Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

31 MART KURTULUŞ OLUR MU?-(2)
22/03/2019
Değerli Haymana seçmenleri; iktidarın tansiyon yükseltme söylemleri, muhalefetin savunma cevapları gördüğüm kadarıyla sizleri pek enterese etmiyor gibi görüyorum. Herkes gibi sizi de günlük geçim, ocaktaki tencere, motorunuzun yakıt maliyeti, tarlanızdaki gübre ve ilacın yüksek maliyeti ile şimdiye kadar görmediğiniz, yaşamadığınız fiyat artışlarının şaşkınlığı, her yemeğin can yoldaşı soğanın rekor yükselişi siz tarım emekçilerini daha çok enterese ettiğini görüyorum. Suçlu mu? İktidardaki AKP’ye göre FETÖ, PKK vs. gibi terör odaklarıyla bağlantılı olduğu iddia ettiği Millet İttifakı’nın muhalefet partileri.
Şüphesiz ki seçmenlerinde bir aklı selimi var. Bir mahalli seçimde olmamızı gerekli birçok suçlamayı ayırt etme yeteneği var. 31 Mart günü sandıkta özgürce karar verme hakkımız var. Bu öyle bir haktır ki, hatır gönüle göre değil, hakka ve adalete göre kullanmak çok önemli bir vatandaşlık görevidir. Bir ülkenin tarımı ölüyorsa, dışarıdan gelen her çeşit gıda dövizle alınıyorsa karşımızda tek suçlu iktidarda olanlardır. Keza mahalli idarelerde daha önce seçtiklerimiz, muhtar belediye başkanı ve yönetimleri size vaat ettikleri hizmeti yapmamışlarsa, yada yapmama nedenlerini size anlatamamışlarsa onlar da iktidar kadar suçlular. Bu durumda size düşen görev oyunuzla hesap sormaktır. 
Sevgili mahalli idarenin adayları, Haymana’nın can suyuna şiddetle ihtiyacı var. Kurtuluş ise köylerimizin tarlasında, merasında, bağında, bahçesinde, ineğinde, koyununda, tavuğunda kısacası üretim yapacak köylüde. Seçildiğiniz gün köylüye el uzatın, can suyu verin bunu da ilk görev bilin. 
Bunları yapın… manifestosu
1-) Her köyde tarımsal kalkınma kooperatifi kurdurun.
a) Bu kooperatifleri tarımsal üreticiler birliğinde toplayın b) Belediye olarak üretilen ürünlerin pazarlamasında öncü olun c) İhtiyaç olan et ve süt kombineleri kurun, işletin. d) Köylü üreticisine ucuz ihtiyaç girdilerini temin edin.
2-) köy-mahalle yollarını ilk iki yılda asfaltlayın ve ulaşımda rol alın.
3-) Kooperatiflerde birleştirdiğiniz köylülerin ailelerine süt inekleri, damızlık koyunlar, yumurta tavuklarını ucuz, düşük kredi imkanları ile destekleyin, kaliteli tarla ve bahçe ürünleri için tohum dağıtın, bilinçli tarım eğitimlerine öncülük edin.
4-) Köylüye ucuz ve içilebilir bol su tesisleri kurun. Tarımsal sulama için göletler yapın. Köylüyü güneş enerjisiyle tanıştırın ve kurmalarında yardımcı olun.
5-) Eğitimin her kademesinde yer alın, yardımcı olun. Unutmayın ki eğitimli bir toplum en büyük hazinedir.
6-) Kültür etkinliklerinde etkin rol alın.
7-) İlçemiz turizmini planlayın, alt yapıda rol alın. Tarih turizmini planlayın, ilgili kuruluşlarla koordineli çalışın. Kırsal özellikleri tanıtın.
8-) Kaplıca turizmini daha çok gelir getirecek sağlık turizmine yönlendirin.
9-) İlçe merkezini müzelerle donatın.
a) Kurtuluş Savaşı müzesini hemen hizmete sokun. b) Atıl durumda olan eski cezaevini şehir kültür müzesine çevirin. c) Atıl duruma düşecek olan TMO’yu tarım tarih müzesine dönüştürün. d) Görüntü değeri olan tüm binaları korumaya alın.
10-)  Polatlı-Temelli yol bağlantısı için girişimde bulunun. Bu güzergahında OSB için planlama düşünün.
31 Mart günü 5 hizmet yılı için seçilecek değerli belediye başkanımız ve muhtarlarımız hizmette bahane olmaz. Hizmet görevinizdir.
Değerli Haymana seçmeni, can çekişen ilçemizi kurtaracak olanı bulmak temel görevimiz. Öyleyse gelecek güzel Haymana için hafta boyu kalın sağlıcakla. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " 31 MART KURTULUŞ OLUR MU?-(2) " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin