Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

HACIYLA HOCA
03/05/2019
Yerel seçimlerin bitmesiyle belki de yıllarca sürecek nur topu gibi bir tartışmamız oldu. 5 sene sonraki yerel seçime kadar kahvehane ahalisi tepe tepe kullanabilir bunu. Ben birkaç hafta konuşulur sonra unutulur diyordum ama galiba uzun soluklu konuşulacak, sündürülecek, sakız edilecek ama bir türlü sonu gelmeyecek cevval bir polemiğimiz var artık.
Polemiğin adı “Levent Koç olmasaydı Hacı Aysu kazanırdı, Hacı Aysu kenara çekilseydi Levent Koç kazanırdı.”
Atı alan Üsküdar’ı, mazbatayı kapan koltuğa oturdu oturmasına ama “Suçlu sensin seeenn…, hayıırrr seenn” serzenişi belki de hiç bitmeyecek.  
Varsın bitmesin. Bize konu, vatandaşa da bu boş vakitlerinde konuşacağı laf lazım. 
Peki kim olmasaydı, kim kazanırdı? 
Daha önce de bahsettiğimiz gibi Haymana içine köylerinde dahil olmasıyla birçok bloklardan oluşuyor. Haymana Merkez bir blok, Özköyler bir diğeri, Güney Köyleri bir başka blok. 
Bu blokların arasına Türk seçmen, Kürt seçmen ve diğerlerini katabiliriz. 
Olmadı Kürtlerde Canbek, Şeyhbızın, Rışvan ve diğerleri, Türklerde ise her köy kendi beyliğini ilan etmiş oturuyor. 
Bu bloklardaki oyları homojen bir şekilde her adaya dağıtırsak Levent Koç veya Hacı Aysu’nun birisinin çekilmesi halinde bir diğerinin kazanma şansı var mıydı? Elbette vardı. Ama bloklardaki dengesizlik terazinin kefesini de bir tarafa ağır basmaya itiyor.
Turgut öncelikle AKP adayıydı. AKP’nin zaten önemli bir potansiyel oyu var. Milletimizdeki “Lamba” aşkı ile zaten maça önde başlıyor. Bunu 2014 seçimlerinde de gördük. Aysu o zaman AKP adayı olarak kaybetse de ciddi bir oy almıştı. Bu oyların hafife alınmayacak kadarı AKP’ye olan aşktan ileri geliyordu. 
Sonra Turgut’un Yenice gibi yaklaşık 2 bin oy aldığı çok önemli bir kalesi var. Bunun yanında Özköylerin de yaklaşık 10 bin oyu var. Özköylerin ağırlık kesimi ya Ankara da, ya da aileden birinin Ankara’da mutlaka bir iş yeri var. İşte o zaman Turgut’un Ankara’daki özgül ağırlığı devreye giriyor. Turgut Ailesinin bu statüsü ile merkez bölgeye yakın adayın Özköylerden oy alması çok çok zor. Seçmen sayımızın yaklaşık 10 bin kişi arttığını ve bu sayının ağırlıkla Ankara’da oturan kişilerin oluşturduğunu hesaba kattığınızda Turgut’un avantajı zaten ortada.
Turgut’un merkezde zayıf olduğunu kendi de dahil herkes biliyordu. Nitekim seçmen de bunu zaten sandığa yansıttı ve en az oyu merkezden aldı. Ama hemen hemen tüm köylerde Turgut ve AKP bir şekilde vardı. 
Yani Hacı Aysu veya Levent Koç seçimden çekilseydi bile bana göre Özdemir Turgut bu seçimi yine alırdı. Belki fark bu kadar açık ara olmazdı ama alırdı. Burada en önemli ve kilit nokta Özdemir Turgut. Bugün Aysu ve Koç’un bir anlamda ortak rakibi Turgut değil de bir başkası olsaydı, o zaman birinden birisinin çekilmesi halinde diğerinin kazanma şansı oldukça yüksekti.
Neticede iki adayın birbirini suçlayarak “Senin yüzünden kaybettim” serzenişi benim bakış açıma göre yersiz. Bir filmde “Allah’ın bahşettiği nefesi boşa harcamayalım” diyorlardı ya, bence de bu boş kavgada boşa nefes harcamaktansa artık saadete gelsek diyorum.        
HAFTANIN HABERİ: Evine 2 bin liralık sucuk, salam, pastırma ve bilimum erzak alan O.Y(40) ramazanda fakirin ve açın halinden anlamaya çalışacak.
HAFTANIN SÖZÜ: 48 adet yeni cezaevi yapılıyormuş. İnşallah yapan firmaya mahkum garantisi verilmemiştir.
SAYGILARIMLA 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " HACIYLA HOCA " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Kerem doğru diyor

02:59:00

Gönderen:

Vedat

10/Mayis/2019

Haymanada bundan sonra seçimmiş şuymuş buymuş hiç önemli deyil.Bu saatden sonra özdemir turgutu hiç kimse yıkamaz.Heleki hoca asla yıkamaz.Hoca buna sevdalı ise şimdiden vaz geçsin bundan.Hacının tarafı destekçileri asla hocayı desteklemez oy filan vermez.Bunu heryerde de söylüyorlar.Eyer hacı aday olmasın yada kendilerinden bir aday çıkmasın gider özdemire dahi oy verirler ama hocaya asla oy vermezler.Çünkü hocanın bilerek vede isteyerek kendilerini sattıklarına inanıyorlar.Kereminde dediği gibi bundan dolayı hoca sevdalanmasın.Öyle birşeyde olursa özdemir 12 bin oymu aldıydı bu seçimde birdahakine 20 bin oy alır.Bunada emin olsun hoca.


Başlık:

güzel bi yazı

17:52:33

Gönderen:

kerem

4/Mayis/2019

güzel bi yazı ama şunu gecmeyelim hacı bu dönemi düşündü hocada hacı kaybetsin bidahi dönem tek aday cıkayım dedi birrilerini suclamaya gerek yok ben hacınında hocanında yerinde olsam bidahaki döneme aday olmam ben hacıya oy verdim hocaya kesinlikle vermem benim gibi hocaya verenlerde hacıya vermez o yüzde bu iki isim cıksada ikiside kazanma imkanı yok bu saaten sonra hacının yanındakiler hocaya oy vermez hocanın yanındakiler hacı vermez yüzden ortalarda adayım diye gezmelerine gerek yok bu işin özü yeni bir adayla birleştirici bi adayla cıkıp başarılı oluna bilir ama bu iki isimde olmaz cünkü zıtlaştılar burda onların iyi kötü olma anlamıyla yazmadım sadece etki tepki olayı derler buna bence haymana merkez oturaklı yeni bir adayla yola cıksın.yavuz beyin dedihi gibi hacıyla hocayla olmaz bu iş..bu iş merkez köylerden olabilir kılkoyunu karahocayı sottepeden kadiköyden kara sülaymandan aday


Başlık:

Ya tutarsa ?

12:28:24

Gönderen:

4/Mayis/2019

Başkan secimden sonra kıbrısa gitti. Herkesin dilinde 5 senedir ...... diye bir cümle dolaniyor herkes bilir . Personeller dua ediyordu inşallah......bizim maaslarimizi verir diye gerçekten onu destekleynler bunu söyledi ne diyelim ki ?


Başlık:

Geriye geriye haymana

12:26:18

Gönderen:

Lo haymana haymana

4/Mayis/2019

Haymanadan cikacak 100 oya bile acirken 1000 küsür oy alan özdemir turgutu tebrik ediyorum. Ve inşallah merkezde ona oy verenleri işe alır ve 10 ayda bir maaş vermeye devam eder . Müstehak kelimesini haymana için cok kullanir olduk malesef..


Başlık:

Baskan firarda 5 sene daha

12:24:21

Gönderen:

Yazik oldu guzelim ilceye

4/Mayis/2019

Bu muhabbeti yapan insanlar ayni zamanda konusmalarinin sonuna şu cümleyi de ekliyor ..Bu saatten sonra kimse Ozkoylerden seçim alamaz.. :) belki alirdida artik geçti yedirmezlerrr


Başlık:

Mesela yani

12:22:26

Gönderen:

Ziya

4/Mayis/2019

Bence turgut haci ve hocayla bir araya gelerek ağızlarını tatlandirmasi lazim . Malum seçim kazandirdi bu 2li ona ..


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin