Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

TAMAM MI? YOLA DEVAM MI?
22/06/2018
Değerli dost okurlarımız; bugün 20 Haziran Çarşamba. Dört gün sonra seçim günü. İki ana konunun seçmenimizce sandıktan karara bağlanması 24 Haziran Pazar günü.
AKP ve MHP ortaklığının oluşturduğu Cumhur İttifakının, tek adam rejimine dayalı, sadece 600 milletvekilinden oluşacak bir parlemento çoğunluğunun parmak gücüyle ve 16 yıldır örneğini yaşadığımız, meclis parmak çoğunluğu destekli bir yönetimle mi yola devam edilecek? Ya da kuvvetler ayrılığının temel kabul edildiği, tek parti veya koalisyonlarla oluşan bir yürütme gücüyle, laik, sosyal ve demokratik, hukuk esaslı bir yönetimle mi devam edilecek?
Bu fikir savunan Millet ittifakının yöneteceği, yeni bir anayasa esaslı, AKP iktidarına tamam diyen bir sandık sonucuyla mı yola devam edilecek?
Kısacası 24 Haziranda söz milletin. Ve de sandığın. AKP; çok partili demokrasimizle (1946-2018) 72 yıllık yolculuğunda, 16 yılı iktidarda ve parlementoda çoğunlukla ülkemizi yönetmiş bir parti. Bu iktidarın şüphesiz büyük alt yapı hizmetlerinin başarıları vardır. Buna karşın devletimizin yönetimini alt üst eden uygulamaları da vardır.
Bu uygulamanın en tehlikelisi, MHP ortaklığı ile tek adam rejimine yol açacak uygulamaya adım atmıştır. Kararı da seçmen iradesi belirleyecektir. Cumhur İttifakının kabul görmesi durumunda, AKP bir devlet partisine dönüşecek ve de gelecekte iki partili bir düzenin yolu açılacaktır. 
Ya da AKP seçmeni bu yönetim tarzını uygun görmeyip onay vermemesi durumunda AKP yoluna ana muhalefet olarak devam edecektir. Ve gelecekte yeniden iktidar olup ülke hizmetine fırsat bulacaktır. 
Umarım AKP’nin seçmeni partisinin ana muhalefete dönüşmesinde yardımcı olur. Böylece çok partili kuvvetler ayrılığı esaslı doğru bir kararın ortağı olmuş olur. AKP’yi de yaşatmış olurlar. 
Diğer bir sıkıntılı parti HDP’dir. Bu seçimlerin en mağduru ve haksızlığa uğratılmış partisidir. Bu partiyi AKP iktidarı uygulamalarıyla siyaset arenasından silme politikası da uygulamaktadır. Parti Genel Başkanı hukuka aykırı olarak hapiste tutulmaktadır. Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşın hapistedir. Bu partinin seçtiği belediye başkanları görevden alınarak, kayyumlar atanmıştır. Kısacası HDP siyaset güdümündeki adaletin baskısına uğratılmıştır. 
Sonuç mu? Ülkemizin barış ve huzura ihtiyacı vardır. PKK teröründen kurtulmaya ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç bölgemizdeki ülkeler içinde geçerlidir. Bu nedenlerle HDP’nin ülkemize hizmet etmesinin yolunu açmalıyız. HDP’yi PKK ile yandaşmış suçlamasına karşı sağduyu sahibi tüm seçmenler karşı çıkmalıdır. Ülkemizin ve de bölgemizin barış ve huzura kavuşmasında HDP önemli ve gerekli bir köprü olabilecek tek siyasi güçtür. Bu güç Cumhur İttifakının hesap ve arzularına kurban edilmemelidir. Bunun yolu da barış ve huzur diyen ve de partisi ne olursa olsun her seçmen ailesinin bir oyunu HDP’ye destek olarak vermesidir. Bu oy huzura destek oyu olacaktır.
Bir CHP’li seçmen olarak ben partimin yöneticilerinin hoşgörüsüne sığınarak, oyumu 24 Haziran da HDP’ye vereceğim. Cumhurbaşkanlığındaki oyumda Sayın Muharrem İnce’nindir. Bu kararımın ülkemin hayrına olacağını düşündüm. 
Huzurlu bir gelecek için oyunuzu kullanmanızı dilerken, hafta boyu kalın sağlıcakla. Seçim sonuçları da ülkemize hayırlı olsun.   

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " TAMAM MI? YOLA DEVAM MI? " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

GERCEKLER

19:25:19

Gönderen:

Rodi KARACA

7/Temmuz/2018

Sn hocam gercekleri tespit etmissiniz,yazinizin her noktasina her virgulune kadar destekliyorum yaziniz daim olsun basarilar.


Başlık:

Hocam Haklısınız da

03:40:32

Gönderen:

Ahmet

22/Haziran/2018

Sevgili Fikret amca yazınız güzel okudum.HDP ile ilgili yapılan haksızlık ve kanunsuzluk da başımın üstüne.Ancaak,HDP son yıllardaki siyasetteki çalışmalarına baktığımız zaman,bu süreci iyi yönetmediği,yöneticilerinin siyasi terimler ve siyasi adımlar atmadığı,terörün emri ve dili ile hareket ettiğini görüyoruz.Şimdi akıllandılar mı bilmiyorum.Diyeceksiniz ki,PKK nın sözlerine uymasalar ya tahtalı köyü boylarlar ya da siyaset arenasından temizlenirler.O zaman hiç siyasete girmesinler.Bunu söylerken HDP siyaset arenası dışında kalsın demiyorum.Ancak tek parti ve tek adam döneminin onlara bu şekilde siyaset yapmalarına müsaade etmeyeceğini bilmelerini,milletimiz de bu şekilde siyaset yapmalarına müsaade etmeyeceğini bilmelerini isterim.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin