Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

DOĞRUYU BULMAK
24/05/2019
Doğruyu aramak her insanın öz görevlerindendir. Her insan içinde yaşadığı Milletsel geleceğin her alanda doğruya endekslenmesi Millet olmanın bekasının teminatıdır. Millet olarak gelecek nesillerimizin, milletsel bekaları da, bu günkü hayatımızda akıl baliğler olarak, bizlerin eğriyi ve doğruyu seçtiği doğrultuda şekillenecektir. Yani bu gün biz büyüklerin her alanda uygulamış olduğu hayat ve alışkanlık düzeneği gelecekte, çocuklarımızın da hayattaki ahlaki alışkanlık düzeneği veya yolu olacak.  Her insan için hayat çizgisi ve ahlak ne kadar önemli ise Milletler içinde de o kadar önemlidir.  Her insanın bir kader çizgisi olduğu gibi millet olmuş devlet kurmuş milletlerin de bir kader çizgisi vardır. milletlerin kader çizgilerinin bekası o milletin bireylerinin ve içindeki toplulukların ahlaki alışkanlık çizgileri ile şekillenerek yol alır. Bir insanın ahlaki alışkanlığı nasıl ki kişinin hayati yol haritasını etkileyip şekillendiriyorsa, devletlerin yol haritasını da hamisi olan milletinin genel ahlaki ve siyasi çizgi anlayışı ve alışkanlığı belirler ve yön verir.                                                                                             
İnsanoğlu olarak yaradılış bakımından fikirsel olarak farklı, farklı görüş ve fikirlerde yaratıldığımız, Allah’ın ayetlerindendir. Tıpkı dünya da yaşayan ve ahirete göç etmiş insanların parmak izlerinin birisinin diğer birine uymayışı gibi fikir ve düşüncelerin de bir birine tıpa tıp uymaması, her insanın ayrı bir düşünce ve anlayış yapısında olduğunu göstermekte.                                                                                             Bu kadar fikir ve düşünce ayrılığı içerisinde doğruyu bulmak nasıl olacak?                                                              İşte asıl insanlığa zor gelen taraf işin bu yanı olsa gerek. Allah insanları farklı farklı renklerde ve ırklarda yarattığını Hucurat süresi 13’üncü ayette açıkça bildirmekte. O zaman ırk ve renklerin kavgası ve tartışması olmayacağı gibi, fikirlerin ve düşüncelerin de tartışması, devletine ve milletine zarar verecek boyuta uzanmaması şartıyla, farklılığın kavgası olmamalı.                                                                                          
Türk Milleti adıyla dünya devletleri içerisinde bir marka millet oluşturmuşuz. Bu devlet ve millet içerisinde farklılığın kavgasını yapmak yerine, doğruyu aramak daha akılcı bir yoldur.                      Demokratik ortak yönetim içerisinde yönetimin başına çoğunluk isteği ile seçilen idari vekâletin, ülke içerisinde yaptığı icraati işlerin değerlendirmesinde, bireysel veya siyasi toplulukların çıkarları doğrultusunda yapılan işlerin karşısında, ülke menfaatleri doğrultusunda yapılan icraatların yanında olmak doğru olandır. Bireylerin ve siyasi toplulukların çıkarları sadece kendilerine menfaat sağlarken ülke çıkarları doğrultusunda yapılan faaliyet icraatları, gelecek nesillerimizin bekasının teminatı olacak. Bu nedenle ülke idarecilerinin yaptıkları işlerin ülkemiz çıkarları doğrultusunda yapılan işlere doğru, ülke çıkarlarına aykırı olanlara da yanlış demedikten sonra millet olarak doğruyu bulamayız. Biz millet olarak doğruyu bulmadığımız süre içerisinde, doğru yönetilmeyeceğimizi iyi bilmeliyiz

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " DOĞRUYU BULMAK " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Doğruyu bulmak

19:57:39

Gönderen:

Mehmet yucel

9/Haziran/2019

Kalemine ve yüreğine SAОLIK ÇOK GUZEL olmus


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin