Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

YİYİN EFENDİLER YİYİN
12/07/2019
Meclis lokantasında “büyük zam” yazıyor gazeteler. Mecliste 1 TL olan çorba 2 TL olacakmış. Allah milletvekillerimize yardım etsin. 2 TL’ye çorbayı nasıl içecekler… el insaf el vicdan.
Hatta 6 TL olan kavurmanın porsiyonu da 12 TL’ye çıkacakmış. Siz milletvekili olsanız isyan etmez misiniz? Yaklaşık 22 bin liracık maaş alan vekiller, eti artık ancak rüyalarında görürler(!)
Yani meclisin lokantasındaki menü çok kazıklaşıyor, sayın seyirciler. Daha önce ceplerindeki demir bozukluklarla tıka basa yemek yiyebilen vekillerimiz, şimdi geğirene kadar yediklerinde kağıt para ödeyecekler. Vallahi yürek dayanmaz. 
Neyse siz bunlara takılmayın. Kaç lira tavuk döner 5 TL. Ne işiniz var sizin kavurmayla, kebapla. Biraz haddinizi bilin. Sanki babanızın evinde pirzolalarla büyüdünüz. Buyurun tavuk döner, yanında da ayran, ohh.. mis.
Kolay mı milletvekili olmak? Hepsi bir defa az buçuk garibanımsı insanlar. Bazıları beş on bin nüfuslu köyün aşiret ağası, birkaçı holding sahibi ufaktan işadamı, ya da tırnaklarıyla kazıya kazıya üst düzey makamlara gelmiş, hiiiç torpil yapılmamış, yapmamış bürokrat kesimi. Kolay mı vekil olmak.
Mesela siz emekli olunca çalışamıyorsunuz. Reis “çift dikiş olmaz” diyor. Hah işte o gariban milletvekilleri çalışabiliyor. Hem vekil hem de emekli olabiliyorlar. Ayrıca hem vekillik, hem de emekli maaşı alarak. Devlet, iyice yiyebilsinler diye piyasada tanesi 2 bin liradan başlayan diş implantını da onlara bedava yaptı. Hem de siz sigortadan bir tane bile yaptıramazken, onlara sekiz tanesi beleş. Masal diyarı ülkemdeki kırmızı başlıklı kızla kurdun hikayesi gibi. Kırmızı başlık takan salak kız “Senin neden dişlerin kocaman?” diyordu, kurt ta “Seni daha iyi yiyebilmek için” diye cevaplıyordu. İşte milletin aslı dişsizlikten ve işsizlikten tavuk döneri kemirirken, milletin vekili ışıl ışıl implantlarıyla kuzu pirzolanın kemiğini dahi yiyebilsin diye tüm bu kıyaklar. 
Biz de milletvekilliği böyledir işte. Milletin aslı tüm çileyi çekerken, vekili sefasını sürer. “Biz sizler için varız” sözünü dillerinden de düşürmezler bu arada. Oysa milletle aralarında uçurumlar vardır. Hem anlayış hem de yaşayış olarak. Akşamları bir kuru soğanı dörde bölen vatandaş bile yeri geldiğinde hunharca savunur onları. “Allah sizi başımızdan eksik etmesin” der. Milletvekili milletini anlayamaz, milleti de onları çözemez. Hiçbir geçim kaygısı olmayan, kıyak vekillik ve akabinde kıyak emekliliği cebine koyanların, asgari ücretle geçinenleri, çocuklarına bir gelecek sağlamak için elleri nasır bağlayanları, saçını süpürge eden kadınları anlaması beklenemez. Anlamıyorlar da zaten.  
Saraylarda yaşayanlar gecekondudaki çileyi, binlerce avroluk çanta alanlar, pazar çantasındaki dramı, milyonluk ihale kovalayanlar cebinde simit parası olmayanı, özel uçaklarla fink atanlar traktöründe mazotu olmayan çiftçiyi anlamasını beklemek akıl tutulmasıdır. “Halka dokunmak” onlar için sadece miting meydanlarında söyledikleri nutuktan ibarettir. 
Seçim zamanları Haymana’ya da gelir bazıları. Yere göğe konduramayız. Atar tutar ve arkalarına bakmadan giderler. Bir gün olsun dediklerini zamanında yaptıklarını ben görmedim. “..ceğiz, …cağız” ile biten cümleler kurup, Kürt pilavını överek, koyun yoğurdunu kaşığın ucuyla tadıp çakma gülücükle ayrılırlar koşar adım. Meclis lokantasındaki neredeyse beleş fiyatlarla yiyecekleri envai çeşit yiyeceğe. Karınları doyupta kürsüye geldiklerinde başlarlar “Biz sizler için varız, sizlerin derdi ile dertleniyoruz” diye. Oldu görürsem söylerim.
Neyse ne demiş şair; “Yiyin efendiler yiyin, Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!”. Bizim de sözümüz “Usta çek ordan az çorba, ekmeği de bolca getir” den ibaret.  
SAYGILARIMLA 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " YİYİN EFENDİLER YİYİN " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Divan karari

16:51:00

Gönderen:

13/Temmuz/2019

Kıymetli hemşerilerim T.B.M.M. Divan kararı yemek ücretleri artırıldı doğrudur.Meclisin lokantaları kaar amaçlı değil kurumun çalışanlarının ihtiyacını karşılamak için yapılmıştır.mecliste yemekler maliyetine satılır.Her kurum Devlet dairesi kendi personeli için yemek çıkarır mecliste böyledir.Normalde ücretsiz olması gerekirken parasıyla çalışanlarına satılmaktadır.sayin vekillerin günde en az 20 yemekli misafiri gelmekte bir kişinin yemek bedeli en az 25 TL olmaktadır.Buradaki zammin amacı malitin artması.El insaf meclis lokantasını kar amaçlı kurulan lokantalarla kıyaslamak personellere zuldür.Her kurum ve şirket personellerine öğle yemeği veririr bunuda en uygun fiyattan veririr.Saygilar sevgiler


Başlık:

Vekillerin sorumlusu zavallı halk güruhları

05:00:57

Gönderen:

12/Temmuz/2019

Allah sizi başımızdan eksik etmesin diyen sürüler kıyametle.Hala yalanlara inanıp"Menderes`i astınız,Özal`ı zehirlediniz,reisi yedirmeyiz"naraları atan zavallılar,bu sözlerin kaynağının yine reisin ve çevresinden çıktığını bilmeyecek kadar ahmak ve zavallıdırlar.Neyse konumuz başka:Vekiller.Utanmadan emekli vekil maaşı ve yine vekil maaşı.Bazı eski vekiller de en az 15-20 bin lira emekli maaşı alıyor iken ve hiçbir ihtiyaçları da yok iken,buna doymamış olacaklar ki,CHP`nin kazandığı belediyelerde ve bağlı şirketlerde üst düzey genel müdürlük veya yönetim kurulu başkanlığı bekliyorlar ve bazıları da atanıyorlar.Göz doymayınca gönül ne yapsın?Yanlarına giden hemşerilerine de .... muamelesi yapacak kadar pişmemişler,insanlığı da henüz öğrenmemişler.


Başlık:

haymanalı

17:34:07

Gönderen:

murat

12/Temmuz/2019

Sayın yazar orda o imkanlardan faydalananlar mı yoksa onları seçenler mi suçlu ver ha eleştiriyorsun kardeşim herkez hakketiği şekilde yönetiliyor


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin