Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ARABIN YALELLİSİ
07/06/2019
Haymana’da her şey yarım kaldığı için, bir şekilde sonu gelmediğinden veya yılan hikayesine dönüğü için “doğalgaz’ında gelmesi 3-5 seneyi anca bulur arkadaş” söylemi birçok kişinin dilinde.  
Haksız mı vatandaş? Bunca yıl yaşadığı tecrübeden dolayı değil elbette. Ankara-Haymana Yolu ne zaman başladı, ne zaman bitti? Tam tarih olarak bilen var mı? Ben işin içinde olduğum halde ne zaman başlamıştı vallahi unuttum.
Bildiğim bir şey varsa o da her seçim öncesi “Ankara Yolu ya bitecek, ya bitecek” ten ibaretti. Seçimden sonra herkes hafıza kaybına uğruyor, kim demiş, ne demiş, ne zaman demiş, demişse nasıl demiş ile tüm cemaat suskunluğa bürünürdü. Yolda hasbel kader çalışan iki dozer gören “Aha valla yapılıyor” ile pembe hayallere dalardı. Nihayet bitti, bitmesine de hemen akabinde Akıllı Kavşak denilen karın ağrısı çıktı. Bir deli, Akıllı Kavşak yaptı, kırk akıllı düzeltmeye uğraştı.
Polatlı yolu da aynı “Arabın yalelisi” gibi uzadıkça uzamış, sündükçe sünmüş bir ara umutlar kesilmişti bile. 
TMO’nun yeni siloları bir hayalet gibi tam da karşımızda duruyor. Yapımına ne zaman başlandığını hatırlayan var mı? Hani eskiden kim ne zaman doğmuş kimse bilmez, anasına sorardı. Anası da “Valla evladım tam bilmem ama sarı öküz alaca buzağıyı doğurduğu sene sen doğmuştun galiba” derdi. Sarı öküzün alaca buzağıyı doğurduğu seneyi hatırlayan yurdum insanı, kendi evladının doğduğu yılı bilmezdi. O gariban anayı hoş görmek lazım, çünkü sarı öküzün alaca buzağısı o günlerde bir insandan daha kıymetliydi. Çocuk desen boy boy, biri ölürse bir tane daha doğurursun, sıkıntı yok. Ama öküz önemli.
Onun için TMO’nun da bir kıymeti harbiyesi yok. Temeli atıldı, başında boy boy fotoğraflar çekildi mi? Çekildi. “Haymana’ya çok münasip bir hizmet yapacağız, herkese hayırlı olsun” dendi mi? Dendi. O gazla bir seçim daha kazanıldı mı? Kazanıldı. Ne zaman biterse bitsin, koy cebine gitsin. 
İşte aradan kaç yıl geçtiği halde “Aha bu yıl, aha sonraki yıl, aha bir ara bitecek” İşte geldiğimiz nokta bu. TMO siloları orada hayalet gibi yerinde duradursun, biz burada hayaller kurmaya devam edelim; “Lan kesin seneye bitecek” diye.     
İlçe Tarım Binası da aynı Halk Eğitim Merkezi gibi bir hışımla başladı ki, “Peh peh peh.. Bunlar 3 ayda anahtarı teslim ederler elimize” dedik. Ama elimize vere vere, “ileri tarihlerde bitecek inşallah”ı verdiler. İşte o “inşallahlar, maşallahlar” insanımızı karamsar yapıverdi.
O nedenle “doğalgaz gelecek” dediğimizde insanlar boş gözlerle bakıyorlar yüzümüze. Manşetten veriyoruz “Doğalgaz yola çıktı, aha şurayı aştı, aha ucu göründü, aha tepeyi de geçerse geldi ” diye. Gazeteyi okuyan “Gözünün çapağını yiyim haggatten gelecek mi? Ekmek Kuran çarpsın bu kış yakacakaz de” diye durup bakıp soruyorlar. “Valla bir aksilik olmazsa 31 Ekim de yakacağız” dediğimiz de, çok güzel okunmuş bir şarkıdan sonra söylenen söz gibi “bir daha söyle kurban olimm…” diyorlar.
Evet, belediye başkanımızın beyanına göre 31 Ekimde doğalgazımızı yakacağız. Ama burası Haymana. Müteahit iflas eder, ödenek yarım kalır, devlet çalışmayı başka yere kaydırır, “hele oyalanın seçime doğru yaparız” denir. Şırp diye kesilir çalışma. Ee.. bunlar olmuyor mu? Özellikle bizde çokça oluyor. Daha önce yaşadıklarımızı yazdım, tecrübeyle sabit yani.
Diyeceğim o ki, “doğalgaz geliyor” haberlerimize millet ister istemez mesafeli. Kafalarında hep “Ya o da yarım kalırsa” var. İnşallah bu defa olmaz. Ama yine de vatandaş, “Hele hanım doğalgazı yakta bir çay koy” demeden ikna olmayacak gibi. 
HAFTANIN SÖZÜ: Zorla biat ettiğin kişiye gün gelir  inanmaya da başlarsın.     
SAYGILARIMLA   

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ARABIN YALELLİSİ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Ağlamayan bebeğe mama vermezler

06:17:13

Gönderen:

14/Haziran/2019

Özellikle Haymana için bir şans olan Yavuz abiciğimi her zaman taktir ettiğim belirteyim.Haymananın en büyük talihsizliği Allahhhh rızası için Haymana söz konusu olunca ağlamayan yerel siyasetçilerin ileriyi görmeme yapıları.Yerel siyasetçiler ısrarla Haymana için fayda olacak bir icraat üzerinde durmuyorlarsa,sadece Haymana`da,Ankara`da ve başka yerde görüştükleri Haymana düşmanı siyasetçiler,vekiller ve bakanlara lütfedip dertlerini bir kerecik anlattılar mı her şeyin güllük gülistanlıkla hal olunacağını sanırlar.Bir işin üzerine ısrarla gidilmelidir.Israr beraberinde karşındaki insanı bıktırır ve en sonunda ..... gibi yapmak zorunda kalırlar.Ama bizim yerel siyasetçiler ısrar ve tekrar tekrar söyleme alışkanlıkları olmadığı için iş yerinde sayar.Ama doğalgazda Reyiz kesin olur diyor,belki olabilir.


Başlık:

Varol abi

00:38:58

Gönderen:

sagol

11/Haziran/2019

ağzına sağlık abi tebrik ederim doğru tesbiderin icin abi bu haymanalı kaderi italyan müdürlerine getiriyon eyvallah işçiye para yok eyvallah nereye kadar bizim halka müshak bir zapita Müdürü var diyecekin baskan


Başlık:

Agzina saglik abi

22:29:39

Gönderen:

Metin

9/Haziran/2019

Haymana halkinin icindeki butun dusunceleri aydinlattigin icin tesekkurler yavuz abi


Başlık:

İnşallah Olur

07:24:40

Gönderen:

7/Haziran/2019

Yavuz kardeşim hep yazdığın şeylere dikkatle okurum ve değer veririm Burdada verdiğin mesaj inşallah birileri tarafında gayle alının Ve memleketimiz için hayırlısı olur seni tebrik ediyorum


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin