Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

YÖNETİLEMEYEN YÖNETİM
01/06/2018
Seçim startı verilmeden evvel muhalefetin dilinden düşürmediği ve bas bas bağırdığı emeklilikte yaşa takılanlar konusu nedese bir kenara itildi. Hiç konuşulmuyor. Bu konuda muhalefetten de iktidardan da çıt yok. 2008’de çıkan emeklilikte yaş kanunu bir hayli fazla kişi ve kişileri olumsuz yönde etkilemektedir. Birde bu kişilerin borçları var ise ve bu borçların da faizleri sürekli artıyorsa, çoğu kişinin emekliliği suya düşmüş demektir. İnsanlar SSK’ya bilgi almak için gittiklerinde sözlü olarak bilgilendirme yapıyorlar ve her gidişlerinde değişik bilgiler verildiğinden insanların doğru bilgi almamasına ve yanılmalarına sebep oluyorlar hatta, yazılı dilekçelerine bile bilgiler yazılmayıp, günlük savuşturmalarla cevap veriyorlar. Bu seçim döneminde hakkımız olan yaşa takılan emekliliği iyileştirmelerini bekledik ancak bu ümitlerimizde fos çıktı.
TOKİ`de oturuyorsan, borcunuda düzenli ödüyorsan bile vay haline. Soracaksınız ne demek bu? izah edeyim. Devlet Bankası olan Ziraat Bankasına gittim dedim ki:
“Borcumu öğrenmek istiyorum ve %20 lik indirimden yararlanıp parasını peşin yatırmak istiyorum.”  “Borcunuzu öğrenmek için Mayıs 2018 taksitinizi yatırmanız gerek” dedi . “Daha bu taksitin gününe 10 günden fazla var” dedim.” Olsun yatırmanız gerekiyor, ondan sonra sistem açılıyor, hatta 2018 yılına ait vergiyide yatırmanız gerekiyor dedi”. Bende: “İyi de verginin 1. taksiti Haziran 2018 sonunda, 2. taksiti Aralık 2018 sonunda değil mi?” dedim. “Tamam da bunlar yatırılmazsa sistem açılmaz” dedi. Bu söylenenleri yatırdıktan sonra sistem açıldı. 2016 Ekim ayındaki borcum 49.800 TL iken 20 ay düzenli yatırmış olmama ramen Mayıs 2018 tarihindeki olan borcumun 52.000 küsür TL olduğunu gördüm. Yani borcum yatırdıkça artmış. El insaf kardeşim. Dışarıdan tefeciden para alsam bukadar olmazdı. Ne diyeyim TOKİ ve TOKİ yöneticileri.
Birde TOKİ site yönetimi var ki, bizlere danışılmadan 175 TL olan aidatı önce 225 TL’ye daha sonrada 250 TL’ye yükseltti. Kat mülkiyet sahiplerinin bir kısmı 175 TL’den bir kısmı 225  TL’den bir kısmıda 250 TL’den aidatlarını yatırıyorlar. Halada bu belirsizlik devam ediyor. Yani yönetime göre hala eski fiyattan aidat yatıran bizler yatırdıkça borçlanıyoruz. Kat mülkiyeti sahiplerinin bilgilendirmeden yapılan bu zamlardan ötürü yönetim bizim aidatları elden kabul etmiyor. Aidatları 175 TL yatıranların ve 225 TL yatıranların aidatlarını yönetim elden kabul etmiyor, bizde bankadan yatırmak için gidiyoruz. Bankada vezneden kabul etmiyor, bankamatikten yatırılmasını istiyor. Bazı bankalarda da böyle bir moda çıktı. İyide kardeşim, yaşlısı var, hastası var, bilmeyeni var. Yatıramıyorlar. Bankadaki görevliye yardım için başvurduğunda ise bizlere yasak diyip geri çekiliyorlar. İyide yardımcı olmanın nesi yasak anlayamıyorum. Nihayetinde bankaya para yatıracağız. Yönetim bozukluğu en üstten en alt tabana kadar inmiş. Olan vatandaşa oluyor. Ya parayı vezneden al yada vatandaşa yardımcı olacak bir personel görevlendir. Elimden gelse bu tür yasakları yasaklayacağım.
Merak ediyorum. TOKİ hizmetlerini tüm yerleşim yerlerindemi eksik yapıyor, yoksa önemsemediği böyle ilçelerdemi eksiklik oluyor. Bazı büyük şehirlerde görüyorum. Hizmetin her şeyi ile dört dörtlük olmasına rağmen Haymana gibi ufak ilçelerde ne çevre düzeni nede bina içersine doğru dürüst önem veriliyor. Aylık taksitlerin artışına gelince hiç bir zaman aksaklık yapmıyorlar. 6 ayda bir zammı koyuyorlar. Affedersiniz, fiyat ayarlaması demek istemiştim.
TOKİ site yönetimleri ise bir bakanlığa veya bir denetleme kuruluşuna bağlı olmadığı için saldım çayıra mevlam kayıra. Sözün kısası TOKİ, TOKİ yönetimleri ve bankalar, olmuşlar bir bermuda şeytan üçgeni girdabı. İnsanları dibe çekiyorlar.
HAFTAYA GÖRÜŞMEK ÜZERE, HOŞÇAKALIN, SAĞLICAKLA KALIN.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " YÖNETİLEMEYEN YÖNETİM " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Yakıt

06:29:07

Gönderen:

Toki

6/Haziran/2018

Tokide binalardaki yöneticilere bir sorum olucak sizler hem aylık alıp hemde aidat ödemıyosunuz bunu anladıkta e Allahtan korkmazlar yönetici gecınenler evinizin yakıt parasını hangi kanuna göre ödemıyosunuz mıilletın sırtından ısınırken utanmazmısınız sadece yönetimde bulunanların 5yıllık yakıt tutarı 150bın lira bunu ödeyeceksiniz helal haram bilin


Başlık:

aidatlar

06:30:40

Gönderen:

toki sakini

5/Haziran/2018

Toki Yönetim kurulu Acilen Kat malikleri kurulunu toplamalı.Aidatları Katmalikleri kurulunda görüşüp karara bağlamalı.Kat maliklerinde Beşyüzbinden fazla aidat alacağı olduğunu biliyoruz.Başlangıçtan beri hiç aidat ödemeyenler olduğu gibi.kısmende borcunu ödemeyenler olup Milletin sırtımdan kışın ısınanlar var.Genel yönetim giderlerine katılmayanlar var.Yönetim de alamıyoruz diye her sene borçlanıyor.Bunların çözümü için Derhal kat malikleri kurulunu toplayın siz çözemiyorsunuz.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin