Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

SÜRPRİZ SEÇİM SONUCU
12/04/2019
Değerli dost okurlarımız; 31 Mart mahalli seçimler yapıldı yapılmasına da itirazlar ve sancıları bitmedi. Özellikle İstanbul’da sancılar devam ediyor. Sancıların nedenine gelince.
Tek cevapla seçimlerle ilgili hukuki prosüdürlerin gözardı edilerek dışına çıkılması, kanuna aykırı kararlara dayandırılması. Bunun en bariz örneği İstanbul’u on gündür huzursuz etti. Devam da edecek gibi. Bu konuyu bu hafta ele almayıp haftaya irdelemek daha uygun diye düşünüyorum. 
Haymana seçimlerini ve görüşlerimi siz seçmenlerin görüşlerine de yer vererek siz değerli okurlarımla paylaşmış olayım.
Her seçimde muhtarlık yarışlarında ufak tefek olaylar geçmişte de yaşanırdı. Bu seferki ilçe merkezimizin en güzide mahallesi olan Çaldağ’da adaylık yarışında yaşandı. Şaşırtıcı nedeni mahalleli ve şahsımca çok efendi kabul edilen her iki adayın taraflarınca seçmene müdahale gerekçesiyle çıkan arbedede rakip aday Hacı Ali Akçil’ın bıçaklanarak yaralanması, çok tehlikeli düzeyde kan kaybı nedeniyle hayati tehlikenin oluşması. Sonrasında yaralının ailesinin olayları devam ettirmesi ilçemizi üzdü. Geçmiş olsun dileklerimle şifa bulmasını niyaz ederim. Her iki ailenin taraflarına da aklı selim davranmalarını mahallenin bir ferdi olarak öneririm. 
Beş adayla belediye başkanlığı seçimlerine bakacak olursak, çok seviyeli bir propaganda sürecinden sonra, seçimlerde sakin ve saygılı bir düzeyde gerçekleşti. Bize de sonuçların ilçemize hayırlı olmasını dilemek şansını vermiş oldu. Sürprizlere gelince..
5 adayında oy sonuçları taraftarlarınca sürpriz bulundu. Bence de öyleydi sonuçlar. 
Seçimler öncesi seçmen yorumlarından topladığım bilgiye göre şu kanı oluşmuştu kafamda. Her adayın oy oranları birbirine yakın oluşacak, son gece yapılacak muhtelif temaslarla iki adayın diğerlerine fazla bir fark olmadan birinin seçimi kazanacağını düşünüyordum. Bu ipi göğüsleyecek iki aday Özdemir Turgut ve Hacı Aysu olarak düşünüyordum. Az oy farkıyla birinden biri alır diyordum.
Yorum yapanların gerekçelerine gelince, 2014 seçimlerinde de iki aday olarak yarışmışlardı. Durum değişmiyordu. 
Özdemir Turgut beklenen hizmeti veremediğinden özellikle ilçe merkezinde en az oyu alacaktı. Yenice’de ise 3 aday nedeniyle oylar bölüneceğinden umduğu oyu alamayacaktı. Seçmeni çok büyük sayıdaki köylerde ise her adaya oy bölünmesi yaşanacaktı. Cumhurbaşkanı’nın ilçeye ziyaretinin fazla etkili olmayacağını, çünkü ilçeye ve özellikle çiftçilere hiç umut verici mesajları olmadığından konuşmasından sonra Turgut’u sahneye çıkarmadığını da ileri sürüyorlardı. 
Hacı Aysu’nun şansını şu gerekçeye bağlıyorlardı. CHP’den aday olması bazı köylerce benimsenmese de CHP seçmenince tam kabul gördüğüydü. İyi Parti seçmenince desteklendiğini HDP’den bile oy alabileceğini, köyünün de tam desteklediğini, 5 yıldır bu seçimlere hazırlandığını, sahada olduğunu, isminin de bir markaya dönüştüğünü, belediye başkanlığı döneminde Özdemir Bey ile kıyaslandığında artıları olduğunu anımsatarak ipi göğüslemede favori olduğunu vurgulamayı ihmal etmiyorlardı. 
Sonuçlara gelince tam “Nisan Bir” şakası niteliğine büründü sandık rakamları. Özdemir Turgut rakiplerine karşı yüzde yüz farkla seçimin galibi oluverdi. Sandık bende dahil yorum yapanları şaşırttı. Sandıklar da sürpriz yaparmış.
Hafta boyu kalın sağlıcakla.  

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " SÜRPRİZ SEÇİM SONUCU " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

mazbata kesindi ama biraz temizlik gerekirdi uzadı

21:49:02

Gönderen:

Ahmet

19/Nisan/2019

Fikret abi,İstanbul ve Ankarada mazbataların verileceğini bizler biliyorduk.İtiraz sürecini uzatmalarının sebebi akp nin 25 senedir Ankara ve İstanbulu kendi babalarının çiftliği gibi kullanıp har vurup harman savurdukları ve bu itiraz sürecinde de peşkeş çekilen yüz milyonlarca liralık dosyalarını,bütün olumsuz ve yolsuzluk dosyalarını omo ile yıkayıp temizleyeceklerini herkes gibi biliyorduk.Netekim de öyle oldu ve Ankaradan sonra İstanbulda da mazbatayı vermek zorunda kaldıklar.Hele şu Ankara akp il başkanı denen biçare Ankaralı,hezimeti sindirmediğinin verdiği gaz rahatsızlığı ile ne söylediğini bilmeyecek kadar ... duruma düşüp demeç üstüne demeç veriyor.Tamam dostum reyiz seni görevden almayacak biraz sabırlı ol.Kongreye kadar işi götürürsün belki tasalanma.Ama çamur siyaseti yapma,temiz ol.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin