Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

İSLAM CUMHURİYETİ Mİ?
23/11/2018
Değerli dost okurlarımız; geçen haftaki tartışma konusu Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını konuşmalarıyla açıkca söyleyerek gündem olan Fesli lakabıyla bilinen Kadir Mısıroğlu isimli sözde din uleması ama akıldan noksan olduğu da söylenen şahıs, hastalığı gerekçesiyle ziyaretiydi.
Şüphesiz ki İslam da ziyaret önemlidir ve tavsiye eder. T.C’yi sürekli karalamayı huy edinen, cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü hakaretlerinin hedefi yapan şahsı, T.C’nin Diyanet Başkanı resmi sıfatla ziyaret ediyorsa, orada bir bit yeniği vardır. Hele bu ziyaretin zamanı Atatürk’ün ölümünün 80’inci yıldönümünün arifesinde yapılması ve ziyaretin reklam aracı olarak kullanılması, bilinçli ve planlı bir niyetin varlığına işarettir. Ne yazık ki bu suç oluşturan hareketin hukuken sorgulanması günümüzde mümkün değil.
Evvelki hafta da Diyanet İşleri Başkanlığı bir 10 maddelik çalışma hedefi programı açıklamıştı. Medyada geniş yer aldı, duymuşsunuzdur. En önemli öneri, din adamlarının siyaset yapma hakkının verilmesine ön gören maddeydi.
Kim öneriyor? Diyanet Başkanlığı Kurumu. Bu kurumun tüm mensupları başkanı da dahil memur kanununa tabiidir. Diyanet özerk bir kurum değildir. Çalışmalarını kanunlar çerçevelemiştir. Siyaseten eskiden bir devlet başkanlığına bağlıyken, bugün tek adam rejimi gereği devlet başkanına bağlıdır. Ya da Cumhurbaşkanına. 
Bu durumda on maddelik bir çalışma programının açıklanması, diyanetin o izni aldığını ortaya koyuyor. Ve hala yürürlükteki anayasaya göre, T.C Laik bir devlettir. Devletin işleri dine göre değil de, anayasaya göre çıkarılacak kanunlarla yürütülür. Kanun yapma yetkisi de meclise ait olduğuna göre, diyanetimizin hocalarına siyaset yetkisi, meclisten çıkacak karara bağlı.
Öyle anlaşılıyor ki, devleti yöneten siyasi iktidar iradesi, T.C’nin din devletine dönüştürme çalışmasını, diyanet işlerine vermiş. Devletin şekli İslam Cumhuriyetine dönüşecekse ve bu çalışma din adamlarınca yürütülecekse, siyaset yasağının kaldırılması gerekmekte ve farz oldu gibi. Bu çalışmaların toplumda karşılığını da göreceğiz elbette. 
Mısıroğlu’nu ziyaret sonrası oluşan tepkilere verdiği cevap incelenirse, atılan ve konuşulan ilk adımın niyetinin de sağlık ziyareti kılıfında, akıl danışma ziyareti olduğu açıkça anlaşılıyor. Ne diyor Fesli imam uleması, okuyalım ve düşünelim. Diyanet Başkanını kast ederek diyor ki, “Bana karşı en ….. müessese diyanettir. Ziyaretime Reisi Cumhur geliyor. Diyanetin başkanı şeyhülislam geliyor ziyaretime” sonra da Atatürk’e saldırıyor, “Irk için mi dövüştük Yunan’la? Sen bir imparatorluk bakiyesisin. Sen ırk üzerine bir devlet kurmuşsun. Zaten Mustafa Kemal bir devlet kurmuş değildir. Devlet kurdu lafı yalan. Rejimi değiştirdi. Bizim devletimiz vardı. O devletin rejimi değişmiştir. Rejimi şeraati gavurluk yaptı”
Düşünerek hafta boyu kalın sağlıcakla. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İSLAM CUMHURİYETİ Mİ? " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Hocam pirelenme bunlar sahte şeriatçı

07:15:00

Gönderen:

Celal

24/Kasim/2018

Hocam korkma.Ne bu saltanat hükümeti şeriatı getirir,ne de Atatürk ilah edilmekten kurtulmaz.İlah olarak tanıyanlar tapmaya devam ederler.Daha geçen Mine Kırıkkanat isimli kırık beyinli .... biri Atatürk benim ilahım demedi mi?Şu anda akp iktidarının tek hedefi Müslüman!kalabalık üzerinden oy ve rant devşirmek.Ha Müslümanlığı da düşündüğü yok,sadece kullanıyorlar."İslam`ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız"diyen ben mi idim?Siyasi rantlarına ekonomik rant da katıyorlar.Diğer taraftan,başta CHP olmak üzere,muhalefet AKP`nin değirmenine su taşıyor.MHP lideri koltuğu uğruna gözü kapalı destekliyor.CHP ise,İslam düşmanlığı ve Müslümanlara düşman insanları bünyesinde barındırıp destek veriyor.Bu sistemin başına Şeriatçıyım deyip,Şeriat Partisini kuran birini getirsen yine İslamı getirmez korkma.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin