Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ALLAH AKIL VERSİN
10/05/2019
Ramazan ayındayız. Yılın 11 ayını bin bir dalavere ile geçirenlerin bir anda çok fena dini bütün kesildikleri bir zaman dilimi. Çünkü tüm günahlarından arınacaklar, yapılan sevaplar iki katıyla çarpılacak, hayır hasenatlar katmerleşecek bonus olarak cennet kapıları ardına kadar açılacak.
Yeryüzünde her 10 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyormuş. “Amann Allah aç olana yardım etsin”
7 milyarlık dünyada 2 milyar kişi yoksulluk ve sefalet içinde yaşıyormuş; “Amann Allah kurtarsın”
Son 10 yılda istismara uğrayan çocuk sayısı 250 bin; “Amaann Allah esirgesin”
Allah’tan bir şey isterken türbeleri, şıhları, tarikatları, bilimum kişi veya eşyaları aracı olarak kullanan insanoğlu, bu defa topu direk taca atıyor; “Bana ne direk Allah versin”
Son günlerde Yemen’de çoluk çocuk açlıktan kırılırken, yanı başındaki İslam’ın doğduğu topraklar, dünyanın en zengin ülkelerinden birisi, kendilerinin güya yüksek imanlarına zerre toz kondurmayan Suudi Arabistan’da “Bana ne Allah versin” modundaydı. Sadece Suudiler değil, o mıntıkada bulunan bütün petrol zengini devletler, bir eli havyarda, diğer eli kızarmış deve etinde midelerini tıka basa doldururken, “Allah olmayana da versin” pervasızlığında dansöz oynatıyorlardı.
Allah bize vermiş petrolü, zenginliğin zirvesine ulaştırmış, ucundan kıyısından artıklarımızı yollasak küçücük Yemen ihya olur diye hiç o küçük beyinlerini, fütursuzca yemekten kocaman olmuş popolarını kıpırdatmadılar bile. Bol bol o da ağızlarının kenarıyla dua ettiler, tabii onu da yaptılarsa; “Allah aç, açıkta koymasın kimseyi” diye.
Bizde durum farklı mı? Gazetemize hemen her gün çocuk istismarı ile ilgili bir yayın yasağı geliyor. “Birileri bir halt etmiş, sakın ola siz bunu yayınlayıpta milletin kirli çamaşırını ortaya dökmeyin. Yoksa basarız cezayı” diye. Maksat çocukları korumakmış. Burada korunan çocuklar mı?, yoksa birileri, bazı kurumlar veya bazı gruplar mı? Birilerini koruyalım derken, arada çocuklar teker teker heba oluyor.
Kıyısından köşesinden basına veya medyaya yansıyan olaylarda da hemen savunmamız hazır; “Amann şunun çocuğuna şu olmuş. Bizimkileri Allah esirgesin. Allah iyilerle doğrularla karşılaştırsın”
İyi de sen o niyetteki kişilere karşı ne yaptın. Havadan nem kapıp “Din elden gidiyor” diye feveran ederken, çocuk istismarını yapanlar zafer kazanmış muzaffer komutan edasıyla gezerken ve bunu neredeyse herkes bilirken, neden sustun, neden “bir kereden bir şey olmaz” diyenleri onayladın, mecliste “Çocuk istismarı araştırılmasın” diyenleri alkışladın, benim çocuğuma dokunmayan yılan veya yılanlar bin yaşasın’cı zihniyetle kabuğuna çekildin? Başkasının başına gelince susanlar, gün gelip işin ucu sana dokununca da susacaksın o zaman. “Benimkini Allah esirgesin de, başkaların ki ne olursa olsun” niyetinde olanlara buradan söz söylemek bile zaman kaybıdır. 
Din de işin şekliyle şemaliyle, keramet zannedilen rakamlarla, keramet sahibi zannedilen kişilerle meşgul olmaktan işin felsefesini kaçırıyoruz. Allah bize mal mülk vermiş paylaşalım diye, bize kalp, irade, akıl ve mantık vermiş yerine göre uygulayalım diye. Bir anlamda “ben size veriyorum, siz de gerektiği yerde, gerektiği zaman kullanın” demiş. 
Ama biz bunları görmezden gelerek, bir kenara atarak, ya da işimize gelmeyerek, kendimize düşen görevi yine Allah’a havale ediyoruz. “Allah versin, alsın, esirgesin, korusun…..” iyi de bizim kulluk görevlerimiz ne olacak? 
Buradan çıkaracağımız ve hepimize lazım olan, bizi aşan ve ancak O’nun yapacağı bir dilekte bulunayım; “Allah hepimize akıl, fikir versin”               
HAFTANIN SÖZÜ: “Herşey çok güzel olacak”

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ALLAH AKIL VERSİN " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Zenginlerin malı cehennemde vücutlarına ateş olarak yapışacaktır.

10:56:28

Gönderen:

Bin Ali

20/Mayis/2019

Yavuz abi o mal mülk sahibi olup,hiç bir fakire ve fakirlere yardım etmeyen,Allah yolunda harcamayan ..... malları cehennemde kendilerin yakıt olur.Hele şu entarili arap yönetici ...... zaten hiçbiri Müslüman değil.Hepsi yahudi ve yahudi kökenli.Hoş zaten dünyada Müslüman olan bir ülke yönetici var mi ki? Yok zaten.Ama Müslümanlığı sonuna kadar istismar edip kullanan münafık tipler vardır. Evet Müslümanlar koyun olmaktan çıkıp şuurlu bir şekilde olayları analiz etme seviyesine geldiği zaman ne bu din istismarı olan münafıklara, ne de din düşmanlığı yapan domuzlara prim vermez. Müslümanlığı yaşarlar ve haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmazlar.NİCE MÜSLÜMAN KIYAFETLİ İNSANLAR GÖRDÜM,O ELBİSELER İÇİNDE MÜSLÜMAN OLMAYAN İKİYÜZLÜ (MÜNAFIKLAR) GÖRDÜM.


Başlık:

Alçaklık ve rezalet

10:48:34

Gönderen:

Ahmet

20/Mayis/2019

Bizde durum farklı mı? Gazetemize hemen her gün çocuk istismarı ile ilgili bir yayın yasağı geliyor. Birileri bir halt etmiş, sakın ola siz bunu yayınlayıpta milletin kirli çamaşırını ortaya dökmeyin. Yoksa basarız cezayı diye. Maksat çocukları korumakmış. Burada korunan çocuklar mı?, yoksa birileri, bazı kurumlar veya bazı gruplar mı? Birilerini koruyalım derken, arada çocuklar teker teker heba oluyor. Yavuz abi bu haberi yazmayın diyen o namussuz mahlükları koruyanlardır. Çocukları düşünseler habere engel olmazlar ve belki de o pislik ahlaksız oturduğu mahalleyi, ilçeyi, şehri terkeder ve bir daha da yapmaz soysuz .....Ama onların haberini engelleyen de aynı suçu işlemiş olurlar.


Başlık:

Allah müslümanlara akıl fikir versin

12:55:51

Gönderen:

Bin Ali

11/Mayis/2019

Yavuz abim hangi Müslüman ülke yönetici müslüman bana bir zahmet göster. Hele suudlar kaşarlanmış yahudidiler.Şimdi tasmalarının ipi efendileri olan Amerika ve israilin elindedir. 2 milyon hacıya kurban kesiyorlar paralarını alıyorlar.Ama ekserisini kesmiyorlar.Çünkü kendileri yahudi oldukları için bu hacca giden saf adamların paralarını alıyor ve çoğunun kurbanını kesmiyorlar. Kestiklerini de el altından israile gönderiyorlar. israile hem Müslümanların hac parası, hem de kestilerse kurban etlerini gönderiyorlar.Bizim saf .... 2 milyon Müslümanlar da kurbanım kesiliyor diye kendilerini avutuyorlar.Çağırıyorlar aha kurbanın şudur diyorlar.Sonra o gidiyor diğeri geliyor ona da aha kurbanın şudur diyorlar.Bence hac işleri bu yahudisuudlardan alınmadıkça hacca gitmemek gerekir.


Başlık:

Hersey çok guzel olacak

03:07:29

Gönderen:

Rodi KARACA

10/Mayis/2019

Sesizlerin sesi olmussun arkadasim yuregine saglik,kalemin daim olsun.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin