığı oy değil. Mesele hangisinin bize ne verdiği.
    Kurulduğu günden bu yana Haymana AKP ile yattı kalktı. Hep belirleyici o oldu. Her seçime 1 hatta 3 sıfır önde   başladı. Peki bu maçın sonunda biz ne kazandık?
   Sanırım bir önceki genel seçimlerdi. Bir AKP milletvekili geldi, “Haymana’ya havaalanı yapmayı düşünüyoruz” dedi. 
   Çok güzel bir Türk filminde Şener Şen “Ben Amerikadayken…” diye atıp tutarken, araya rahmetli Münir Özkul girer ve “Ziyaaa…..” diye onun palavrasının önüne geçerdi.
   İşte bu milletvekili “Haymana’ya havaalanı yapmayı düşünüyoruz” dediğinde keşke hepimiz “Ziyaaa…” diyebilseydik. 
   Çünkü araya girip “orada dur hele” demezsek, atıp tutmanın sonu gelmez. Nitekim gelmedi de. 
    Biz sustukça Ziya’lar çoğalır. Biz de tıpkı anlattığım filmdeki saf çocuklar gibi ağzımız açık haran hayran dinleriz. 
     İşte şimdi 2 ay hep Ziya’lar anlatacak biz dinleyeceğiz. Milletvekilleri adayları gelecek. Partisi önemli değil. Hepsi ceplerindeki kağıtları çıkarıp “Haymana’ya şunu, bunu yapacağız. Ama önce destek sizden” deyip gayette desteksiz bir şekilde sallayacak. Biz de kara koyunun kaval dinlediği gibi dinleyip, “Yaşaa… varooll..” diyeceğiz. 
   Seçim bitip onlar puf koltuklarına oturduklarında, onlar söylediklerini unutacak, biz dinlediklerimizi. Onlar milyonları cebine atacak, biz siftahsız günlere devam edeceğiz. Onlar vip uçakları ile dünyayı dolaşacaklar, biz Haymana’ya yapacaklarını söyledikleri havaalanına “uçak ne zaman konacak” diye bakacağız.
   Bunca yıl seçtiklerimize bir bakın hele. Hangisi bir Sedat Çevik kadar köylere hizmet etti. Bir Levent Gök kadar Haymana ismini zikretti. Fazla düşünüp o narin beyninizi yormayın. Yok çünkü. 
   Bazen “Şu vekil var ya, Haymana’yı çok seviyor”, ara sıra “Şu bakan var ya, Haymana için ölüyor” denildiğini çok duyduk. Allah var hem seviyor, hem ölüyorlar(!) Biziz nankör olan. Onlar için ne yaptık ki? Vah zavallılar. 
   İsmi, cismi partisi ne olursa olsun. Bizden oy istemeye geldiklerinde, mavalları sıralarken, “Dur orada bir dakika arkadaş. İşte bizim sorunlarımız, istediklerimiz. Bunları hangi zamanda yaparsın. İşte dosyamız, projelerimiz. Ne zaman hayata geçirirsin? Burada, milletin önünde namus ve şeref sözü ver. Eğer dediğin zamanda yapamayacaksan da istifa edeceğini söyle” diye sesimizi yükseltebiliriz mi? Yoksa bunları söyleyen birisinin ağzını kapatmaya mı uğraşırız? Bence “B” şıkkını yaparız.
   Ondan sonra Ziya’lar gelir geçer, biz hep yerimizde sayarız. Gün gelip te hepimiz, ama hepimiz birer Münir Özkul olup “Atma Ziyaaaa…” diyeceğimiz gün bizim kurtuluşumuzdur. Kısaca ya Ziya olacaksınız, ya Münir Ozkul. Ya da saf saf Ziya’ları dinleyen ve inanan sürü…Karar sizin. 
HAFTANIN SÖZÜ: Güzel günler sana gelmez. Sen onlara yürüyeceksin...
HAFTANIN HABERİ: Diliyle gözlerdeki taşı çıkaran A.S(46) “bundan sonra böbrek taşlarını da ameliyatsız” çıkaracağım diyerek kafalarda soru işareti bıraktı.
SAYGILARIMLA

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ZİYAAA..... " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Sen önce yorum yazarken adını yaz

21:49:55

Gönderen:

Cemal

7/Mayis/2018

ismini saklayan siyaset yapmayan gazeteci kardeş. Böyle uzun bir ismin olduğu için yazarken zorlandım. Senin zoruna mı gitti bu gazeteci kardeşimizin yazıları?Gerçekleri söylemeye söylemeye ve konuşmaya konuşmaya Haymana halkını dilsiz şeytana döndürdüler. Siyasiler doğruyu söylemiyor, yalan dolan ile milletten oy alıyorlar, hiç olmazsa bırakın da gazeteci kardeşlerimiz doğruyu söylesinler, dokuz köyden kovulsalar da doğruyu söylemek zorundalar.


Başlık:

Yavuz Ağabey ya aday ol ya da aday göster

19:30:31

Gönderen:

Siyaset yapmayan gazeteci

5/Mayis/2018

Milletin ardından atıp tutmak kolay. Soyle bakalım kime oy vereceğiz? Karalama yapacağına ya gazetecilik yap tarafsiz ol, ya da çık siyasetçi ol oy verelim. Onu da yapamıyorsan söyle artik kime oy verelim???


Başlık:

Anne sütü aç içince böyle olur

04:14:39

Gönderen:

Ahmet

3/Mayis/2018

Bunca yıl seçtiklerimize bir bakın hele. Hangisi bir Sedat Çevik kadar köylere hizmet etti. Bir Levent Gök kadar Haymana ismini zikretti. Fazla düşünüp o narin beyninizi yormayın. Yok çünkü. Belki beyin vardır ama anne sütü Yavuz abiciğim, anne sütü Turan Aydın Hoca`nın köşe yazısına yorum yazdım. Beyin var ama anne sütü az emdikleri için beyin tam gelişmemiştir ve yaşaaa varollll ile birlikte de şak, şak ve şak sesleri ile alkışlarlar bizim anne sütü az emmiş Haymanalı bazı vatandaşlarımız.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin