Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

YALANCININ MUMU
21/06/2019
Değerli dost okurlarımız; Türkiye’mizin eğitim konusuna bu hafta da devam etmeyi düşünüyordum. Önümüzdeki haftalarda eğitim konusuna tekrar döneceğimi belirtmiş olayım. Bu haftaki konum güncel önemi 23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi 16 Haziran’da yapılan Sayın İmamoğlu ve Sayın Yıldırım arasındaki ortak oturumun 17 yıl sonrasındaki bir geleneği ve demokrasinin önemli bir dönüşümünü hatırlattığından ve izlenme oranıda yüksek olduğundan, sizlerle fikirlerimi paylaşmanın gereğini duydum. 
Programı izlediğinizi umarım. Üç bölümden oluşan programın 2 bölümünü ben de izleyebildim. 3. ve son bölüm elektrik kesintisi gazabına uğradı. Sonuncu bölümü izleme şansım olmadı. Şanssızlık ne diyeyim. 
Ben yapılan programdaki tartışma konularını tekrar edecek değilim. Sadece edindiğim siyasi tablodaki olumsuzlukları paylaşmak istedim. 1962 yılından beri 3 partide siyasi faaliyetim oldu. En uzunu CHP’de oldu. Siyasi görüşüm sol çizgidedir. Çok değerli siyasetçileri tanıdım. En etkilendiğim liderler rahmetli M. Ali Aybar, Erdal İnönü ve aynı zamanda başarılı bir işadamı durumundaki YDH hareketinin lideri Cem Boyner’i sayabilirim. Bu üç siyasetçideki ortak çizgi, söylemlerindeki tutarlılık, boş laf etmemek, yalın siyaset dilidir. Bunları gözlemledim.
Günümüzde özellikle sağ siyaset liderlerinde bu çizgileri görmek pek mümkün olamıyor. Başta yalan sansasyonu, karalama iftiraları, söylemlerinde çok kısa aralıklarla kara dediklerine, bir gün sonra beyaz diyebilmeleri, başarısız sonuç veren bir siyaset eylemlerini başkasına yükleyebilme becerileri, muhalif siyasetçilere, kendilerinde olan ve bir müddet kullandıkları ve yoldaş eyledikleri konuları ve kişileri bir süre sonra “tu kaka”ya çevirip muhalefete çamur atmalarını meziyet saymalarıdır. Bunları bir de siyasi manevra becerisi gibi gösterme, doğru konuları kendi çıkarları doğrultusunda saptırmaları ve daha sayabileceğim nice meziyetleri fazlasıyla var. Bana göre ise siyaset liderleri ve parti öncüsü durumdakiler söylemlerinde tutarsızlık göstermemelidir. 
Bu çizginin önemini siyasete taşıyarak yol alabilmekte ilgi görmekte ve başarıyı yakalayabilmekte. 31 Mart mahalli seçimlerinde İstanbul belediye başkanlığını kazanarak her siyasi düşüncedeki birçok seçmenin oyunu alarak, özlem duyulan ve topluluklara “Ben asla yalan siyaset malzemesi yapmam, yalan konuşmam” diyebilen İstanbul Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, dürüst siyasetin rüzgarı oldu. Yeni bir siyasi akımın yolunu açtı. Bu siyasette dürüstlük söylemidir.
Televizyon tartışmasında Sayın Yıldırım bu rüzgarı engellemek umuduyla sık sık İmamoğlu’nu yalancılıkla itham etti. AKP Genel Başkanı ve diğer kurmaylarda aynı söylemdeler. Kendilerine gelince “oylarımızı çaldılar” yalanını seçmene kabul ettiremediklerinin ezikliği içindeler. YSK da bu yalana prim verip, iptal kararına gerekçe dahi yapmadı. Attıkları bu yalanla sadece seçmene “Yalancının mumu..” diye başlayan bir atasözünü hatırlatmış oldular.
Seçimlerin İstanbul halkına sonuçlarıyla hayırlı olur inşallah diyerek, hafta boyu kalın sağlıcakla. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " YALANCININ MUMU " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

806 bin farka şok oldular şookkkk

11:05:10

Gönderen:

28/Haziran/2019

Fikret amca evet hile ve yalan ile Ekrem İmamoğlu nun kazandığı belediye başkanlığını elinden aldılar. Aldılar almasına da binbir kere pişman oldular. Çünkü 24 bin oy farkını çok gören biçareler, 23 Haziran`daki seçimde 806 bin oy farkı ile şok oldular ve onları ayıltmak için haftalar geçmesi gerekir. Ne-te-kim kuzu kuzu Ekrem İmamoğlu`nu tebrik etmek için sıraya girdiler. Hele şu bahçeli ve onun peşinden giden ülkücüler, çamur üstüne çamur atıyorlar. Bir ülkücü olarak utanç duyuyorum. Bu iftira, dezenformasyon haber ve montajlı videolar ile milleti kandıracaklarını sanıyorlar.Müslümanlık din simsarlarının tekelinde değildir.İmamoğlu ülkücü kökenli ve ailesi Müslüman.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin