Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

MANTAR GİBİYİZ!..
07/12/2018
2019 Yerel Seçimlerine takriben 114 gün gibi kısa bir süre kaldı. Haymana’da yaşanan nüfus hareketliliğini herhalde bilmeyen yoktur. Seçimden seçime mantar gibi çoğalan bir ilçemiz var. 
Edindiğim bilgiye göre Haymana’nın aslında nüfusu 28 bin. Ancak bu yıl bir hayli çoğalmışız. 20 bin kişiden fazla insanın dışarıdan Haymana’ya adresini taşıdığını duyuyoruz. 
Bizim dışarıda yaşayan Haymanalılar zeki insanlar! Onlar bizim hangi başkan adayına, hangi meclis üyesine, hangi muhtara oy vereceğimizi bizden daha iyi biliyor. Ne gereği var, Haymana’nın içinde yaşayan, derdini, hüznünü, kederini küfesinde taşıyan, yolu bozuk olan, çeşmesi akmayan, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda sorun yaşayanlar ne bilsin kime oy vereceklerini!..
Onlar Haymanalıların yerine oy kullansınlar, kendilerine akraba olan, menfaatlerine yakın olan adayı seçsinler. Çatak’ta yaşayan Mehmet Dayı’nın, Karahoca’da yaşayan Ali Amca’nın, Kavak’taki Emine Teyze’nin, Sarıdeğirmen’deki Fatma Hala’nın ne kıymeti var. Onların vereceği oydan ne olacak. Bizim zeki, akil, kendini aşmış Çankaya’daki, Sincan’daki, Polatlı’daki, Gölbaşı’ndaki hemşerimiz 5 yılda bir Haymana’ya gelir, oyunu kullanır, bizim yerimize en iyi şekilde adayını seçer ve seçimler bittikten sonra aynı gün tasını tarağını toplayıp adresini yine Çayyolu’na, Kızılay’a, Bahçelievler’e aldırır.
İnsanın üzülmemesi elde değil. Böyle bir demokrasi, böyle bir hak, hukuk, adalet herhalde başka biryerde yoktur. Birileri gelecek, bir ilçenin kaderini 5 yıllığına tayin edip gidecek. Allah akıl fikir versin.
Bir de Belediye Başkanlığına talip olan, Haymana için yanıp tutuşan aday sayımız da azımsanmayacak kadar. Ne diyelim maşallah!.. Bu kadar Haymana sevdalısının olduğunu bilmiyordum!..
Bu adayların arasında muhakkak o koltuğu ateşten gömlek gören de vardır, gözünü makam ve para hırsı bürüyen de!.. Allah bizi kötü düşünen iki yüzlü riyakarlardan korusun! 
Benim garibime giden bir diğer mevzuda, neden yoğunluk AKP’ye oluyor? Neden; Bileğine, yüreğine, halkın nezdinde kabul görünebilirliğine güvenen bir yiğit, akliselim, çalışkan, üretken, vizyonu, misyonu olan çıkmıyor.
Tabii onlar da haklı, AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tabanı var, üzerine bir iki tıkla bu iş kolay olur diyorlar.
Çıksam Haymana Gazetesi’ne boydan bir fotoğraf verip ben de adayım desem, inanın kimsenin tuhafına gitmeyecek. O kadar çok aday olan ve adaylığı konuşulan kişi var ki, benim adaylığım dahi garipsenmeyecek!..
Lakin bu koltuğun bir ağırlığı olmalı, bu kadar ayağa düşmemeli. Her önüne gelen ben de adayım dememeli. Aday olacak adamın misyonu, vizyonu, diksiyonu, projeleri olmalı... 
Başkan adayı dediğin adam gerçekten halk nezdinde kabul görmeli. Yoksa sadece isim yapmak, makam yükseltmek, kartvizit çıkarmak için aday olanları ben ciddiye almıyorum. Sadece fırsatçı olarak görüyorum. 
Sözde Haymana sevdalılarına bir mesajım var: “Bence sevda dediğin fedakarlık ister, cefa ister ve karşılıksız olandır. Bizim Mecnun’lara ihtiyacımız var, o sevda ile çöle düşecek, Kerem’lere muhtacız Haymana için yanıp kül olan ve Ferhat’lar lazım bize  dağları ova edecek. Var mısınız böyle fedakarca sevmeye?”

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " MANTAR GİBİYİZ!.. " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Tebrikler

09:03:05

Gönderen:

1/Nisan/2019

Slm çok güzel bir makale Başkana destek lazim 5 sene kisa Şimdi agaçin meyveleri yenecek mesala dogal gaz


Başlık:

süpersiniz

21:09:59

Gönderen:

erol tetik

1/Ocak/2019

sadece süpersiniz keşke sizin gibi düşünsek ama malesef malesef diyorum sayğılar


Başlık:

haymana mesajınızı almıştır inşaALLAH.

00:42:37

Gönderen:

18/Aralik/2018

HAYMANA BU KAFAYLA GİDERSE BİR ADIM YOL ALAMAZ.ELİNDEKİ SICAK SUYUDA COK ARAYACAK.


Başlık:

Haymana`nin degismeyen Kaderi

19:07:24

Gönderen:

8/Aralik/2018

Cok yerinde bi yazı olmus emeginize saglik dediginiz gbi tam da mantar gbi cogalan bi ilceyiz yanliz `secimden secime `.. Buraya pek yorum yapan olmaz yanliz yogunluk aday paylasimlarinda kardesim :) Günden güne kücülen deger kaybeden, gelismeyen kendine biseyler katamayan senin devrin benim devrim belediyeciligiyle devam eden bi Haymana ile karsi karsiyayiz yazik. Degisen bisey olmayacak Mevcut belediye baskani yine disardan getirdigi ithal oylarla secimi bi güzel kazanacak Ama bu haktır Kul hakkidir


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin