Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

31 MART KURTULUŞ OLUR MU?-(1)
15/03/2019
Değerli dost okurlarımız; 1964 mahalli seçimlerinden 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli seçimlerin tümünü takip ettim. Bu dönemki seçimler kadar seviyesiz yapılanını hiç hatırlamıyorum. Seçimler iktidarı değiştirecek parlemento seçimleri değil. Neticede muhtarlarımız, belediye başkanlarımız ve idari organlarının seçimi.  Muhalefeti anlamak vede yorumlamak hiçte zor değil. Seçilebilme telaşları gayet normal. Seçilip kendilerini kanıtlama isteklerini de anlamak da zor değil. 
İktidarın telaşını anlamakta şahsen zorlanıyorum. En az 3 dönem birçok büyükşehir belediyeleri iktidarın elinde. Bu iktidar belediyelerinin büyük yatırımlara imza attıklarını da biliyoruz. İktidar belediyelerin bu yatırımları, partiyi yönetenlerce veya sadece genel başkanlarınca beğenilmediği için mi seçimler öncesi görevlerinden hem de anti demokratik bir metotla alınmış oldular. Şüphesiz ki en çok ses getirenler İstanbul ve Ankara. Türkiye nüfusunun dörtte birini oluşturan bu iki il, iktidarın elinden muhalefete geçebilme ihtimali neden bu kadar telaşlandırıyor. Sonuçta bu bir hizmet yarışı değil midir? Özellikle cumhurbaşkanlığı makamı da uhdesinde olan iktidar partisinin ve ittifakı olan MHP’nin genel başkanınca toplumu geren söylemleri, muhalefet bloğuna zillet, illet ittifakı demeleri, muhalefet genel başkanlarını hukuki yollarla tehdit etmeleri, demokrasi rejiminin ruhuna aykırı değil mi? 
Neyse şükürler olsun Anadolumuzun güzel ruhlu insanları bu ayrıştırıcı, düşmanlaştırıcı söylemlere artık prim vermiyor.
İktidar nimetleri yüzü suyu hürmetine beraber yürüdükleri, öte yandan HDP ile de doğudaki oy ihtiyaçlarının yüzü suyu hürmetine 5 yıla yakın bir zaman sözde demokrasi açılımı bahanesiyle kol kola omuz omuza dayanışma içinde olmalarını toplumun unutmuş olduğunu zannediyor da, muhalefetin başta FETÖ ve PKK ile hem de geçmişte aracı durumda olan HDP üzerinden ve oldukça komik kaçan bir suçlama söylemiyle siyasi bir başarı mı umuyor?
İktidar bu yöntemle PKK’nın ve FETÖ’nün ekmeğine yağ sürdüğünü göremiyorsa, değirmene su taşıdığını bilemiyorsa, beka diye sarıldıkları ipin 31 Mart günü koptuğunu gördüklerinde iktidar partisi AKP’nin destek güç olarak MHP’nin hezimetini bu millet kurtuluş olarak alkışlar. 
Değerli dostlar ne mutlu bizlere ve de Haymanamızın çok değerli seçmenine çok güzel ve de ahlaken seviyeli bir mahalli seçim atmosferini yaşıyoruz. Şüphesiz ki bu güzelliğin mimarları çok değerli belediye başkan adaylarımız. Başta iktidar partisi AKP adayı Özdemir Turgut, CHP adayı Hacı Aysu, SP adayı Aytekin Yüzer, DP adayı Levent Koç, HDP adayı çok hanımefendi kişiliğiyle Tülay Koç ve genç eş başkanı Sinan Sümer ve bağımsız aday Halil İbrahim Aysu, birlikte yarattıkları seviyeli seçim tablosundan takdirleri ve teşekkürleri seçmenlerinden görecekleri apaçık. Ben de kendilerini yürekten tümünü sevgiyle kutluyorum.
Değerli parlemento temsilcimiz ve milletvekilimiz Sayın Levent Gök’ün adaylarımızın seçim bürolarını ziyaret ederek hepsine başarı dilemesi 31 Mart günü kazananı ilk kutlayacak olma arzusunu beyan etmesi, demokrasimizin parlayan meşalesi olacaktır. Milletvekilimizin bu güzel katkısını da köşem adına kutluyorum. 
Değerli dost okurlarımız; ilçemiz siyaset tarihinde 31 Mart 2019 seçimleri çok önemli bir notu da kaydetmiş olacaktır. 
İlk defa Haymana’da iki hanımefendi mahalli idare seçimlerinde belediye başkanlığı adaylığına başvurmuş oldu. Yüksekokul mezunu olan bu hanım kızlarımızdan Emel Çetinkaya Gölbaşı ilçesinde CHP’den başvuru yaptı. Kısa sürede geniş bir destekçisi olsa da İYİ Parti ittifakından dolayı 2024 seçimlerine kaldı. Demirözü Mahallesinden Tülay Koç HDP ile Haymana belediye başkan adayı olunca, ilçemizin de ilk kadın belediye başkan adayı ünvanını almış oldu. Turistik bir ilçeye kadın belediye başkanı doğrusu çok yakışır diye de düşünmekteyim. Sizce de güzel olmaz mı?
Değerli okurlarımız önümüzdeki hafta yazımın devamı olarak başkan adaylarına göreve geldiğinizde “Bunları yapın” tarzında seçim manifestomu açıklayacağım. 
Hafta boyu kalın sağlıcakla. (Devamı haftaya) 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " 31 MART KURTULUŞ OLUR MU?-(1) " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin