Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BAKIN ÇAY ÇOK ÖNEMLİ..!
12/04/2019
Seçimi kazanalar makamına, kaybedenler işine gücüne döndüğüne göre, artık bazı şeyleri konuşmak gerek. 
Misal yıllar sonra bir Cumhurbaşkanı geldi Haymana’ya. “Niye geldi, hangi sebeple geldi, artıları ne oldu” bunları ucundan kıyısından yorumlamak gerek. 
“Helal olsun adama bak kalktı geldi. Daha önce kimse tenezzül edipte gelmemişti” diyen de oldu.
“Geldi de sanki ne oldu. Dağ fare doğurdu. Haymana için ne söz verdi, ne vaatlerde bulundu? Sadece oy almak için geldi” diyen de.
Her iki görüşte olanda kendi penceresinden haklı. Geldi, gördü, konuştu ve gitti. Ağızlarda keçiboynuzu tadı bıraktı desem yeridir. Çünkü yıllardır yalvar yakar “ne olur gel, bari geçerken uğra” nidaları ayyuka çıkmıştı. 
Artık bundan sonra o büyü sona erdi. İkinci defa gelmesi aynı heyecanı yaratmaz. 
Bir defa gelmesi ne kadar heyecan yaratsa da bir o kadar da insanlar “Yeter artık gelsin de bir an önce gitsin” diyenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı. Çünkü Haymana adeta felç oldu. Karşıdan karşıya geçmek için insanlar ilçeyi dört döndü. Her metrede bir polis, insanların gözünün içine bakıp “Aha sen suçlusun” manasında süzüyordu. İnsanlar da mahcup başını eğiyor, “Valla abi buranın en masumu benim” dercesine yüzünü kızartıyordu.
Tamam Cumhurbaşkanı elbette ülkenin en yüksek makamı, tamam ülkemiz her yönü ile stratejik öneme sahip ve lideri de o denli korunacak. Ama bu kadar da olmaz be kardeşim. Bir ilçe vatandaşı kendi memleketinde kendi seçtiği bir cumhurbaşkanını birkaç dakika görebilmek uğruna gavur eziyetine maruz bırakılmaz. Bakıyorsun dış ülke başkanları sokakta, halkıyla iç içe, kol kola, markette, parkta alışverişte. Yanlarında bir iki korumadan başka kimseleri yok. Onların da kendilerine göre güvenlik için sebepleri var ama bizim kadar paronayak değil. Halktan bu kadar izole bir devlet başkanı belki dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Yola kefeni ile çıktığını söyleyen bir başkanın halkı ile arasına yüksek ve aşılmaz duvarlar örülmesini görmesi lazım. 
Peki yıllardır uğruna destanlar yazılıp yolu beklenen Cumhurbaşkanından Haymana ne aldı? 200 gramlık çayları saymazsak tek kelime ile hiçbir şey. “Bakın burası çok önemli çay dağıttı ya arkadaş” derseniz bir şey demem. Ama beklentiler ne kadar da yüksekti ki. Bir askeri birlik, havada kalmış cezaevinin tekrar getirilmesi, bir fakülte, organize sanayi, devasa bir termal tesis veya buna benzer sırf Erdoğan’ın söyleyipte gerçekleştirebileceği bir şey. Bari Binali Yıldırım başbakan olarak geldiğinde Caner bir telefon kaptıydı, bu defa o da yok.
Yok olmadı. Erdoğan zaten yapılanları saydı, millet bahçesi ve küçük birkaç şey söyledi ve bitirdi. “Hadi bir şeyler söyle artık” diye yutkunan ve ağzının içine bakan halk, mitingin sonunda gözüne far vurmuş tavşan gibi pıstı kaldı. Bu arada Haymanalı taşı kendi siyasilerimize attı. “Koskoca cumhurbaşkanı gelmiş, koltuğuna girip birkaç şey isteyemediler mi? Bu nasıl iş arkadaş” sokurdanmaları halkın içinde epey bir konuşulup yerel siyasetçilerimizin kulakları çınlatıldı. 
“Kızılcahamam’ı kaybettiysek Haymana’yı kazandık” diyen Erdoğan, Haymana’ya bir şey kazandıracak mı bekleyip göreceğiz. Turgut bir dosya sunarak istedikleri şeyleri Cumhurbaşkanına söyledik dedi. Lakin Erdoğan halkı pek mutlu etmeden helikopterine bindi ve gitti. Bize de “Eee ne oldu şimdi?” diye sağda solda kuru bir dedikodusu ve birkaç adımlık yere gitmek için Haymana içinde barikatları geçip dört dönmek kaldı.        
HAFTANIN HABERİ: Erkek tarafının kız tarafından gelen çeyiz sandığına itiraz etmesi üzerine dantel ve kaneviçeler yeniden sayılacak. 
HAFTANIN SÖZÜ: Ekonomi kazığını 10 santim saplayanın, 5 santim geri çekmesi lütuf değildir. 
SAYGILARIMLA 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BAKIN ÇAY ÇOK ÖNEMLİ..! " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Cumhurbaşkanı gelmiş hoş gelmiş ama boş gelmiş

21:40:59

Gönderen:

Ahmet

19/Nisan/2019

Niye mi geldi Yavuz abiciğim?Haymanada akp can çekişiyordu ve anketlerde yüzde 25 civarında idi.Tek çareleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğannın gelmesi diyorlardı.Halk da cumhurbaşkanı gelmiş de hoş gelmiş ama boş gelmiş nidaları ile yahu adam Haymanaya gelen ilk cumhurbaşkanı. Onun için gelmesinin hatırına oy vereceğim diyen binlerce kişinin oylarını da bu vesile ile almış oldu. Aksi halde ne özdemir turgut ne de Ankara yabancısı hele Haymana yabancısı mehmet özhasekiye bu kadar oy çıkmazdı.Büyükşehirde haymana hemşerileri mansur yavaşa ihanet ettiler.tak emret şak yerin getir hesabı oy kullandılar.Allah akıl fikir versin ne diyelim.Sonuçta Cumhurbaşkanı gelmiş hoş gelmiş ama boş gelmiş gelmiş ne bir okkalı vaad ne de okkalı bir hizmet ve yatırım sözü vermedi.


Başlık:

Medeni cesaret

19:03:21

Gönderen:

Ugur

13/Nisan/2019

Sayın yavuz çiftçi abi keşke bu yazını seçim arifesinde paylaşmış olsaydın. Ama malesef herkes gibi sizde korktunuz. Eleştirinizi seçimden 2 hafta sonrasına bıraktınız.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin