Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

EN GÜZEL HEDİYE GÜLÜMSEME
25/05/2018
Ülkemizin şu an itibari ile en önemli gündemi Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekili seçimleridir. İttifaklar kuruldu, Cumhurbaşkanlığı adayları belli oldu. Seçime katılacak Milletvekili adaylarının isimleri 21.05.2018 saat 17:00 itibarı ile YSK`ya teslim edildi, aday gösterilenler gösterilmeyenler, sevinenler sevinemeyenler, bu tarih itibarı ile ortaya çıktı. Tabiki bu sürpriz isimlerin baş sıralara konulmasıyla partililer içerisinde bir takım hayal kırıklığı yaşattı. Aday gösterilmeyenler ileride parti içi görevlendirmelerle gönülleri alınabilir. Bu çoğunlukla böyle olmuştur. Bu günden sonra başta Cumhurbaşkanı adayları olmak üzere parti liderleri ve partililer seçim meydanlarına inecek, yani siyaset oldukça renkli ve hareketli geçecek, bu demokrasinin gereğidir. Yine tekrar ediyorum ki siyasetçilerimizin halkı huzursuz eden, kışkırtıcı, ayrımcı ve şiddete yönelten konuşma ve açıklamalardan kaçınmaları ülkemiz menfaatinedir.
Günümüzde siyaset böylesine hızlıyken bizlerde, başta ülkemiz olmak üzere, yaşadığımız ilimiz, ilçemiz, mahalle ve köylerimizin eksik gedik ne varsa onları siyasetçilerden talep etmek zorundayız. Malesef çoğu seçim bölgelerinde bu hizmetler seçimlerden seçimlere yapılırken bazı yerlerde de hiç yapılmıyor. Biz yinede seçimlere az bir süre kalsa da yaşadığımız bölge için istek ve taleplerimizi belirtmekte cürretkar olmalıyız. Bazı bölgeler iktidarda olmamasına ramen çok mükemmel hizmetler vermekte olup, yine malesef diyerekten bazı bölgeler iktidar yanlısı olmasına rağmen hizmet eksiktir. 
Biliyorsunuz ilçemizde yurt binası hemen hemen tamamlandı. O yurt binasına giden yol asfaltlandı, hemde mükemmel asfaltlandı. Böyle takdire şayan işler her zaman için teşekkürü hak eder, bunun için bende çalışmaları başlatan, devam ettiren tüm kişilere teşekkür ederim. İnşallah darısı asfaltsız olan mahalle ve köylere diyorum. 
Hizmette sınır yoktur ön görüsü ile yola çıkıldığında ömür biter fakat hzimet bitmez. Her geçen gün yeniliklerin yaşandığı dünyamızda hizmette yarış hiçbir zaman son bulmaz. Bu yarışta ölçü ise performanstır.
Birazda ilçemizde hizmet veren sağlık kuruluşlarından bahsedelim. İlçe sağlık kurulu yönetiminde olmak üzere Devlet Hastanesi, Aile Sağlık Merkezleri ve Diş Sağlık Merkezi bulunmaktadır. İlçemiz için yeterli midir? diye sorulduğunda, hep derim ya.. hizmette sınır çizmek yanlış olur. Muhakkak ki eksiklikler olur, herşey dört dörtlük olacak deme gibi bir şansımız yoktur. Heleki sürekli gelişen dünyamızda, ilçemizdeki sağlık kuruluşlarında verilen hizmetleri başka yerlerdeki sağlık hizmetleri ile karşılaştırdığımızda iyi olarak görmekteyim. Haymana Devlet Hastanesi`nin başta yönetim olmak üzere doktor, hemşire ve diğer personelin vermiş oldukları hizmetler ve hastalara karşı gösterdikleri hoşgörü ve anlayışlarını gayet olumlu görüyorum. Hastane kantinindeki televizyona haberler yerine hafif seste müzik kanalı konulması mükemmel olmuştur, ayrıca kantin içerisindeki çiçek bahçesi güzel bir hava katıyor. Keza aynı şekilde ilçemizdeki Aile Sağlık Merkezlerinde görev yapan, başta doktorlar olmak üzere tüm çalışanlar hizmetlerinde memnuniyet vericidir. İlçemiz Diş Sağlık Merkezinde ise, çalışmaların titizlikle ve itina ile yapıldığı görülmektedir. Ancak buradaki en büyük sorunlardan biriside doktorların 15 günde bir değişmesidir, bu da hasta ile doktor arasındaki hasta takibi açısından sıkıntı yaratmaktadır. Birde sağlık kuruluşlarının yanında hizmet veren bir kurum vardır ki, olmazsa olmaz eczanelerdir. Halkımız bu eczanelerin vermiş olduğu hizmetlerden memnun kaldığını belirtmektedir, güleryüz ve ikramda bulunmaları memnuniyet vericidir. Hastane karşısında gözlükçü vardı, belediye karşısınada bir gözlükçü açıldı, ilçemiz gelişimi açısından güzel değil mi?. 
İnsanlar için en güzel hediye, hiçbir masraf gerektirmeyen, tatlı bir gülümsemedir. (Hz. Süleyman)
HAFTAYA GÖRÜŞMEK ÜZERE, HOŞÇAKALIN, SAĞLICAKLA KALIN

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " EN GÜZEL HEDİYE GÜLÜMSEME " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin