Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAKTIR
09/11/2018
Kuzey ve güney kutupları dünyamızın oksijen bakımından en yoğun bölgeleridir. İnsanoğlu`nun en az ayak bastığı yerlerdendir. Bilimsel araştırmalar ve yerliler haricinde uluslar arası anlaşmalar gereği hiçbir faliyete izin verilmemektedir. İddia ederim ki insanoğlu bu bölgelere daha çok yoğunlaşsaydı dünyanın erken sonu olurdu. Gelecek yıllarda Ay`a veya başka bir gezegene yerleşirsek orayıda talan ederiz. Belki oralarda bildiğimiz veya şuanda varlığından haberimizin olmadığı yeraltı ve yer üstü kaynakları bulunup talan edilecek.     Dünyamızda tek bir canlı neslinin yok olması demek, arkasından birçok canlının yok olması demektir.
Hep kendi kendime şu soruları soruyorum. Biz insanoğlu ne yapıyoruz? Nereye gidiyoruz? ve neyimize güveniyoruz? Paramıza mı? Üstün zekamıza mı? Veya üstün zekamızın ürünleri olan teknolojimize mi? Her türlü basın ve yayın organlarımızda, konferanslarda, panellerde veya kendi aramızda şu cümleyi  sık sık kullanıyoruz  “mevsimler değişti” peki bunun belirtilerini yaşıyormuyuz? Yaşıyorsak bunun için ne yapıyoruz? Sürekli büyüyen ozon yırtığı ve bunun ardından sel baskını, tsunamiler, depremler, yangınlar gibi doğal afetler sonucunda oluşan açlık ve kıtlıklar. Can ve mal kayıpları karşısında büyük aciziyetler yaşanmaktadır. Milyonlarca canlıyı barındıran yorgun ve yaşlı dünyamız şu anda bizlere yaşam hakkı tanıyorsa, sayıları hiçte azımsanmayacak bitkiler ve hayvan dostları sayesindedir. Lakin bu canlılar sayıları çokta olsa kapitalist sistemin para babaları, patronları ve fabrikatörleri, çarpık betonlaşmanın mimarları, parayı bu canlıların hayatlarına değişen para gözlerin karşısında dik duramıyorlar. Ayrıca dünyadaki çarpık düzenin önderliğini yapmakta olan devletlerin ve liderlerininde dünyamızın yok olmasında katkısı büyüktür. Nükleer denemeler, savaşlar, büyük doğa kıyımları böyle liderlerin eserleri değilmi?
 Daha önceki bir yazımda şöyle bir başlık atmıştım; Haymana Yeşili Sevmiyor mu? Bu konudan biraz sitemli bahsetmiştim. Tabiki bu kategoriye bütün Haymanalıları sokamam. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim malesef; Yeşili sevmekte zayıfız, son yıllarda yeni ağaç dikimi konusunda şehir içinde hiçbir faliyet yapılmadı, hatta olan ağaçların ve yeşil alanların bakımı ile ilgili budama, sulama ve yabani otların çapalanması yeterince yapılmıyor, yapılsada yüzeysel, dostlar alışverişte görsün misali.
Adalet Sarayı`nın yan tarafında yapılan binalar şehrimiz açısından iyi bir yatırım olsada oradaki ağaçların kesilmesi ne kadar doğrudur bilemiyorum. Burası özel mülkiyet olsa dahi yeşil alanların yıkılması beni üzüyor ne diyeyim. Daha güzel yeşil alanlar düzenlenmesi dileği ile...
Yenimahalle’de bulunan marketlerin kaldırımında konutlara dönerken kaldırımın tam ortasında kesilmiş bir demir parçası fotoğraflanıp ilgililere  bildirilmiş ve görevlilerce demir parçası sadece kıvrılmış fakat yinede hala insanlara takılabilecek biçimdedir, herhangi bir vatandaşın canına zarar verebilir. Bu yanlış, işi yapanlarda mı? yoksa takip etmeyenlerde mi? bilemedim doğrusu.
Birçok defa yazmama rağmen yol boyunca insanların oturabileceği bir bank bırakılmaması, insanların yol kenarındaki taşlara oturması hala düşündürücü. Bukadar hizmeti insanlara çok görüyorlarsa, layığımız bu ise söyleyecek başka birşey yok.
Bir sorun daha varki kesinlikle halledilemedi. Toki ve çarşı arası bir türlü halledilemeyen ulaşım nasıl düzeltilecek? Yeni pazar yerinin kurulmasıyla pazar insanlara daha da uzaklaşınca zorluk ve sıkıntılar daha da artacak. Merkezden Toki dahil en ücra yerlere bile ulaşımın düzenlenmesi, ayrıca kapalı bekleme duraklarının yapılması, saatlerin kesin belirlenmesi, iyi eğitim almış çalışanlar ile birlikte hizmet verilmesi yegane isteğimizdir.
Ayrıca mahalle olarak geçen köylere de belediyece merkezden servisler kaldırılması gerekir. Bu millet eğrisini doğrusunu iyi bilir. Görecekleri her hizmet yöneticilere yol, su ve elektrik olarak geri döner, başarının sırrı çok çalışmaktır. Lütfen bunları gözardı etmeyin.  
ÖZLÜ SÖZ: Ders alınmış başarısızlık, başarı demektir.  (Malcomb S. Forbes)
BİR SONRAKİ YAZIMDA GÖRÜŞMEK ÜZERE, HOŞÇAKALIN, SAĞLICAKLA KALIN

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAKTIR " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin