Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DOST BİN İSE AZDIR DÜŞMAN BİR İSE ÇOKTUR
12/10/2018
BM örgütü dünya devletlerine bir çağrıda bulundu. Gerçi bu çağrı sık sık yapılıyor olsa da bunu kaale alan hangi devlet var? Çağrı ise şöyle; dünya da yaşanabilirlik şartları gün geçtikçe zorlaşıyor, dünyamızın kirlenmemesi konusunda kalıcı çözümler alınması için harekete geçilmesi belirtilmektedir. Dikkate alınır mı? Elbette hayır. Birkaç politik sözler verilir, göz boyamaca önlemler alınır, sonra yine devam. Şuanda canlıların yaşayabilecekleri yaşam alanları var mı? Şu anda yok, ileride belki bulunabilir, kimbilir?
BM`nin daimi temsilcileri ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin hem kendi aralarında, hemde dünya devletleri arasında çıkarları doğrultusunda bazen psikolojik savaş bazen de dost görünümündedirler. Bunların amacı, yer altı ve yer üstü enerji ve su kaynaklarını ele geçirmektir.  Hiçbir devlet diğer devlet ile gerçek anlamda dost değildir. Geçmiş tarihlerin sömürgeci ülkeleri, şimdi dünyanın başına geçmişler. Büyük balık, küçük balığı yutar misali. Gelişmemiş veya az gelişmekte olan ülkeleri esaretine almak istiyorlar. Bu ya cebir yoluyla oluyor, yada ekonomik yollarla. İşgal edip yada kurtarıcı bahanesi ile tepelerine biniyorlar. ABD ile  Rusya, son zamanlarda da Çin, zayıf ülkeleri sarmal altına almış durumdalar. Bu ve buna benzer ülkeler, istilacı ülkelerdir. Yedi düvele karşı kazandığımız kurtuluş savaşımızı herhalde bazı ülkeler unutmuş değillerdir. Avusturya ve Hollanda`nın Türkleri sevmeyişi hala belirgindir. Yunanistan`ı üzerimize salan ve her taşın altından çıkan ingiltere mi?, Soydaşlarımıza mezalim yapan Bulgarlar mı? veya Rusya mı?, Ermeni soykırımı bahanesi ile hak talep eden Ermenistan mı?, Veya bizleri hiç olumlu konularda desteklemeyen Almanya mı?, Veyahutta her fırsatta arkamızdan vuran Arap ülkeleri mi? yada müttefik sandığımız ABD mi bizim dostumuz olacak?
Ülkemize karşı planlanmakta olan oyunları deşifre etmek, yani dostlarımızı ve düşmanlarımızı bilmek, başta bizi yönetenler olmak üzere tüm siyasilerin görevidir. Bu konuda şöyle bir atasözü var "dost bin ise azdır, düşman bir ise çoktur." Açıklayalım; dostlarını olabildiğince çoğalt, düşmanlarını olabildiğince azalt.  İktidar ve muhalefet; yapılmakta olan kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp, dış güçlere karşı birçok alanda birleşmelidirler. Ülkemizin bu saldırılara karşı tek yürek olması, tek yürek ve tek bir ağız olması gerekir. Artık insanlarımız kısır ve sonuçsuz çekişmelerden usandı. Siyaseti gereğine uygun, layıkı ne ise ona göre yapılmasını bir ricam ve istirham olarak kabul edin lütfen!..
 ABD Ekonomik yönden kuvvetli olması nedeni ile şuanda dünyanın başına Ali kıran baş kesen oldu. Bir zamanların kovboylar ülkesi olan, aynı zamanda Kızılderililerin pek çoğunu yok etme çabasında olan vede Afrika ülkelerinden kaçırdıkları siyahi köleler ile köle ticareti yapan, güya demokrasi`nin beşiği Amerika’dan bahsediyoruz. Irak, Afganistan işgalcilerinden bahsediyoruz. veya soydaşlarımıza büyük zulümler yapan bir başka ülke olan Rusya’dan bahsediyoruz. İşte bu ülkeler BM`nin daimi temsilcilerindendir. Bizim geçmiş tarihimiz bu ülkeler yanında daha hakkaniyetli ve insancıldır. Ülkemiz de yaşayan azınlıklar dini ve sosyal açıdan huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamaktadırlar, fakat dünyanın diğer yerlerinde yaşayan Türklerin ve diğer müslümanların yaşam şartları daha zordur. Son yıllarda müttefikimiz sandığımız ABD`nin Suriye’de PYD  ve PKK’ya destek amacı ile yapmış olduğu binlerce tır ağır silahları vermelerini ne şimdi  nede gelecekte affedebiliriz. Türk milleti olarak bunu kesinlikle unutmayacağız.
Kurtuluş Savaşı`nın liderliğini yapan Mustafa Kemal Atatürk`ün söylediği gibi "Yurtta sulh, Cihanda sulh" ilkesinden hareket ederek başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü, Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak ve diğer tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz, ruhları şad olsun.
Özlü Söz; Bir insan belki kendi arzusuyla hürriyet-i şahsiyetini bertaraf etmek ister. Fakat bu teşebbüs koca bir milletin hayatına ve hürriyetine iras-ı zarar eyleyecekse, muazzam ve pürşeref bir hayat-ı millet bu yüzden sönecek ve mahvolacaksa bu teşebbüs hiçbir vakit meşru ve şayan-ı kabul olamaz.
BİR SONRAKİ YAZIMDA GÖRÜŞMEK ÜZERE, HOŞÇAKALIN, SAĞLICAKLA KALIN.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DOST BİN İSE AZDIR DÜŞMAN BİR İSE ÇOKTUR " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin