Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ANKARA’DAN GELEN KURTARICILAR
23/11/2018
AKP’den aday adayları hayli kalabalık olarak ilçe başkanlığına başvurularını yaptılar. Alayının gayesi “Haymana’yı kurtarmak”. İyi niyetlerinden zerre şüphem yok. Niyetleri halis olabilir, ancak iş icraata gelince bakalım ne olacak? Bekleyip göreceğiz.
Ben yine kendi penceremden şöyle bir süzeyim, gerisi sizin ve onların bileceği iş.
Dedim ya ben tarafsızım, “ama iş Haymana menfaatleri olunca akan sular durur” diye.
İşte memleket menfaatleri devreye girince bazı ceketi çıkarıp “adayım” diyenlere ufaktan yoklama çekmek lazım. 
Bir defa senede veya seçimden seçime Haymana sokaklarını aşındıranlara mesafeliyim arkadaş. Ankara’da ikamet edip, Ankara’da ticari ve sosyal hayat kurarak Haymana kurtarılmaz. 
Çankaya, Keçiören’de, Altındağ’da vs. esnafla haşır neşir olanlar Haymana esnafının derdini bilmez. Dünyalar ayrı, kazançlar bambaşka. 
Orada fast-food işleten bir kafecinin derdini dinleyen, Haymana’da lokanta esnafının derdi ile dertlenemez.
Sakarya Caddesindeki çay ocağı işletmecisi ile hasbıhal eden, Haymana’da bir kahvecinin acı çayının demini anlayamaz. 
Ulus Hal’indeki maydonoz satan bir manavın vergi yükünü kendine kılavuz seçen, Haymana pazarcısının marul ile bağına vakıf olamaz.
Yenimahalle’deki bir süpermarket işletmecisi ile laflayan ve “vay be ne sorunluymuşsun” diyen birisi, Haymana’da köşebaşı bakkalının çilesini anlayamaz. 
Sincan Dodurga Köyündeki bir çiftçi ile komşu olan ve “Ben çiftçinin sorunlarını çok iyi biliyorum” diyen, Haymana Sinanlı Mahallesindeki çiftçinin yaşadığı sıkıntıları aynı kefeye koyamaz.
Yapılan iş, icra edilen meslek, edinilen kazanç ne kadar benzer olursa olsun, hatta oradaki işletmeciler de Haymanalı olsun fark etmez. Haymana’da ticari bir faaliyeti olanla aynı kefede tartmak akıllarla dalga geçmektir.    
Yıllarca insan seli içindeki Ankara sokaklarında volta atanlar, bomboş Haymana sokaklarındaki yalnızlığı, o boş sokakların moral bozucu vehametini süzemez. 
Adım başı bir sosyal etkinlik alanı Ankara’da gününü gün edenler, Haymana’da tek sosyalleşmek olan kahvehanede batak oynayanların ciğer parçalayan alternatifsizliğine deva olamaz. 
Bunu bilmeyen veya bilemeyenler, seçimlere yakın Haymana’ya gelip kurtarıcılığa soyunuyorlarsa, bence soyundukları gibi giyinsinler. Zira Haymana’nın havası serttir ve çarpar adamı. Çünkü doğalgazlı sıcacık mekanlarında Haymana soğunu da unutmuşlardır çoğu. 
Bu sözüm anlayana sayın memleket kurtarıcıları. 5 yılda bir geldikleri Canım memleketlerindeki (!) psikolojiyi de unutmuşlardır muhtemelen. Çünkü sokaklar artık uyandı. O sokaktakiler acı veya tatlı gününde, çarşısında, pazarında, gülerken, ağlarken, çile çekerken veya keyif yaparken hep yanında olan adayın tarafında olacağını söylüyor. En azından bugünkü izlenim öyle. Bunu da benden duymuş olun, sizlere de tüyo olsun. Çünkü kaybedince tüyenler bir 5 sene sonra yine Haymana’yı kurtarmaya geldiklerinde, derslerine bu defa daha iyi çalışsınlar. 
Kopya çekmek yok, seçmen kopya çekenlerin hem eline hem de yüreğine cetvelle çok fena vuracak, benden söylemesi.
HAFTANIN HABERİ: Rusların Haymana’ya geleceğini öğrenen hamal S.H (29) internet üzerinden hızlandırılmış Rusça çalışırken karısına yakalanınca, “Yemin ediyorum iş hayatımda lazım oluyor güzelim. Sen ne anladın ki?”
SAYGILARIMLA 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ANKARA’DAN GELEN KURTARICILAR " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

güzel bir yazı abim kutlarım

01:46:21

Gönderen:

Serdar

26/Kasim/2018

Yanii.Bu durumda bütün ithal ürünlere kapı görünüyor desene Yavuz abiciğim.Onu boşver 50 senedir Haymanadakiler Haymanayı yerinde saydırdı onu da ekleyeyim.Benim esas söyleyeceğim şey,Haymana seçmenine saygısızlık yapılması.Nedir bu saygısızlık? İlçe merkezinde ve köyde oturanlara saygısızlık yapıp,5 senede bir gelip oy kullanıp geri ..... gidecek insanları seçmen olarak yazdırıyorlar.Yahu nerede ise muhtarlık seçimi belediye başkanlığını boşver,Reisi Cumhurluk(eskiden cumhurbaşkanlığı vardı)seçiminden daha önemli hale getirdiler.Gelmişken ve muhtarlığa oy kullanmışken serde haymanayı sevme!aşkı varken,biz yaşasak da bilem,Haymanada yaşayan ve belediye başkanı seçmesini bilmeyen!insanlarımıza belediye başkanı seçelim.Yahu utan be.Sen yaşamıyorsan niçin gelip oy kullanıyon ki.Bu ahlaki mi?


Başlık:

selam başlıklı yoruma cevaben

20:41:24

Gönderen:

hakan

26/Kasim/2018

selam başlığıyla yazan arkadaş.öncelikle yazıyı bi algıla.yavuz bey burdan ekmek belasına gidenlere değil.yıllardır senin tabirine göre ekmek değilde baklavaları lop lop gömen, bütün ticaretini ankarada yada dışarda yapıp,harcamasını yaşamasını vs hepsini de orada yapanlara söylüyor.herşeyini haymanadan uzak yaşayanlar ne bilsin haymananın derdini sıkıntısını.yaşamaya derdini sıkıntısını çekmeye gelince haymanadan kaçan adamlar,söz konusu siyaset ve haymanayı yönetme olunca en önde saf tutuyorlar.nerde kazanıp keyiflice yiyorsalar orda yapsınlar siyasetlerini.bu memleketin derdini çilesini ancak burda yaşayanlar bilir.


Başlık:

Selam

03:10:50

Gönderen:

23/Kasim/2018

Kardeş o angaradaki beğenmediğin adamlar bir zamanlar haymanadaydı. O beğenmediğin kişiler ekmek belasına gurbetteler. Kime anlatıyom ki önüne gelene çamur atan karalayan sen Bu bu beğenmediğin kişilerin Haymana üstünde hertürlü hakkı var sen gibi


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin