Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

ÇOK FENA GAZA GELDİK
05/07/2019
Doğalgaz yola çıktı, istikamet Haymana. Yolda herhangi kazaya belaya uğramaz ise Başkan Turgut’un da dediği gibi “31 Ekimde doğalgazla ısınıyor olacağız”
Son günlerde, hatta son yıllarda atılan en olumlu adımlardan birisi. İnsanın içi kıpır kıpır oluyor. 
Peki bir yol kazasına uğrar mı? İnşallah uğramaz diyelim. 
Olayı insan gibi düşünün, Ankara’ya gitmek için yola çıkıyorsunuz. Yolda kaza olabilir, benzin bitebilir, araba arıza yapabilir. Ya da sağ selamet sorunsuz bir şekilde de ulaşabilirsiniz. 
Doğalgazın Haymana yolculuğunda şu ana kadar bir aksilik yok. İşler planlandığı gibi tıkır tıkır işliyor.
Bari bu defa yüzümüz gülsün istiyoruz. Bari bu kez söylendiği gibi, denilen tarihte olsun istiyoruz. Hatta bari bu sefer “ne dedikse yaptık”ı duymak istiyoruz.
Doğalgaz’ın Haymana yolculuğu koar adım sürüyor.
Bir kısmımız tahtaya vuralım, bir kısmımız bir yerlerimizi kaşıyalım, geri kalanımızda adaklar adayıp, türbelere çaputlar bağlayalım. Hatta cümbür cemaat hepimiz bunları sırayla yapalım ki “Allah ne muradımız varsa versin” Bizde yine yarı yolda kalıp “Allah müstehakınızı versin” demeyelim.
“Lan biz doğalgazla ısınamayız” diye insanların kafasında soru işaretleri var. “Isınsak bile bir tomar para veririz, evimiz soğuk kalır ama imanımız gevrer” diye işkillenen, kıllananlar da var. 
Şimdiye kadar “kargadan başka kuş, sobadan başka ısınma aracı tanımam” diyenler, zamanla üşüye üşüye de olsa kalorifere alıştılar. Sobanın başında don gömlek oturanlar kaloriferin peteğine sarılanlar zamanla alıştı ve tertemiz ısınmanın keyfini sürdüler. Zamanla doğalgaza da alışırız. Nelere alışmadı bu garip ademoğulları.
Doğalgazla da pekala ısınırız. “Isınırız ama anasının nikahı paramız gider” diyenler de hesaplarını tekrardan gözden geçirsinler.
Bu yıl kömürün tonu kaç paraydı? Neredeyse bir ara tonunu 2 bin TL’den aldık, doğru mu? Az para mı? Sosyeteye karıştık ya, birde  poşetletiyoruz. Poşet parası, poşetleme parası, çektirme parası.. Valla Suriyelilere bile güç yetmiyor bunları yaptırırken. Kaloriferli binalarda, kaloriferi yakana ödenen aidatı da yazın bir kenara. Bunun yanına 100 TL’ye ulaşan fiyatıyla büyük tüpü hesap edin. Şofbeni, ocağı derken her evde her ay en az bir büyük tüp yanıyor. Koy baba bunu da hesabın üstüne. Evin isi, kiri, pası, soba yakan hanımın sokurdanması “Bıktım valla datlı canımdan off” serzenişleri cebi yakmasa da yüreklerde inceden bir sızı bırakmıyor mu? Aha işte size soba veya kaloriferin ceremesi.  
O nedenle her yönüyle doğalgaz bence insanlık adına küçükse bile, Haymana için büyük adımdır. Aya ayak basan ilk insan gibi ben şahsıma heyecanlıyım. Kombiyi falan aradan bir çıkardıktan sonra hayat bize güzel olur bence. Artık şu medeniyet denilen zıkkıma bir zahmet bizde adapte olalım. Ucundan kıyısından nemalanalım.
Başkan Turgut bu doğalgaz meselesini bence yeterince önemsedi ve üzerine düşeni yaptı. Yeri geldiğinde eleştirsem de bu işte bence en önemli aktörlerden birisi oldu Turgut. Eğer dediği gibi, dediği tarihte doğalgaz Haymana da evleri ısıtırsa emeği geçen herkes, hani internette “Şu hadisi paylaşın şu kadar sevabı kapın” gibisinden büyük bir sevaba girer ve  milletin duasıyla hacca gitmiş kadar olur bence.   
HAFTANIN HABERİ: Uzmanlar uyardı; sigara, içki içmez, çok düzenli ve stressiz bir hayat yaşayıp, spor yapar ve düzenli beslenirseniz yine de ölüyorsunuz...
HAFTANIN SÖZÜ: Beşinci çocuğuna Yeter ismini koyup, sonra 4 çocuğunun daha olması gibi acıdır hayat.
SAYGILARIMLA   
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " ÇOK FENA GAZA GELDİK " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

BAKIŞ AÇISI ( diğer yoruma ithafen )

22:20:56

Gönderen:

6/Temmuz/2019

Merhabalar Ümit bey Bence Yavuz Bey `` Ne yaparsak yapalım öleceğiz ama içki siğara kullanıp gençliğiniz tadını çıkarıp ( kişiye ve yaşam standartlarına göre değişir bence bu durum ) yaşlandığınızda sürünürsünüz yada tersi `` demekte istemiş olabilir. Heleki bizler gibi birşeyler başarabilmek için hayatını hep kısıtlayarak hedeflerine ulaşmaya çalışan insanlar gençliğinde kaçırdıgı fırsatları yaşlandığında değerlendireceğini`` sananlara yazmış sanırım YARINI DÜŞÜNÜN BUGÜNU YAŞAYIN DER GİBİ.


Başlık:

Böyle yazı mı olur ?

19:28:57

Gönderen:

Umit KANCA

6/Temmuz/2019

Gazetecilik gibi köşe yazarlığı da kamusal bir iştir ve bu işi yapanlar yazdıklarına öncelikle dikkat etmeli ve özen göstermelidir. Şimdi gelelim asıl meseleye, bu köşe yazısının en alt tarafında haftanın haberi kısmında sayın yazar kısaca nasıl olsa öleceğiz, o yüzden sigara için, içki için, düzensiz ve stresli bir hayat yaşayın ve spor yapmayın demeye getirmiş. Gazete yönetimine buradan soruyorum, Haymanamızın nadide gazetesinde sigara ve içki ye gizli özendirme mi yapılıyor? Bu ne biçim bir yazı ve ne biçim bir espiri ? Gazete Yönetimi uyuma, şu yazarlarının yazdıklarını biraz gözden geçir. İki lafı bir araya getirmeyi beceren herkesi köşe yazarı yaparsanız, bu gidişle gazetemizde şu sigaranın tadı daha güzel, şu içkinin içimi daha iyi olur şeklinde yazılar görmeye başlayacağız.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin