Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

BİR SEÇİMİN ARDINDAN..
12/04/2019
Acısıyla tatlısıyla beş yıl arkasından bakacağımız bir yerel seçimi daha, Türkiye ve Haymana olarak arkada bıraktık. Binlerce aday yerel yönetimlere seçilebilmek için, kıyasıya mücadele ettikleri bir seçim dönemini geride bırakan Türkiye ve ilçemiz Haymana, bundan sonraki süreçte artık sen kazandın, ben kazanamadım, ben kazandım siz kazanamadınız tartışmalarını bundan sonra, bir beş yıl daha sürdürmenin ne ülkemize ne de ilçemize her hangi bir şekilde yararı olmayacağını her vatandaşın ve hemşerimizin bilmesi ve bu tartışmalardan uzak durması, ülke ve ilçe çıkarları açısından önemli bir saygınlık olacak. Bundan sonraki beş yıllık yerel yönetimlerde göreve seçilenlerin, seçim dönemlerinde vaat ettikleri projelerin gerçekleştirip gerçekleştirmediklerinin, takibini yapmak daha doğru bir siyasi takip ve demokratik anlayış olacak. Bundan sonraki seçimlerde aday olacakların yapmaları gereken en önemli görevlerden bir tanesi, bu gün görev başına seçilenlerin ilçemizin çıkarları doğrultusunda, vaat ettikleri işlerin (Projelerin) gerçekleştirip gerçekleşmediğinin takibini yapmak, bu bağlamda hem doğruyu bulmak hem de gelecekte rakibine karşı siyasi eleştirisinin haklı alt yapısını hazırlamak olacak. Haymana 31 Mart 2019 yerel yöneticilerin seçimini yaptı. İlçe merkezinde sadece bir muhtarlığın değişimiyle eski yöneticilerini yeniden iş başına getirdi. Yeniden eski yöneticileri iş başına getirmek, eski yöneticilerden objektif bakış açısından seçmenin memnuniyetinin ifadesini göstermekte. Seçimin sonucunun izahı ancak bu şekilde yapılabilir.                                                    Haymana halkının seçim anlayışı büyük şehirlerde yaşayan seçmenlerin, seçim anlayışları ile farklılıklar oluşturur. Bunun başlıca nedeni yerel milliyetçilik kavramının ilçemiz gibi taşra ilçelerinde, metropol ilçelerde yaşayanlara göre daha önemli birleştirici etken görülmesidir. Büyük şehirlerde yaşayan seçmenlerin çoğunluğu hemşeri köylüm milliyetçiliğini öne çıkarma imkânını kolaylıkla bulamazken, Haymana gibi taşra ilçelerde kolaylıkla milliyetçilik kavramı seçim dönemlerinde kullanılmakta.                                                                                                         Dolayısıyla metropol ilçelerde hizmet veya parti anlayışıyla oy kullanılırken, taşra ilçelerde genellikle akraba, köylü, gibi milliyet kavramlarını öne çıkaran bir anlayış kavramıyla ile oy kullanılır.                                                                                                                                                          Her seçim dönemini geride bırakırken, seçim yarışına girenler ve taraftarları, seçimi kazananlar sevinirken, kaybedenler üzüntüye boğulurlar. 
Elbette her yarışın bir kazananı, bir kaybedeni olacak. Kaybedenlere geçmiş olsun derken, ilçemizin belediye oluşunun 138. Yılında, yapılan serbest seçimde 28. sivil belediye başkanı seçilen Sayın Özdemir Turgut ve meclis ekibine de Haymana’ya yapacakları yararlı hizmetlerde başarılar dilerken, vaat edilen projesel yapıtların da bir an önce gerçekleştirilmesini temenni ederiz.
Başka bir konuda buluşmak ümidiyle hoşça kalın….

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " BİR SEÇİMİN ARDINDAN.. " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Haymana düşüncesizce hep tersini yapar

21:34:39

Gönderen:

Hasan

19/Nisan/2019

Halil amca hemşericilik hususunda maalesef yanılmışsın. Ya da Haymana düşüncesizce hep tersini yapıyor.Herkes gider Mersine Haymana gider tersine. Aksine büyükşehir olan Ankara`da halk Ankaralı hemşerimiz diye CHP adayı Mansur yavaşı bağrına bastı.Ankara ve diğer ilçelerin aksine Haymanada Büyükşehirde Ankaralı hemşerimiz Mansur Yavaşa 10 bin oy çıkıyor,ama Ankarada bir dikili ağacı dahi olmayan elin Kayserilisine 16 bin oy çıkıyor.Bunu halkın gözleri,basiretleri bağlı olarak mı algılayacağız.Yoksa yerel siyasetçilerin aday oldukları partiye yağcılık yapmaları olarak mı algılayacağız?Bu ayıp yerel adaylara ilçe başkanlarına ve haymana halkına yani hepimize yeter de artar bile.Haymana tersini yapıp kendini rezil etsin hizmet gelmiyor desin.Ama mansur yavaş hizmet verecektir ayrım yapmayacaktır.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin