Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HERKES BİR ŞEYKAZANDI. YA BİZ?
06/07/2018
   Bir genel seçim daha tartışmaları ile bitti. Kazanan, kaybeden, memnun olan veya olmayan herkes işine gücüne bakmaya başladı.
   Erdoğan bir beş yıl daha sarayında oturmayı kazandı.
   Milletvekilleri TBMM de yine beş yıl güzel bir hayatı kazandı.
  Peki biz ne kazandık?
   Bu seçimde hangi milletvekili bize neler vaat etti, Haymana için hangi projelerini sundu, kazanmaları halinde neler yapacaklarını taahhüt etti?
   Bir gazeteci olarak ben hiç bir şey duymadım. Siz duyduysanız bana da haber verin.
   Seçim boyunca destek isteyen, oy bekleyen hangi milletvekilinin elinde Haymana için bir parça kağıt vardı?
   Hangi vekil “Arkadaşlar Haymana’nın şu sorunları var. Bizde milletvekili olunca bunlara şu çözümleri bulacağız” dedi. Yine yok.
   Hangi köy ile ilgili küçük bir araştırma yapıpta, “Sizin köyün şu sorunu varmış, biz kazanınca sorununuzu şöyle çözeceğiz” dediniz? “Oylarınıza talibiz, desteğinizi bekliyoruz, haydi eyvallah” Seçim gitti, selam sabah bitti.   
  Allah var, geldiler, işyerlerini kahvehaneleri dolandılar, bir oy için neredeyse dilendiler, ama ortada dişe dokunur bir şey yoktu. 
  Ceylan derisi koltuğa oturan adaylar da muhtemelen bir 5 yıl daha semtimize uğramayacaklar. Hasbel kader uğrasalar bile, yine oyalama taktikleri ile zaman kazanacaklar. Çünkü yapmadıkları yapmayacaklarının garantisi değil mi?
  Yalçın Akdoğan, Başbakan yardımcısı AKP’nin en önemli kişilerinden birisi. Sormasak söyleyeceği de yok. “Öğrenci yurdu bu yıl açılacak mı?” Dedik. “Açmayı düşünüyoruz” dedi. Bir zahmet Sayın Akdoğan. Yapılalı yıllar oldu, hala açılıp açılmayacağı şüpheli. Kaç öğrenci kayıt yaptırmadan Haymana’yı terk etti. Kaç öğrenci sırf yurt yok diye kazandığı halde gelmedi bile. Öğrenci tercih etmeyince bölüm kapandı. Daha neyin mücadelesini verelim? Rekor oyları biz size “Gelin dolaşın gidin” diye vermiyoruz.
   Mevlüt Karakaya, artık sizde hükümet sayılırsınız. “Hemşerinizim beni destekleyin” dediniz. Desteği de aldınız. O zaman iki elimiz sizinde yakanızdadır artık. Bundan sonra sık sık gül cemalinizi, sonra icraatlarını görmek istiyoruz. 
  Sayın Levent Gök’ü saymıyorum, o zaten sürekli burada. Ama ya diğer CHP vekilleri? Sizler de seçimden seçime uğrarsanız, “Haymana da niye kazanamıyoruz”u bize değil kendinize sorun bir zahmet. Veya İyi Parti, bu sitem aynen size de geçerli.
   Ben şahsıma bu seçim sonrasından da umutsuzum. Ne biz istemesini, ne onlar vermesini biliyor. Biz ilçe olarak ellerine kaç proje, kaç acil yapılması gerekenlerle ilgili dosya sıkıştırdık? Ben duymadım. Onlar da kazanmaları veya vekil olmaları halinde yapacaklarının altını çizerek vaat ettiler. E o da yok.
   O zaman bu seçimden de keçiboynuzu kadar tat kalacak ağzımızda. Oturduğu yerde bir şey üreten tek varlık tavuklardır ya. Ne bizde ne de onlarda o cevher dahi yok. Ama işin yaygara boyutuna gelince kimse elimize su dökemez şükür.     
HAFTANIN SÖZÜ: Dokunulmazlık milletvekillerinin değil çocukların hakkı olmalı.
HAFTANIN HABERİ: Sokak ortasında sürekli ekmek arası soğanın cücüğünü yiyip gerisini çöpe atarak zengin olduğunu gösteren T.H (35) yine düşmanlarını çatlattı.
SAYGILARIMLA 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HERKES BİR ŞEYKAZANDI. YA BİZ? " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

hizmetmi hani nerede?

07:05:49

Gönderen:

Celal

7/Temmuz/2018

Tebrik ederim Yavuz abiciğim.Levent Gök elinde imkan olsa akp vekillerinin 10 katı iş yapar.Gerçi yanlış söyledim.Akp vekilleri hiç birşey yapmadılar ki levent abimiz 10 katını yapsın.Kısacası levent bey bu kadar az oy almasına rağmen sabırla,inatla haymanayı savunuyor.Mevlüt Karakaya`ya gelince,2009 da kendi parti adayını devlet baba ile desteklemediler.İkincisi Balalı Faruk Koca diye bir vekil vardı.Sadece haymana derneklerini kafaya almış veya dernekler onu kafaya almışlardı.Güzel yerlerde oturup çay kahve faslı.Haymanaya ve haymanalılara gavur parası ile beş kuruş faydası olmadı.Ama Sedat Çevikimiz bala,polatlı,haymana,koçhisar,evren arasında ayrım yapmadı.Her ilçede hizmeti var.Mevlüt beyden da Sedat çevik abimiz gibi hizmet bekliyoruz.Çok görmesin.


Başlık:

HAKLISIN!

19:29:00

Gönderen:

Rodi KARACA

7/Temmuz/2018

sn ciftci siyaset kendi basina cift standarttir cift yuzluluktur riyakarliktir soz verirler inaniriz ve inanmak isteriz yada gercekleri gormeyiz.Gerceklerigoremedigimiz içinde ezilmeye mahkumuz yaziniz tam yerinde isabetli tebrikler.Daim olun


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin