Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Seçmen Muhasebesi
24/08/2012

Değerli dostlar; geçen hafta ülkemizdeki içişleri durumunu irdelemiştik. Yeni olaylara içişlerinde tanık olduk. PKK yeni bir strateji içine girdiği ve de AKP iktidarı ile değişik yollarda yürütülen görüşme maratonunda sonuç sıfır. PKK varlığını ve de gücünü tam kabul ettirmek telaşında. Her yöne saldırmak politikasında. Muhalefetten Milletvekili kaçırıyor. Toplamsal tepki artınca ya da yanlış birini kaçırdığını anlayınca, geri adım atıp hemen milletvekilini bırakarak farklı bir eyleme yöneliyor. Sivillerin öleceğini bile bile masum insanların canını hedef oluyor. Üstelik doğu ya da batı farkı gözetmiyor. Kürt, Türk çoluk çocuk ölecekmiş. Ne insaf, PKK’nın amacı kan aksın..! Bu olaylar karşısında hükümet cephesi şaşkın.  Tepkisin bu mübarek ay ve günlerden bu da yapılır mı diye tepki gösteriyor. Ya da çalışmalarda öldürülen PKK sayısı ile cevap veriyor… içişleri Bakanı da işin içinden çıkamayacağının farkında olsa da; istifa denen bir şey aklına gelmiyor. İktidar yandaşı medya ile PKKlılarla yol üstü sarmaş dolaş. Kucaklaşıp hem de bayramlaşan BDP milletvekillerine laf yetiştirme derdinde. BDP ile PKK militanlarının kucaklaşmasında şaşılacak ne varsa… Her ikisinin de amacı ve hedefleri aynı değil mi? Neyine şaşılıyor bu candan kucaklaşmanın… PKK, BDP milletvekilini kaçırıp bir Aygün gafımı yaratacaklardı..? Gündüz yol ortasında, devlet karayolu üzerinde legal ve de illegal bir bayramlaşma manzarası; herkesin gözü önünde gizlisi yok kapalısı yok. Eğer bu durum mevcut yasalara göre suç ise eylem belli eylemciler belli. Gereğini yap. Nerede çadır mahkemesinde Görevli Savcıların?
Sevgili dostlar. Görünen gerçek şu; bu manzara hoş değil ama iktidar çıkmaz sokakta. Siyasetin hem İçişlerinde hem de Dışişlerinde tıkanıklığı aşacak yol bulamıyor. Muhalefetin çareyi B. Millet Meclisinde ortak bir güç birliği yaratarak arayalım teklifine ise gururunu yenik kabul etmiyor. Dışişlerine bakan olarak atandığında slogan; dışta hatta içte sıfır sorun politikası. Öyle demişti sayın bakan.
M. K. Atatürk Meclisten aldığı Başkomutanlık yetkilisi ile emperyalist işgalcileri Anadolu’dan kovup gerisini de barış görüşmeleri ile tamamlamayı hedef aldığından dış politikayı da iç politikayı da “Yurtta Barış, Dünyada Barış” olarak belirlemişti.
Bu gerçekçi bir politika idi; dünde, bugünde. Bu politikayı önce DP’nin başbakanını çiğnedi. ABD’nin oyununa gelip Koreye asker gönderdi. Mehmetçik kanını akıttı. ABD’nin askerleri canını kurtardı.
DP iktidarına bu fedakarlık sonuçta yaramadı. Ülkemize de pek yaramadı. Dış politikamız ABD menfaatleri güdümüne bağlandı. Milli ordumuz NATO savunma ve saldırı gücüne teslim oldu. Bu teslim olma ABD silah sanayine güç katarken bizim milli savunma sanayimizin yok olmasına sebep oldu. Halbuki biz Genç T.C. olarak uçak bile yapmaya başlamıştık ordumuz için. Bu hatalı teslimiyetin acısı Kıbrıs politikasında başımıza ne çoraplar ördü bilenler bilir…
Rahmetli İsmet İnönü, Bülent Ecevit gibi CHP lideri dış politikamızı ABD ekseninde kurtarmak ve de milli savunma sanayimizi yeniden oluşturma çabaları olmasaydı; kısa dönem iktidarlarında eksenimiz ne yönde olurdu ancak Allah bilir…
12 Mart ve 12 Eylülcü paşalar, Demirel ve de Özal iktidarları ve onların devamı olanlar ve de bugünkü AKP iktidarı dış politikamızda bu ABD güdümlü eksenin tam uygulayıcıları olarak son gaz devamda. Peki ABD nerde başarılı dış politikasında. 2. dünya savaşındaki pozisyonunu bir kenara bırakırsak savaşa girdiği ülkelerde Vietnam ‘da, Kamboçya’da, Güney Amerika ülkelerinde, Afganistan’da ve de en son Irak’da hep başarısız oldu. Bu gün için ABD ekonomisi de çıkmaz sokakta. Üstünlük Çin, Hindistan gibi uzak doğu ülkelerinin baskısı ve de rekabeti karşısında bocalamakta... Rusya’yı da unutmamalı.
T. Cumhuriyetinin kuruluş senedi durumundaki Lozan Antlaşması ABD tarafından hiçbir zaman kabul edilmedi ve de içine sinmedi. Neden mi? Onun çıkarına göre Ortadoğuda bir Kürt devleti ve de daha büyük bir Ermenistan ile atom silahlarına dayalı bir İsrail savunma gücü ile bugünkü toprakları parçalanmış; Milli savunma sanayisinden yoksun bir ordusu ile de küçük bir T.Cumhuriyeti. Bunların hepsi de ABD siyasetinin yandaşı olarak tam müttefik ülkeler olmalı koşuluyla…
Türkiye bu açık ve net oyunun içine AKP iktidarı eliyle düşürülürse bu partiye oy veren herkes vebalde kalır mı, kalmaz mı…? Pişman olur mu, olmaz mı… ?
T.C seçmeni bu vicdan muhasebesini muhakkak yapmalı…
 


Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " Seçmen Muhasebesi " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Bayramda geldim

15:42:52

Gönderen:

Tarkan ihsan

5/Eylül/2018

Ben bu köyün insanınını seviyorum kardeşim. Neden insanını seviyorurum . Çümkü adam gibi adamlar şnsan adam anam bacım siz hiç üşümedinizmş bunu bilmem o ... bir odunu alınmamış ben bunu görrfüm inananamadım anana karımıma bacım dedimki bakta gör insanlık budur işte şahsiyet karakakter budur adamlık budur abi kusurs bakma ben orda ağladım sizin insanlığınıza orda yıkıkık dökük yerden adam bir odun almazmı . Almaz işte şeref namus onur budur. Abi adamın dibi değil sin tam anlı şanlı bir adamsın fikret abi orda geldim gördüm ve dedimki bak nasıl çürüyor 1dal bille slınmsmamış işte bu.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin