Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

YAVAŞ AYSU YAVAŞ..
01/03/2019
Yıl 2014, yerel seçimlere yaklaşık bir hafta var. Yer Öğretmen Evi önü. Hacı Aysu otobüsün üzerinde ve üst perdeden seslenerek miting yapıyor.  Önüne gelene verip veriştiriyor. Sonuçta az bir farkla koltuğu kaybedip Özdemir Turgut’a devrediyor. Kimilerine göre işte bu son konuşma Aysu’ya seçimi kaybettirdi.
Yıl 2019, yerel seçimlere yaklaşık bir ay var. Yer yine Öğretmen Evi önü. Hacı Aysu yine seçim otobüsünde. Ama bu defa yanında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Milletvekili Levent Gök, Eski vekillerden hemşerimiz Sedat Çevik ve Polatlı CHP Belediye Başkan Adayı Sami Çay var. Kimilerine göre işte bu tablo Aysu’ya seçimi kazandıracak.
Aradan kimilerine göre koskoca, yine kimilerine göre kısacık 5 yıl geride kalmış. Sayılı gün gelmiş geçmiş. Aysu, devrettiği koltuğu tekrar kazanmanın peşinde. Her şey 31 Mart akşamı belli olacak.
Aysu’nun konuşmasında bu defa hedefinde mevcut başkan var. Onun haricinde kimseye bir şey söylemiyor. Bir anlamda 2014 konuşmasından dersler çıkardığını düşünebiliriz. Haymana sokakları ciddi manada insan kaynıyor. Miting meydanı dopdolu. Bu yoğun kitle Mansur Yavaş’a mı geldi, Hacı Aysu’ya mı geldi,  yoksa tüm dengeleri değiştirmek için mi burada, herkesin yorumu ayrı. Ama ortadaki herkesin hem fikir olduğu konu görülmemiş bir kalabalık olduğundaydı. O tarihi kalabalığın seçim sandıklarına iz düşümünü hep beraber yaşayıp göreceğiz. 
Seçimler sonuçta mitinglerdeki kalabalıklarla değil, oy çokluğu ile kazanılıyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem İnce milyonları meydanlara toplamıştı, ama sonucu hepimizi biliyoruz. Onun için kalabalıkların aldatabileceği de unutulmamalı.
Haymana’nın her platformdaki yılmaz sözcüsü Levent Gök yine kimseye ayrıştırmayan konuşması ile en çok alkışı hak edenlerin başındaydı. Bu Haymana Gök’ü, Gök Haymana’yı bir başka seviyor belli. Tabii bu sevginin sandıklara yansımasını yine 31 Mart’ta göreceğiz.
Ve Mansur Yavaş. Yavaş rüzgarı tüm Ankara’da olduğu gibi Haymanada da çok güçlü esiyor. Hacı Aysu Yavaş için “Patron” ifadesini kullandı. Özhaseki Cumhurbaşkanı için “Aga” diyor. Aysu’da nisbet yaparcasına Yavaş’ı Ankara’nın patronu ilan etti. Mitingde bol bol pas attı patron Yavaş’a. Patron Yavaş’ta Aysu’nun paslarını gole çevireceğine dair mesajlar verdi mitingdeki kalabalığa. 
Yavaş çok önemli bir konunun da altını çizdi Haymana da. İktidarın ayrıştırıcılığına parmak bastı. Çok ta yerinde bir konuydu. Cumhur İttifakı haricinde verilen oyların zillet olduğunu, hatta ileri giderek hainlikle itham eden bir iktidar çok yanlış yapıyor. Şimdi Haymana’da Cumhur İttifakına oy vermeyenleri bu damgalarla ifşa etmek ne kadar acı bir itham. Başkan Turgut bu memleketin bir değeri ise Hacı Aysu da, Levent Koç da ve diğerleri aynı değere sahipler. Ama onlara oy verenleri zillet ve ona benzer vurgularla ayrıştırmak başta iktidar olmak üzere kimseye yakışmıyor. “Benden olmayan, benim gibi düşünmeyen kahrolsun” mantığına edecek söz bulamıyorum.
Bu arada Yavaş’ın seçim müziği “Angara Bebesi Mansur Yavaş” kalıbına uymuyor. Ben isterdim ki meydanda bir “Atım Arap”, bir “Fidayda” çalınır millet daha çok coşar. Ama yapmadılar. Bu kulak tırmalayan seçim müziğini Yavaş bir kez daha düşünmeli. Angara Bebesi kaşık havası ister, rock havası değil.
Neticede Cumartesi günü tarihi bir gün yaşadı Haymana. Hem Aysu taraftarlarının, hem CHP’ye gönül verenlerin hem de dışarıdan bakan gözlerin unutamayacakları bir mitinge şahitlik ettiler. Yavaş rüzgarı Aysu’yu da önüne katar koltuğa uçurur mu bilemem ama Cumartesi günü esen rüzgar hiçte öyle hafife alınacak türden değildi.    
HAFTANIN HABERİ: Bir gecede 5 seçim bürosu gezip 25 bardak çay, 3 kilo kurupasta, 82 tane kaymaklı bisküvi yiyen Ö.B(52) ambulansla Ankara’ya zor yetiştirildi.
SAYGILARIMLA

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " YAVAŞ AYSU YAVAŞ.. " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

(İsmim çıkmadığı ..Hacı Aysu Geçmişi Telafi Etme Şansını İyi Değerlendirmelidir.

03:13:38

Gönderen:

4/Mart/2019

(Yorumu yazdığımda adım çıkmamış-unutulmuş..Ben isimsiz ya da takma isimle yorum yazmam.Düzeltme için tekrar yazmak gerekti) Eveet...Herkes için icraat vakti..Şimdi herkes geçmişteki hatalarının özeleştirisini verip telafi etme şansına sahip...Hacı Aysu`da bu fırsatı değerlendirmelidir...Son olarak, ,insanları ve fırsatları heba eden bir Yerel Yönetim anlayaşı gördü Haymana..Bu kadar aciz ve çaresiz olamazsınız, bunca Haymanalı Ankara`ya yayılmışken...Hacı Aysu bu şansı iyi değerlendirmelidir.Bülent Han


Başlık:

Adile Cevap

19:20:41

Gönderen:

Jiriki Asireti

2/Mart/2019

adil yanlisin var Ozdemir beyin secim ofisinde baskıyla getirilen belediye aski personelinden kimseye yer kalmiyor sunu iyi bileydin. Birde kizilkoyunlular baska kim var ? adil adil ac gozunu gordugun ruyadan acil uyan neye dayanarak soyluyon akpnin secimi kazanacagini ? yahu akp birak haymanayi Türkiyede bitmis son demlerini oynuyor cok simardi akp simdi tokat zamani haydi halkim


Başlık:

Adill

12:19:25

Gönderen:

Adil

2/Mart/2019

Sn çifçi sende haymanada yaşıyosun tanıyosun insanları neden bu kadar hacı bey i övüp algı yapıyorsunuz anlamıyorum gördük ve biliyoruzki 2000 kişi dısardan geldi mansur bey getittirdi bir şekilde cevre ilçelerden vs. Ayrıca bunu hepimiz görüyoruz haymanada akp nin kazanacagı artık garanti gözüyle bakılıyor bunlardan bahsetmiyorsunuz. Chp nin saadetin demokratın seçim buroları nerdeyse günde 1 saat açıyorlar kimse gelmiyo diye. Buyrun yarın bakın gözünüzle görün. Akp nin seçim burosu oturacak yer yok ve geneli aile kabile reisleri yani mansurun rüzgarıyla hacıyı reklam yapıp 100 oy fazla alacak diye yapmayın taraf tutmayın lütfen. Yanlışım varsa özür dilerim kimseyi kırmak degil amacım


Başlık:

Hacı Aysu Geçmişi Telafi Etme Şansını İyi Değerlendirmelidir.

07:59:50

Gönderen:

1/Mart/2019

Eveet...Herkes için icraat vakti..Şimdi herkes geçmişteki hatalarının özeleştirisini verip telafi etme şansına sahip...Hacı Aysu`da bu fırsat değerlendirmelidir...Son olarak, ,insanları ve fırsatları heba eden bir Yerel Yönetim anlayaşı gördü Haymana..Bu kadar aciz ve çaresiz olamazsınız, bunca Haymanalı Ankara`ya yayılmışken.Hacı Aysu bu şansı iyi değerlendirmelidir.


Başlık:

Mansur ve Angara bebesi

01:18:33

Gönderen:

Yavuz

1/Mart/2019

Ankara,İstanbul,İzmir,Adana,Bursa,Antalya vb kozmopolit şehirlerin belediye başkan adaylarının neden o şehirli olma şartı aranıyor? O zaman herkes gitsin kütüğü hangi ilde ise orada oy kullansın.. Köy muhtarı seçmiyoruz :)


Başlık:

KEMOO

23:00:30

Gönderen:

HAYMANALI

1/Mart/2019

SAYIN YAZAR HAYMANALI OLMAYANLARLA ALANI DOLDURMAK ANCA GAZ MASKESİYLE ÇİÇEK KOKLAMAYA BENZER ÖZDEMİRDE DOLDURDU AMA LEVENTTE HELAL OLSUN TAMAMEN HAYMANALILAR VARDI SEN BİR HAYMANALI OLARAK BUNU GÖREBİLİYORMUSUN EMİNİM FARKINDASIN ÖNCEDEN Bİ NAMAL Bİ ADACI HAYMANA GENE AYNI DÖNОÜYE DÜŞÜRÜLMEK İSTİYOR HAYMANA AKLI SELİM HAYMANALILAR TEK KESİME DEОİL TÜM HAYMANAYI KUÇAKLAYACAK LEVENT KOÇA GEREKEN DESTEGİ VERECEKTİR....


Başlık:

Haymanali artik gözünü acmali bu son firsat

20:30:17

Gönderen:

1/Mart/2019

Halk gözünü açar ve bu fırsatı kacırmazsa cok iyi olur. Akparti`nin yıllardır ilçemize bir çivi çakmadıgını hepimiz gordük izledik. Bundan sonra da bu degişmeyecek seçim zamanı gelip otobusun ustunde sözler verilecek bir 5 yıl daha yalan olup gidecek. O yüzden gelin Mansur Yavaş ve Hacı Aysu`ya bi şans verelim arkamiza buyüksehirin desteğinide alalım Haymanamızı kalkındıralım. Mevcut Başkan boşuna sözler verip kandırmasın insanları Akp Büyüksehiri kaybetti tut ki mevcut baskan kazandı verdigi sözleri nasıl yerine getirecek ? Hacı aysunun hatalarından ders cikardigini artik daha olgun aydin hareket edecegini dusunuyorum. Bir an önce mevcut baskandan kurtulmamiz lazim zorbalıkla basa gelen bi baskan istemiyoruz biz. Begenmediginiz haci aysu en azindan mevcut baskandan daha cok hizmet yapti inkar etmeyelim. Mitinge gelince gelmis gecmis en büyük kalabalıktı Hacı aysuya gön&u


Başlık:

Güzel Günler Geliyor

18:19:31

Gönderen:

Fatih

1/Mart/2019

Haymananın değerli insanları size şunu söylemek istiyorum. 1- Levent Gök; Haymanayı ben her platformda savundum, bana oy versin vermesin her hemşehrimin derdine derman olmak için imkanlarımı kullandım. Mecliste her seferinde Haymana kaplıcaları için önerge verdim. Hatta Meclisde Haymanaya yatırım gitsin diye haykırdım. Ben Haymanalıyım dedi. (Teşekürler Levent GÖK seni bizde seviyoruz) 2-Mansur Yavaş; Haymana Mitingini gördü ve bu iş Haymanada bitmiş dedi. Hacı AYSU`nun her isteğine tamam dedi. Düşünsenize Mansur Yavaşın kazanmış olduğu ilçelerden birisi olacak Haymana. Haymanada İşsiz kalmaz. Şu an Bay Başkan herkese kadro sözu veriyor Ankara Belediyesinde. Mansur Yavaş geldiğinde Ankara Belediyesi Haymanalıların olacak. Hacı Aysunun Kadro sözü vermesine bile gerek yok. 3- Hacı AYSU projelerini canlı yayında anlattı. Yapar mı yapar. Adam PİŞMİŞ. Güzel Gören İyi Düşünen; Güze


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin