Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

SÖZÜN ÖZÜ
29/06/2018
İlk hafta, Ramazan bayramı ve ikinci hafta şehir dışında olmam nedeni ile köşemi sizlerle paylaşamadım. Bundan sonra her hafta sizlerle buluşacağız inşallah.
Mübarek Ramazan ayı, Ramazan bayramı ve seçimler derken, günler oldukça yoğun ve hareketli geçti.
Ramazan bayramından sonraki hafta yapılan seçimleri ülkemizde oluşan ve olmasınıda hiçbir zaman onaylamadığımız birkaç olumsuzluklar haricinde iyi geçti denebilir. Seçimler daha da şeffaf ve demokratik bir ortamda olabilir miydi? elbette olurdu. Her zaman iyinin iyisi vardır. Milletimiz tercihini yaptı, sonuçtan memnun olan var, olmayan var; ne olursa olsun hepimiz sandıktan çıkan iradeye saygı duymak zorundayız. Beni memnun eden  bir konu oluşmuştur ki; Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnce`nin sandıktan çıkan sonuçları saygıyla karşılaması ve milletimizin bu karara saygı duymasını istemesidir. Bütün siyasi liderlerinde bu saygı çemberinde yer alması bizim de en büyük temennimiz olmuştur. Gelecekte de her bir siyasetcinin haklı buldukları davalarında hukuki mücadelelerine devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Kazanan siyasetcilerin; yapıcı ve birleştirici olmalarını ve ayrımcılığa sebebiyet vermeden yönetimlerini sürdürmelerini, ülkemiz menfaatleri için huzur ve refah ortamında ellerinden gelen gayretlerini 81 milyon adına istiyoruz. Lütfen yönetimlerinizde ve yöntemlerinizde iktidarla birlikte muhalefet partileri, sendikal kuruluşlar, eğitimciler, hukukçular, ekonomistler ve bilim adamlarınada iş birliğine dahil edilerek bizlere  ilkleri yaşatın.
Ülkemiz ve bizler için yani; hepimiz için sonuçlar hayırlı olsun efendim.
İnsanların fikir özgürlüğü konusunda hemfikirim. Yalnız her fikri de kabul görmem mümkün değildir. Eğer ki fikirler yıkıcı ve bölücü ise, vatanın birlik ve bütünlüğü zarar görecekse, bunlara fikir ve düşünce özgürlüğü demek kesinlikle yanlış olur. Fikir ve düşünce özgürlüğü konusunda elbette ki farklılıklar olacaktır fakat; “söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır” sözüne tamamen bağlıyım.
Benim için; yüce kitabımız Kuran-ı Kerim değiştirilip tartışılamadığı gibi, vatanımız da bölünemez ve parçalanamaz.
Bizler köşe yazarı olarak, doğru bildiklerimizi ve gördüklerimizi objektif olarak sizlere aktarmalıyız. Tabiki bunları insanların özel hayatlarına girmeden, rencide etmeden, hakaret ve kötü sözlere meydan vermeden yapmamız gerekir. Ben bu konuda gereken hassasiyeti gösterdiğime inanıyorum. Ancak bazı eleştiri ve yorumlarımdan dolayı rahatsızlık vermiş olduğum kişilerde olabileceğini düşünüyorum. Bu kişilere karşı özel hayatlarıyla ilgili yanlış bir satırım bulunmamaktadır ve bulamazlarda. Yazmış olduğum yazılarımı medeni bir şekilde tartışmaya hazırım ve yazılarımında arkasındayım.
Bir kişi illaki benim fikrim der ise bu kişi sabit fikirlidir ve yeni fikirlere açık değildir, bu kişilerle tartışma durumunda bulunmak benim için imkansızdır çünkü;  fikir fikirden, akılda akıldan üstündür. İnsanların karşılıklı veya gruplar halinde bir oturuma katılıp tartışma ortamı yaratabilmeleri için bazı gerekli özellikleri taşıyabilmeleri gerekir, bunların başında bir konu ile ilgili bilgi sahibi olması vardır, bilgin varsa katıl, yoksa dinle, dinle ki bilgi sahibi ol. Çünkü “söz gümüşse, sükut altındır”, böyle durumlarda susmak daha hayırlı olur. Diğer bir özellik ise; konuşma, iyi hitap edebilme ve ikna edebilme özelliğidir. Başka bir özelliği ise; İnsanın özgüveni ve cesaretidir. diğer bir özelliği ise; Böyle durumlarda eleştiri yapabilme ve hatta öz eleştiri yapabilme cürretkarlığında bulunulmasıdır. Kısacası tartışmanın ana kurallarından bilgi, güzel anlatım ve ifade edebilme özgürlüğü karşısındakini dinleyebilme, eleştiri ve öz eleştiri yapabilme meziyetleri medeni tartışmanın ana kurallarıdır diyebiliriz. Oscar Wilde`nin “düşünce” konusundaki şu sözü ne kadar doğrudur? “Herkes benim düşünceme katılırsa, yanılmış olmaktan korkarım” Sözün özü budur.
HAFTAYA GÖRÜŞMEK ÜZERE, HOŞÇAKALIN, SAĞLICAKLA KALIN. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " SÖZÜN ÖZÜ " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin