Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Nemçe İllerinden Haymana Ovasına
25/05/2018
Merhaba! 
Kıyıda köşede kalmış yaşantımı ara sıra kâğıda döktüğüm vakidir. Nedenini bilmiyorum. Belki unutmak istemediğim anılarım yüzündendir, belki de varoluşa katlanabilmek için bilinç dışının geliştirdiği bir taktiktir bu. Kim bilir? Fakat bir gazetede yazmak! Takdir edersiniz ki bu bambaşka bir şeydir. 
Tasavvur buyurun! Ömrünüz köle gibi çalışıp heder ettiğiniz metropollerde geçmiş. Para pula değer vermemiş, makam ve mevkiye itibar etmemiş, her durumda vicdanınızın sesine kulak vermişsiniz. Şu üç günlük dünyada feleğin o tanıdığımız temel stratejisine maruz kalmış, bunun doğal sonucu olarak hüsrana uğramışsınız. Yaş alıp başını gitmiş, neredeyse hayattan bir beklentiniz dahi kalmamış (aslında bu çok da kötü bir level sayılmaz, çünkü ne kadar az beklentiniz olursa o kadar az hayal kırıklığına uğrarsınız.) Bu arada, uğruna dillere destan mücadeleler verdiğiniz idealleriniz de (putlarınız mı demeliydim?) pul pul dökülüp parçalanmış. Hâsılı, tutunamamışsınız. Ne yaparsınız? 
Ben kendi namıma, yaşamak istediğim hayatın bu dünyada imkânsız olduğuna kanaat getirip, inzivaya çekilme kararı aldım. Dünyadan elimi eteğimi çekecek, Rousseau gibi kendimi botaniğe adayacak ve bağ bahçe işleriyle uğraşacaktım; taşraya da bu maksatla dönmüştüm.  Ama gelin görün ki, yukarıdan gelen kararlar da var ve bir anda kendinizi benim gibi bir gazetede yazarken bulabiliyorsunuz. Tabii, HHKC.’ne mensup iki güzide yoldaşın yüzümü pratiğe çevirme noktasındaki dualarının da bunda büyük payı olduğu kanaatindeyim.
“Sen de kimsin?” diye soracaksınız, haklı olarak. Elbette, üstenci ve “Benden değilsen düşmanımsına evirilmeyecek bir soru olduğu sürece, sorulmayı hak eden bir sorudur bu. Hem aramızda müspet bir ilişki tesis edeceksek, tanışmamızda fayda da var. Fakat birbirimizi yavaş yavaş, sindire sindire tanıyalım isterim. 
Kalem erbabı sayılmam; sadece arada bir bu dehlizde zuhur edecek, efkâr-ı umumiyenin sorunlarına ilişkin kişisel fikir kırıntılarımı ve izlenimlerimi paylaşacağım. Gerçi zülfü yâre dokunmadan yazılır mı, bundan pek emin değilim; ancak, her kulak için ağız olmadığımı ve duyulmak istenenleri yazmayacağımı şimdiden belirtmek isterim. “Dünyadaki bütün umut, hiç hesaba katılmayan insanlardadır” diyen üstadın önünde bir kez daha eğilerek, varsa o tür insanlarla sahici bir bağ kurmanın yollarını arayacağım; sanırım bu yolculuktaki tek beklentim bu. Mamafih, ağırlığı çiçek böceğe verecek, kimsenin tabiatla arama girmesine de müsaade etmeyeceğim. 
Şimdilik şu kadarına fit olalım: köken itibariyle Haymana, ruhen enternasyonal, fikren Taocu-leysiyye mektebi, biçimsel olarak Galat, kalben Paris’li bir âdemoğluyum. Ayırıcı vasfım freespirited bir kişiliğe sahip olmam. Ayrıca Başak burcundan olduğum için tenkit zaafıyla malulüm ve her olumsuzluğa olduğu gibi, buna da zamanla alışacağınızı umuyorum.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " Nemçe İllerinden Haymana Ovasına " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin