Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BENİM OYUM DEĞERLİ, YA SİZİN?
22/06/2018
   İki gün sonra herkes susacak, sandıklar konuşacak. Haftaya bugün artık sonuçlar üzerinde laf edip hatta biraz da kafa ütüleyeceğiz. 
  İki gün sonra sandıklara gideceğiz. Kendi adıma konuşuyorum, benim oyum değerli arkadaş. Benim oyumu alacak parti veya kişi hak etmeli. Her tarafı bayraklarla donatmayla, arabalarla bangır bangır bağırmakla veya miting alanlarında devletin, diğer deyişle benim paramla “vereceğiz, yapacağız” diye atıp tutmayla benim oyumu alamazsınız.
  Ben oy verirken kendine yakın olana verdiklerine değil, memlekete ne vermiş ona bakarım.
  Haymana’ya gelip “İstanbul’a şunu yaptık, Antalya’ya şu hizmeti sunduk” derse “buraya yaptıklarından bahset” derim. 
  Siyasetçi “devlet bekası elden gidiyordu, çok önemli günlerden geçiyorduk, yandıydık, bittiydik” falan diyebilir. Ben “Türk tarihi hep olağanüstü olaylarla doludur. Geç bunları” derim.
   Onlar hep para üzerine politika yapıp, bol keseden Osmanlıdaki gibi cülüş dağıtacakları üzerine siyaset inşa ederler, ben üretime, bilime, akla-mantığa, sanayiye oy veririm.
   Bir de anlamadığım bir konu daha var. Aslında en sıkıntılı ve mantık dışı olanda bence budur. “Ben sağcıyım tövbe billah solcuya oy vermem” der biri. Bir diğeri de tam tersi, “kesseler sağa oy vermem” Yav dünyada sağ, sol bitmiş bizdeki temcit pilavı hala ısıtılıp servis ediliyor. Dünya kapitalizme ulandığından beri, paranın her kapıyı açtığından kelli, ne sağ kaldı ne sol. Birkaç ülke dışında ideolojik tarafgirlik mi kaldı Allah aşkına. 
   Ben kimsenin sağcı ya da solcu olduğuna bakmamayı öğrendim artık. Sadece insan olsun yeter. Ben sağına soluna bakmıyorum artık. Eğitime bakıyorum, hukuğa, adalete, sağlığa, ekonomiye, dünyadaki yenileşmeye veya teknolojiye ne kadar yakın politikası var, onu göz önünde bulunduruyorum.   
  Derdim Tayyip Erdoğan’ın, Muharrem İnce’nin veya Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması değil. İnsanca bir yaşamın anahtarını arıyorum ben. Adam gibi geçinmenin, hakça bölüşmenin, herkesin en azından karnının doyduğu bir toplum hayalidir isteğim.
   Üretmeden tüketen bir toplumun kaçınılmaz sonu değildir isteğim. “Dış güçler bizi ekonomiyle terbiye etmek istiyor” falan artık gerçekten kabak tadı verdi. Tüm güzel işleri biz yaptık, geriye kalan kötüler dış güçler, mihraklar, ABD, İsrail, Avrupa’nın bir oyunu… Ben bunları artık duymak istemiyorum. Madem güçlü ülkeyiz, bunlara da meydan vermeyeceğiz kardeşim. Yapılıyorsa engel olacaksın, meydanlarda “öğretmene diyecem” diye zırlayan çocuklar gibi halka haykırmayacaksın. Gerekeni yapacaksın.
  Bu memleket bizim evimiz. Başımızın üstündeki çatı çökerse hepimiz altında kalacağız. AKP’li, Vatan Partili, Saadet’li veya HDP’li si kurtulmayacak. 
  Yıllardır üstüne bir şey koymadan cepten yiyoruz. Acı ama gerçek bu. Tayyip Erdoğan’a, İnce’ye veya diğerlerinin vaatlerine bakıyorum. “Emekliye şu kadar para, memura katsayı, gençlere bol keseden maaş” Devletin kasasından dağıtacağım diyen diyene. Sanki babalarının malını dağıtıyorlar. Birisi de çıkıp demiyor, “Değirmenin suyu nereden?” 
  Onun için benim oyum çok kıymetli. Sizinki de olsun. Adam yerine konulduğumuz tek zaman belki de seçimler. Ondan sonra yüzümüze bakmayanlara yüz vermiyorum. O nedenle eğer dürüstseniz, ahlaklıysanız kısaca en azından iyi insansanız hak edene verin. Haram yiyenler, din tacirleri, hayal satıcıları ve yalancıların oy zarfımda yerleri yok. Sizinde olmasın. Bir defa olsun menfaate değil vicdana oy verin, gerisi zaten kolay.  
HAFTANIN HABERİ: Gelirinin %70’ini piramitlerden elde eden Mısır halkı günde 5 defa dua ile onları yapan firavunlara küfrediyor... İlginç.
HAFTANIN SÖZÜ: Aptallık; gerçeği görerek, gerçeği bilerek hala yalanlara inanmaktır.
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BENİM OYUM DEĞERLİ, YA SİZİN? " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Celladına aşık olan Haymananın bazı insanları

09:33:49

Gönderen:

Ahmet

25/Haziran/2018

Celladına aşık olmuşsa bir millet İster ezan, ister çan dinlet İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet Müstehaktır ona her türlü zillet. Ömer Hayyam Nişaburi İlçe başkanı oturduğu yerde bu cellatına aşık olmuş insanlar sayesinde oy devşiriyor. Her ne kadar Ak Parti Haymanada eski seçime göre yüzde 11 düşük oy aldıysa da Haymanalılar yine de diğer ilçelere göre yüksek oy verdi Ak Partiye. Ben Levet Gök`ün yerine olsam, Haymana için kılımı kıpırdatmam mecliste. Ne haliniz varsa görün demesi gerekir.


Başlık:

Büyük düşündü dene oldu muharrem (hacı ünvanı kullanma ayıp)

01:21:24

Gönderen:

Hasan

23/Haziran/2018

Hacı Muharrem Haymana şimdiye kadar çok büyük düşündü de ve yüzde 70-80`e kadar çıktı da ne oldu.Haymanaya bir arpa boyu yatırım yapmadılar.Bölgeden seçilen vekiller,kendi hemşerilerine kendi memleketlerine yatırım yaptılar.Kendi hemşerilerinin derneklerine, vakıflarına abone oldular.Hangi haymanalıyı işe koydu bu bölge vekilleri?Hangi Haymanalı bürokrat abilerimizin elinden tuttular? Gerçi bunun birinci sorumlusu ilçe başkanlığını işgal eden ilçe başkanıdır.İkinci sorumlu da belediye başkanıdır ama.Bölge milletvekilleri de bostan korkuluğu gibi gelip gittiler.Sadece ilçe başkanı ve belediye başkanın ağzına baktılar.İlçe yönetimini, halkı adam yerine koymadılar.Bir de hac görevini yapan dinin emrini yerine getiriyor.Ünvan için kullanılmaz.


Başlık:

Bunun adı küçük siyaset.

17:27:03

Gönderen:

Hacı Muharrem

23/Haziran/2018

Bir ülkenin geleceği için oy verirken sadece Haymanayı düşünmek, sadece kendini düşünmek, sadece cebini düşünmek menfaatçilikten başka birşey değildir. Oy verecek hemşerilerimiz, ülkemizin gelecek 5 yılını düşünerek oy vermelidir. Diyoruz ki bu pahalıi şu pahalı. Suriyede benzin mazot sudan ucuzdu, Libyada yine ona keza ucuzdu. Ama bak şimdi vatan toprağı kalmayınca ne benzin mazot kaldı ne de huzur.. Onun için küçük siyaseti bırakın, vatanın geleceğine oy verin. Sizi 5 yıl boyunca yönetebilecek kişiye oy verin...


Başlık:

Elinizi milletin yakasından çekin yeter artık

03:29:22

Gönderen:

Celal

22/Haziran/2018

Siyasi partiler kanunu değişmeli ve her seçimde milletin sırtından partilere verilen,yüz milyonlarca liranın canımızı acıttığını herkes bilmeli ve özellikle siyasiler bilmelidir.Bir de utanmadan dilenci gibi vatandaşlardan seçim yardımı topluyorlar. Dostlar alışverişte görsün, ihtiyaçları varmış desinler.Biz de yuttuk.Yahuu kimin parası ile yardım yapıyorsun yüzde 90 yalan üzerine kurulu siyasi kurumlara?Yahu partiler zaten seçimle başa gelip yönettikleri kurumlardan yeteri kadar yardım! alıyorlar. İhale, yolsuzluk işin cabası.Zaten 4734 sayılı kanunu elastik hale getirdiler ve kişiye göre doğrudan temin ile cılkı çıktı.Siyasiler neden milleti koyun yerine koyuyor anlamış değilim.Milletin ve tüyü bitmeyen yetimin hakkı üzerinden elinizi çekin,yeter artık diyoruz.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin