Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HAYMANA’DA DOĞALGAZ
19/04/2019
İlçemizin önemli eksiklerinden bir tanesi inşallah 31 Ekim 2019 tarihine kadar tamamlanmış olacak. Doğalgazın ilçemize akmasıyla birlikte ilçemizde neler değişecek? Veya doğalgaz Haymana’da ne gibi gelişimlere kapı aralayacak?                                                                                                                  
İlçemizin ekonomik ve nüfus bakımından çok fazla gelişmiş bir düzeye maalesef sahip değil.                   İlçemize gelecek doğalgazın ne gibi yararları olacak?  Öncelikle doğalgazın gelmesi ilçenin modern çağa uyumunda bir eksikliğin giderilmesine vesile olacak mı? Çünkü artık aile yapılarımızda eskisi gibi sadece erkeğin çalışıp geçimini sürdürdüğü bir dönemin kapanmaya mahkûm olduğu ülke düzeninde yaşamaktayız.  
Dolaysıyla zaman artık evde oturma zamanı olmaktan zorunlu olarak çıkmış bir ailede, yetişkin olan herkes çalışmak mecburiyetine girmiş.   Emekli olan insanlar artık soba dahi yakamaz duruma düşmüş. Fantezi ve lüksün zirveye çıktığı bir dönemi yaşayan ülkede, artık ocak ve soba veya tüp gibi ısınma, ısıtma ve yemek pişirme araçlarının kullanılmasının ağır işler sınıfına girdiği bir dönemde, doğalgazın ilçede olması son derece yararlı bir gelişim olacak. 
Bu bağlamda İlçemizde görev yapan memur veya vesaire görevler gereğiyle eşi ve kendisi çalışan ailelerin, ilçede kalmalarına veya iskân almalarına mani gördükleri sebeplerden biri olan doğalgaz eksikliği, gazın ilçeye akması ile ortadan kalkmış olacak.  Ayrıca doğalgaz ile çalışan bazı iş yerlerinin, Haymana’ya gelme olasılığının da önü açılmış olacak. Bu yıl (2019) ilçemize akmaya başlayacak olan doğalgazın, ilçe gelişim ve kalkınmasında ne gibi yararları olacak, bunu birkaç yıl içerisinde net olarak ortaya çıktığını göreceğiz. Doğalgazın Karagedik Mahallesinde bulunan taksim vanasından, Haymana’ya ayrılan gaz boru hattı ilçemizin Akıllı Kavşağı olan (!)  Çetinkaya Petrol ve Borsa girişi karşısında bulunan kavşağı, şehir içine takip eden ve Ankara Caddesi’ni şehiriçi istikametine doğru takip ederek, Konutlar Kavşağına gelecek olan bir anahat olacak.  Yenimahalle Konutlar kavşağından bir hat Çikolata Konutlar ve TOKİ konutlarına ayrılırken, yine bir boru hattı Özal Sitesi konutlarına bağlandıktan sonra, şehir merkezine kadar inerek hat taksimatları yapılmış olacak. Dolayısıyla ilçe halkımızın senelerdir bekleyip özlemini çektiği bir ana eksik daha tamamlanmış oluyor.  Doğalgazın ilçemize gelişinde emeği geçenlere, şahsım gibi düşünen hemşerilerim adına, ilçemize bu tür yapılan yararlı işlerin sayılarını artırmaları dileğiyle, yetkililere başarılar diliyoruz. Doğalgazın ilçemize hayırlı sonuçlara vesile olmasını dilerim.  
Başka bir konuda buluşmak dileğiyle hoşça kalın…

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HAYMANA’DA DOĞALGAZ " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin