Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

USTA’NIN ŞİFRELERİ
31/08/2018
   Haymana Belediye başkanlığı için Fahri Usta “bende varım” dedi.
   Usta’nın adaylığı başkaları için belki sürpriz olabilir ama ben bekliyordum. Ama tarih olarak belki yılbaşına doğru açıklar diye düşünüyordum. Çünkü normal tarih olarak yerel seçim 31 Mart’ta. Daha 7 aydan fazla bir süre varken Usta’nın adayım demesinin karşılığı ufukta bir erken yerel seçim gözüküyor diye yorumlanabilir.
   Bu kadar uzun bir süre varken adayım demek sadece Fahri Usta için değil tüm adaylar için çok ciddi maddi külfet, ayrıca manevi olarak ta çok yorulmak demektir.
   Köylerinde mahalle olarak Haymana Belediyesi sandığına dahil edilmesi ile katmerli bir yük bindirdi adayların üzerine. Artık 20-30 bin TL’yi bulan adayım diyemeyecek. Kaba bir hesapla 31 Mart’a kadar 200-300 bini bulan bir masrafı gözden çıkaran koltuğa talip olabilecek.
   “Fakirim ama, zeka, yetenek, proje, Haymana’yı kurtaracak formül bende” diyerek aday olmak eskidendi. Şimdi paran varsa siyasettesin. Yoksa ancak seçim bürosuna çaycı olabilirsin. 
    Peki Usta’nın da aday olması ile bir erken yerel seçim olabilir mi?
    Ekonomik olarak bir erken seçimi daha kaldırabilir miyiz bilemem? Ama olursa katmerli bir fatura daha bizim sırtımıza biner, demedi demeyin.  İçinde olduğumuz ekonomik krizin bir sebebi de erken genel seçimlerdir. Partilere dağıtılan seçim yardımları, yapılan propagandalar, gezmeler, tozmalar, bayraklar, yemeler, içmeler vs.. alayı devlet bütçesinden yani diğer tanımla bizim cebimizden çıktı.    Bir anlamda biz birilerini koltuklara taşıdık, koltuğun yayları bizim kaba yerlerimize battı.
   4.50 olan dolar 7.50’lere çıkınca feryat figan başkalarına çatan ve “Onlar yaptı” diyen yetkililer, dolar geri 6 TL’ler seviyesine inince ”Biz indirdik” deyip neredeyse milli kahraman ilan edildi. Bu rüzgarla bir erken yerel seçim gelebilir. Çünkü biz kağıttan kaplanları pek severiz.
  Usta “Partim olan AK Parti beni gösterirse adayım” dedi. Bir anlamda AK Parti başka adayı gösterirse “ben yokum” dedi. Bununda şu açıklaması olabilir. Usta partiye yakındır ve muhtemelen bir işaretle “Adayımız sensin” tüyosunu almış olabilir. Şimdi aday adaylarının birçoğu AK Parti’ye göz dikmiş durumda. “AKP gösterirse adayım” demek işin kolay tarafı. Zor olanı “her halükarda adayım” diyebilmek.
   Daha önce de yazmıştım. İktidarı arkasına alıp aday olmak herkesin hedefi ve hayalidir. Hem maddi anlamda devletin imkanlarını büyük ölçüde kullanmak ve okkalı bir yardım almaktır. Hem de iktidarın ve Erdoğan’ın rüzgarıyla yelkenini şişirmek, sandığa kendi oylarıyla birlikte iktidar oylarını da koymaktır.  
   Ama hem maddi olarak elini taşın altına koyup “hangi parti olursa olsun adayım” diyebilmek, hem de projeleriyle “ben gelirsem Haymana işte bunların sahibi olacak” diyerek halkı ikna edebilmek daha kutsal ve erdemli olandır. 
  Düşünün; bugünkü belediye yönetimi AK Parti’den ve neredeyse tüm imkanları var. Peki Haymana istihdam, gelişmişlik, kalkınma ve aklınıza gelecek tüm güzelliklerin neresinde? O zaman demek oluyor ki, iktidar ile beraber yürümek demek her şeyin daha iyi olacağı anlamına gelmiyor. 
  Kuş uçmak için rüzgardan yardım alır, ancak onu asıl uçuran kanatlarıdır. Mevzu uçmakla da sınırlı değil aslında. Hem kuş gibi uçacaksın, hem de arı gibi bal yapacaksın. Yoksa memlekette uçmaktan kolayı yok. Bakın etrafa, herkes kendine göre uçmuş.  
HAFTANIN HABERİ: Bayram harçlığı için gelen yeğenine kurbanın tek böbreğini veren F.Ö(48) yine küfür yemekten kurtulamadı. 
HAFTANIN SÖZÜ: 80 Milyonluk memleketten futbolcu yetişmiyor diyorlar. 80 milyonluk memlekette  inek bile yetişmiyor, dışardan alıyoruz.
SAYGILARIMLA 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " USTA’NIN ŞİFRELERİ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Teşekkür

20:29:54

Gönderen:

İbrahim Benli

4/Eylül/2018

Değerli köşe yazarım çöl güzel bir konu işlemişsiniz Fahri beyin adında iktidarı eleştirme fırsatı yakaladınız,kaldıki eleştiri yapmanız gereken denenmiş belediye başkanları olmalı etik ve Haymana kamuoyunu bilgilendirmek anacıyla. Fahri bey partili ve seviyesini koruyan hiç bir ada hakkında ileri geri konuşmayan Haymana ve Ankara siyasetine malolmuş bir isim.her parilinin dediği gibi parim görev verirse yaparım yoksa partinden çıkan Adayı desteklerim beyanı etik olan bir açıklama.. Dün yapılan köyündeki yemeğe katılmamasıda ayrıca güzel bir davranıştı Haymana bir gedikten ibaret değil.fahri bey Haymana Adayı olacaktır ümit ediyoruz..tüm haymanalı kardeşlerimi sağduyulu ve ALLAH için tarafsızca tercih yapmaya davet ediyorum.. ALLAH’ın rahmeti bereketi ülkemizin ve haymanamızın üzerine olsun.. Güzel kardeşim yavuz çiftçi bey...


Başlık:

Türkiye`de siyaset bitit zillerini çalıyor

00:47:12

Gönderen:

Külyutmaz Necmi

3/Eylül/2018

Kimi parası ile kimi dayısı ile aday olunduğu bir ülkede, siyaset her ne kadar palavra kokan sözler olan halka hizmet hakka hizmettir deseler de, aslında kendilerini, çoluk çocuklarını düşünmekten başka bir gayeleri yoktur. Rant üzerine tasarlanmış böyle bir siyaset ile hangi ülke başarılı olur. İşte sonunda ekonomi yönden çuvalladı. Ozan Arif bu ekonomi batağını güzel izah etmiş: Şiir buraya sığmadığı için linkini veriyorum. Başlığı ise VAY EFENDİM DIŞ GÜÇLER (!) www.yenicaggazetesi.com.tr/ozan-ariften-hukumete-dis-gucler-tepkisi-203424h.htm


Başlık:

USTA İYİ OLUR BAŞIMIZ AОRIMAZ

00:47:04

Gönderen:

HAYMANA

3/Eylül/2018

KİM NE DERSE DESİN HAYMANA BİR AYSU VE ÖZDEMİR KAVGASI YAŞAMAK İSTEMİYOR İSTEMİYORUZ AYSU HEM BELEDİYE HEM İKDİDAR VARKEN SEÇİMİ KAYBETTİ HALEN ISRAR ETMESİ HIRSTAN BAŞKA BİR ŞEY DEОİLDİR ANCA KENDİNE ZARAR VERİR USTANIN ADAYLIОI BENCE HAYMANA İÇİN VERİMLİ VE GÜZEL OLUR BEŞERİ İLİŞKİ NOKTASINDA DAHA SICAK KANLI VE YAPICI ADAYIN HAN KÖYLÜ VEYA HANGİ MAHALLELİ OLDUGUNA BAKMAK SAÇMALIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEОİL HAYMANALIMI YETERLİ HAYMANA BATIYOR HASEDCİLİĞžİ BIRAKIN SEN İSTEMESİNİ BİLMESEN ALAMAZSIN HİZMET USTA YERİNDE BİR KARAR


Başlık:

koltuğun yayları bizim kaba yerlerimize battı.

19:44:59

Gönderen:

Rodi KARACA

1/Eylül/2018

sn yazar tespitlerin yerinde koltugun yaylari battikca bizlerde sahlanip ayni partilere oy veriyoruz demekki battikca bize yariyor!her kes anlamis yapacak bir sey yok gibi at gozlugu takarsak birsey goremeyiz objektif degilde subjektif bakarsak tum gelismelere koltuk yaylari batmaya devam eder. Bu arada yaziniz daim olsun


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin