Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

SEDA SAYAN’I BEN SAYMIYORUM
01/06/2018
   Tarihte meşhur 7 Kocalı Hürmüz vardır. Bu onu da aşmış. En son 8 kocası olmuş medyaya göre. Daha yaşı genç(!)  Kaça kadar gider Allah bilir.
   Tavşan dişlerini törpületip, kaportayı çekiçlettikten sonra baya bir estetik güzeli oldu. Eski çıplak fotoğraflarını görmek dahi istemese de, zaman zaman orasını burasını açmaktan çekinmedi, eski günlerin hatırına. Gün geldi nerdeyse anadan üryan  oldu, gün geldi derin sırt dekoltesiyle türban takıp çarşaflara girdi. Takiyenin kralını, kallavisini yapmaktan çekinmedi. Peltekliğini bir kenara alırsak Türkçe’nin kafasını yara yara hem edebiyat parçalamaya hem de hariçten gazel okumaya kalktı.
   Kimden bahsettiğimi az çok anlamışsınızdır. Lakabı Kadırgalı Aysel, ya da asıl adı Aysel Gürsaçer. Her yeri değişen bu şahsın ismi değişmeyecek değil ya, oldu mu adı Seda Sayan.  
   Bir ropörtajında “Çocukluğumuzda ekmek bulamaz, bazı geceler aç yatardık” falan deyip ajitasyonun, arabeskin dibine vurmuş. Zaten arabeskin acısıyla beslenenlerin bazıları gibi yanık olduğunu zannettiği sesiyle sahnelerde arz-ı endam ediyor. Bazıları bu veya bunlar gibilerine sanatçı dese de benim kantarımda şarkıcı’dan başka tanımları yok. Zaten sanat adına bir şey üretmediklerinin kendileri de farkında da, o nedenle televizyonlarda boy gösterip kendilerine sırf sanatçı diyenleri “körler sağırlar  bir birini ağırlar” deyimi ile konuk ediyor.
   Şimdi gelelim Kadırgalı Aysel’in Haymana ile alakasına. Geçtiğimiz hafta içi televizyonda Haymana’nın yemekleri ve kültürü ile ilgili kendi kapasitesini zorlamadan bir program yaptı. (Zaten zorlasa muhtemelen motoru yakardı)    Programın alt yazısında geçen cümle “Ankara’nın bu köyünde insanlar uzun yaşıyor” falan yazıyordu. Köy dediği yer Haymana. Tarihin en eski ve ilk ilçelerinden birisi. Tarihe Kurtuluş Savaşında dönüm noktası ve “Son Kale” olarak yazılan yer. O Son Kale olmasaydı, Kadırgalı Aysel bugün başka bir isim ile, belki Kadırgali Katerina falan olarak göz ve kulak zevkimizi perişan etmeye devam edecekti. Neyse.
   “Efendim canlı yayınmış, böyle kazalar olabilirmiş te” gıvır zıvır. Peki bir özür dileseydin sırmaların mı dökülürdü? Sırmalarını bilmem ama silikonlar belki patlayabilirdi.
   Belki 20 defa aramama rağmen programın telefonu açan olmadı. Hep o açacak değil ya, bu defa ben canlı yayında açıp ağzımı artık Allah ne verdiyse diyecektim. Telefon açılmadı, Dolar cinsinden verilmiş sadakası varmış ki Kadırgalı Aysel Bacımızın (!), bu defalık yırttı.
   Daha önce de çok kırdığı için hiç rahatsız olmuyor hanımefendi pot kırmaktan. “Bunlar beşamel sosunu da biliyorlar ayol” diye devinimli kırıtması ile bilgiçliğin de Nirvana’sında sanıyor kendini, şarkıcımız.
  Evet Hatce Ana’mız beşamel sosu da bilir, her yemeğin kralını da yapar, damak zevki denince destanlar da yazar. Asıl sanatçı odur, sen ömründe hiç yumurta kırdın mı onu görelim Sayın Sayan? Kırdığın cevizleri saymıyorum ama bak. 
   Bir gün okkalı bir para karşılığında Haymana’ya gelirsin de sahnede Haymana için methiyeler düzdüğünü de görürüz inşallah. Hoş bana kalırsa ona verilecek paraya yazık, ama sırf bu anı görmek için bile kesenin ağzı açılabilir.  
   Kısaca Haymana köy de olabilir. Kimsenin gocunduğu yok. Ama senden ne köy olur ne kasaba. Seni sanatçı sayabilirler, ama ben saymıyorum. Olmayan Seda’nı Sayan saysın. Ben saymayanlardanım. 
HAFTANIN SÖZÜ: Belkide bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.
HAFTANIN HABERİ: Şehidimize saygı duyarak “Çepik” programını iptal ederek çok önemli bir duyarlılık gösteren Haymana Belediyesine alkışlarımı yolluyor, şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. SAYGILARIMLA
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " SEDA SAYAN’I BEN SAYMIYORUM " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Televizyonun iletişimine ulaşmadım.

00:46:25

Gönderen:

Ahmet

4/Haziran/2018

Şimdi gelelim Kadırgalı Ayselin Haymana ile alakasına. Geçtiğimiz hafta içi televizyonda Haymananın yemekleri ve kültürü ile ilgili kendi kapasitesini zorlamadan bir program yaptı. (Zaten zorlasa muhtemelen motoru yakardı) Programın alt yazısında geçen cümle Ankaranın bu köyünde insanlar uzun yaşıyorfalan yazıyordu. Köy dediği yer Haymana. Yavuz abiciğim, size hak veriyorum. Ancak bu ... ziyade alt yazı olarak yazıldığı için, acaba diyorum televizyondaki o alt yazıyı yazan .... Haymana`ya karşı antipatisi olmasın?Televizyonun iletişimine ulaşmadım, çünkü hangi kanal olduğunu bilmiyorum.Aynı şekilde Seda Sayan her yere kayan kadının da iletişim bilgileri bana lazım.


Başlık:

Seda Sayan Her Zaman Bir Yere Kayan

07:48:32

Gönderen:

Ahmet

1/Haziran/2018

Evet Hatce Anamız beşamel sosu da bilir, her yemeğin kralını da yapar, damak zevki denince destanlar da yazar. Asıl sanatçı odur, sen ömründe hiç yumurta kırdın mı onu görelim Sayın Sayan? Kırdığın cevizleri saymıyorum ama bak. Bir gün okkalı bir para karşılığında Haymanaya gelirsin de sahnede Haymana için methiyeler düzdüğünü de görürüz inşallah. Hoş bana kalırsa ona verilecek paraya yazık, ama sırf bu anı görmek için bile kesenin ağzı açılabilir. Kısaca Haymana köy de olabilir. Kimsenin gocunduğu yok. Ama senden ne köy olur ne kasaba. Seni sanatçı sayabilirler, ama ben saymıyorum. Olmayan Sedanı Sayan saysın. Ben saymayanlardanım. BU KOPUK KADINDAN BAŞKA BİRŞEY BEKLENMEZ.TEBRİK EDERİM YAVUZ KARDEŞİM.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin