Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

GOMİNİST HACI
08/02/2019
Çok eskiden Hasan Kıyafet’in yazdığı ilginç bir kitap olan “Komünist İmam”ı okumuştum. Köyün birine giden imamın oldukça muhafazakar köy halkı karşısında yaptıklarından bahsediyordu. İmam sıra dışı işler yapınca adı Komünist imam’a çıkmıştı.
Yılların AKP’lisi Hacı Aysu CHP’den aday olunca nedense aklıma bu kitap geldi. Hacı Aysu AKP için “Benim doğurup büyüttüğüm partim” derdi hep. Gün geldi muhalefet partisinden AKP’ye karşı aday oldu. “Vay anasını sayın seyirciler”, dedi duyan.
Siyaset böyle bir şeydir işte. Siyasette dün yoktur. Hep bugüne ve yarına bakacaksın. Rahmetli Süleyman Demirel’in dediği gibi “Siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır”  Aysu 24 saat önce DP’nin adayı olarak konuşulurken, bir anda kendini CHP’de buluverdi. 
Belki kimilerine göre bu durum başka açılardan doğru olmayabilir. Ama siyasi pencereden bakarsan doğru bir tercih yaptı Aysu. Çünkü “CHP soldur, Haymana’da seçim kazanmak zordur” diye bir kenara itip, isimsiz bir partiden girmesi kazanma şansını neredeyse sıfıra indirirdi. Şimdi en azından iddialı bir şekilde meydanlarda olacak. 
Şimdi Hacı Aysu’nun meydanlarda en büyük rakibi kim olacak sizce? Mevcut adaylardan birisi mi dediniz? Eğer öyle düşündüyseniz yanıldınız. Elbette onlarda olacak ama en büyük rakibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olacak. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan nereye gitse hep şunu söylüyor, “CeHaPe demek, çöp, çukur ve çamur demektir” İşte Aysu ilk önce bu söyleme karşı mücadele verecek. Yıllardır koşturduğu bir partinin genel başkanı, Hacı Aysu’nun meydanlardaki en büyük rakibi olacak. Kadere bak. Nereden nereye…
Aysu bir de Haymana seçmeninin CHP ve sol bir partiye karşı önyargısını kırmaya uğraşacak. Muhafazakar yerlerden oy koparmaya, “Beni kesseler sola oy vermem” diyenleri ikna etmeye çalışacak. Ne kadar başarılı olacak, hep beraber yaşayıp göreceğiz. 
Peki Aysu’nun avantajları neler olacak? Bir defa CHP Haymana İlçe teşkilatını yıllar sonra ilk defa bu kadar heyecanlı gördüm. Yine yıllar sonra ilk defa kazanma ihtimali olan bir adayla meydanlara çıkacaklar. Mutlaka her zamankinden daha çok koşturacak, her seçimden daha çok çalışacakları muhakkak. CHP’nin kemikleşmiş bir taban oyu olması, kim aday olursa olsun belli bir rakamı her seçimde yakalaması Aysu’nun artıları.  
Ayrıca Aysu’nun Mansur Yavaş gibi çok önemli bir kozu daha olacak. Eğer Yavaş’ı Haymana’ya birkaç defa getirip, meydanda çok önemli proje ve hizmet sözü alabilirse ciddi bir rüzgar yakalayabilir. Ekstradan Levent Gök faktörünü de bir kenara yazmak lazım. Gök’ün özgül ağırlığı da elbette olacaktır.    
İster kaderin bir oyunu deyin, ister feleğin bir cilvesi. Ne derseniz deyin siyasette bunlar var. Yılların AKP ilçe başkanı, bir dönemin AKP belediye başkanı Hacı Aysu bugün için CHP’nin belediye başkan adayı. “Olmaz, gitmez, oradan aday olmaz” ezberlerini bir anda bozuverdi.
Adı bizim insanımızca “Gomünist Parti”ye çıkmış CHP’nin muhafazakar adayı Hacı Aysu. Bir anlamda artık o da “Gomünist Hacı” oldu. CHP ve Aysu’nun bu yakıştırmayla bir alakası olmasa da üzerine ister istemez yapışacak. İşte buna karşı da bir mücadele verecek Aysu. Ne kadar başarılı olur bilemem. O da bence lüzumsuz mücadele etmek yerine Türkiye Komünist Parti’nin efsane Tunceli-Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Malkoç’u örnek verip, “Madem gomünistim, aha gömünistler böyle güzel çalışıyor” deyiverse bence hiçte fena hamle olmaz.     
HAFTANIN HABERİ: “Baba ben evlatlık mıyım” diye soran E.Ç(9) babasından “Lan öyle bir şansımız olsa seni mi seçerdik” cevabını aldı.
HAFTANIN SÖZÜ: Dünyanın en yoksul insanı paradan başka bir şeyi olmayandır.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " GOMİNİST HACI " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Bir Dost sana cevap

19:34:27

Gönderen:

8/Mart/2019

Hani Eğitim dersiniz ya Hocan Tekrar eğitim versin sana. Yine aynı şeyleri anlatıyorsa bu sefer sen Hocanı değiştir...


Başlık:

Fatih aysu ya cevap

04:29:52

Gönderen:

Bir dost

1/Mart/2019

Sayin fatih aysu madem herseyi haci baskanin soyledigini soyluyorsunuz neden demokrat parti beni aday gostermez ise aday olmuyacagim dedi onu neden soylemiyorsun.HAYMANA uyandi.artik.herseyin.farkinda kirli siyasetiniz bitti artik


Başlık:

Haymanalı isminde yazan

19:24:51

Gönderen:

Memur

13/Subat/2019

Haymanalı isminde yazan kişi hacı aysu gidip akp ye başvurmadı.Ora kabul etmeyince başka partiyede gidip zorla aday olmadı.Hatta akp ile ittifak yapıp bakanları süleyman soyluyu da devreye koymadı.Hatta hatta 60 bin tl illa ben afay olayım diye rüşvet adı altında bağışda yapmadı.Sende şimdi çıkıp gazel okuyorsun.Levent hocanın özdemir ile omuz omuza yaptığı ayak oyunlarını cümle alem biliyor.Aytekin de doğruları söylediği için şimdi de ona saldırıyorsunuz.


Başlık:

Gomunist mi?

22:38:44

Gönderen:

Fatih AYSU

11/Subat/2019

15 Temmuzda Haymanada direnişe Önderlik eden Hacı AYSU`ydu, Ak parti kongresinde Milletvekillerinin önünde haykırarak katakulle yapılıyor diyen Hacı AYSU`ydu, aynı kesime hitap eden Belediye başkan adaylarına gelin anket yapalım Tek Başkan adayı çıksın diyen Hacı AYSU`ydu, Haymanamızın Tekin`ine elleriyle yemeğini yedirip, traşını, hamamını yaptıran Hacı AYSU`ydu, Haymanda başından sonuna kadar Mevcut Başkanı eleştiren Hacı AYSU`ydu, Haymana`da Eğriye Eğri, Doğruya Doğru Diye Dik Duruş Sergileyen Belediye Başkan Adayı Hacı AYSU`dur. (Sanırım Yavuz abi Goministlik buradan geliyor)


Başlık:

Önemli olan hizmet

00:03:11

Gönderen:

10/Subat/2019

Mevcut belediye hükümetin değilmi muhafazakar bir parti hizmet aldımı Haymana yok.Hizmet gelsinde partinin ya da görüşün ne olduğu çokta önemli değil. Yıllar önce herkes CHP li değilmiydi.O zaman bizim atalarımız hep komünistmiydi.Bu halk neyin ne amaçla yapıldığını gayet iyi biliyor.Sayın Yavuz Çifçi belki mizah yapmışsın ama yinede başka bir kelime kullansaydın daha iyi olurdu.Hacı Aysu içten,samimi ve sıcak kanlı yapıya sahip olduğu için en güçlü adaylardan biridir.Yaptığı icraatlar mevcut belediye başkanına göre kıyaslanmıycak kadar fazladır.Nelermi Halk Bankası, SGK,TMO,Yüksek okul,Kültür merkezi,Grandes Otel vb. Saygılarımla


Başlık:

Karakter limiti

02:17:56

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

8/Subat/2019

Sayın Hüseyin Yıldırım,Sayın Yavuz Çifçi Beyler, geçmiş yıllarda yorum yazma karakter limitinin düzeltilmesini istirham etmiştim. Karakter limiti 1000 olarak görünmesine rağmen, bunun böyle olmadığını bildiğim için en fazla 800 karakter yazmaya gayret ederim ve yazarım. Ancak ilk 2 yorumumda buna dikkat etmeme rağmen, yorumlarımın son cümle veya cümleleri çıkmamıştır.Bu konunun düzeltilmesini istirham ediyorum. Başarılar, hayırlı işler diliyorum.


Başlık:

haymanalı

16:23:40

Gönderen:

8/Subat/2019

Bu yazınıza parti bulamayınca en son chp ye gitti deseniz daha iyi olurdu çünkü kimse almadı almazda kimsede chp ye gitmezdi gitmedi de kralcı oldular halk indirdi onları mesele bu kadar


Başlık:

Komünist Yusuf

10:45:09

Gönderen:

8/Subat/2019

AKP,İslam`dan uzak,bazı koyun sürülerini öyle şartlandırmış ki,akrabam olan Yamak Köyünden 2 tane koyun tiplinin bana nankörlük yapıp,saldırmalarına zemin hazırlamıştır.Nasıl mı?Aşağıdaki yorumumda bahsettiğim Akp Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz`ın"adayımıza vereceğiniz destek,yarın kıyamet günü beraat belgelerinizden biri olacak diye düşünüyorum"sözlerini Sosyal Paylaşım sitelerinde eleştirdim diye,önüne saman koysan arpa sanarak yiyecek olan 1 tanesi bana"Sen ne zaman solcu oldun,senin komünist olduğunu bilmiyordum,çıkar dünyası Müslümanı gavur ediyor"diye bana hakaret edecek kadar İslam`dan habersiz yaşayan zavallının yanı sıra,bana dayı diye hitap eden ikiyüzlü nankör olan-ki benden 25-30 yaş küçük-saman versen yulaf sanan diğeri de geçen sene bana koyun sürülüğünü sana iade ediyorum demişti.<


Başlık:

Yorumun Devamı

10:07:45

Gönderen:

8/Subat/2019

İkincisi bu sisteme göre partiler hizmet etmek için yarışırlar.Ancak A veya B partilerden birine Müslüman bir partidir demek büyük vebal olur.Ya da A veya B partisi kendisini Müslüman parti olarak halka lanse etmesi,dini istismardan başka bir şey değildir.Aksine bu tür partiler İslam a ve Müslümanlara zarar verir.DP hükümetinin ezanı Arapça yapması bu zararı vermiştir.Celal Bayar.BEN DE YAZDIM"kitabında"ezanı Arapça yaptık diye CHPliler bize kızıyor.Bize teşekkür etmeleri gerekir.Çünkü biz taşmakta olan bir barajın önünde gedikler açarak barajın taşmasını önledik"demiştir.Celal Bayar`ın sözlerini,koyun sürüsü mantığı ile düşünen insanlar anlamaz.Akıllı insan ne olduğunu anlar ve Müslümanları kış uykusuna yatıran Celal Bayar ın(Menderesin)DP`si v.b. partiler,İslam`a ve Müslümanlara zarar vermiş


Başlık:

Üzerindeki Çamura Bakmadan Başkasına Çamur Atmak

09:10:05

Gönderen:

Yusuf YILMAZ

8/Subat/2019

Egemen güçler,saltanat koltuklarında kalmak için,ülkenin evlatlarını;Komünist-Faşist,Alevi-Sünni,Kürt-Türk,Başörtülü-Başörtüsüz(Gerçi eskiden başörtüsü takan kızlarımız zulüm görürdü.Şimdi ise ılıman İslam uğruna başörtüsü,Süslümanca başörtü takanlardan zulüm görüyor)Laik-Antilaik gibi kavramlar ikilemi içine sokup,insanlarımızı böldüler.Neticede,aynı yasalara göre kurulan partiler,birbirlerini dinsiz,İslam düşmanı ile itham etmeleri ucuz siyasettir.Çünkü İslam,partiler vasıtasıyla asla gelmez.Ayrıca kendileri de bu sistemin suyundan yararlanıyorlar.Artı Allah indinde asla affedilmeyen hareketlerin başında,din adına görünüp,dine zarar vermektir.Geçenlerde akp Sivas vekili"adayımıza vereceğiniz destek,kıyamet günü beraat belgeniz olacak&q


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin