Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

İSTİKAMET CHP
16/08/2019
31 Marttan sonra tüm Türkiye’de olduğu gibi Haymana’da da değişim rüzgarları esiyor. 
Değişim derken İstanbul’da seçim kazandıran “Her şey çok güzel olacak” sloganı Haymana’da “Her şey ne kadar da güzel oluyor” manası çıkarılmasın hemen. Biz yerimizde sayıyoruz daha. 
Ama insanlarda bir yön değişimi var. Özellikle genç kesimde. 
“Eşek kadar oldun bir baltaya sap olamadın” diye babasından yediği fırça ile evden ayrılan gençler uygun adım ve marş marş AKP’nin kapısını çalarlardı. Zaten iktidar olan AKP, aynı zamanda yerel yönetim ve Ankara Büyükşehir koltuklarının da sahibiydi.
Tüm ipleri elinde tutan bir partiye gençlerin hücum ederek “Ne iş olsa yaparım abii..” diyerek kapısını aşındırmaları gayet normal. Önce üyelik, daha sonra mitinglerde boy gösterme, sadakati ispat, kendi yöresinde de hatrı sayılır bir oy çıkması ile iş kapıları sonuna kadar açılmasa da bir miktar aralanıyordu. 
Ama Haymana’nın büyükşehir’e dahil edilmesi, 31 Mart seçimlerinden sonra da Ankara Büyükşehir’in 25 yıl sonra CHP’ye geçmesi ile bir anda rüzgar aksi istikametten esmeye başladı. Haymana’nın en önemli iş kapıları büyükşehir’e geçince “Ne iş olursa yaparım abii..”ci kitlenin yönü CHP’ye kaymaya başladı.
“Ölümüne Reisciyiz, doğma büyüme AKP’liyiz, sülalece AKP’nin ardındayız” diye meydanlarda sloganları avazı çıktığı kadar bağıranlar, mitinglerde lambalı bayraklarla selfi çekinenler falan “Lan ne oluyor?” dedi. 
Hatta bu hafta CHP’nin Haymana danışma toplantısında katılımcılar deyim yerindeyse salona sığmadı. Uzun yıllardır 5-10 kişiye konuşan CHP’li yöneticiler bile “Biri bizi çimdiklesin. Yoksa rüyada mıyız?” diye içlerinden konuştular. Karşılarındaki kalabalığa da “Bu zamana kadar neredeydiniz?” diyecekken, “Her geçen gün büyüyeceğiz. Büyükşehiri aldık, iş, aş, ekmek için biraz dişinizi sıkın” demek zorunda kaldılar. 
Bu işler böyledir. Hele siyasette dün dünde kalır, hemen yarına bakmak lazım. CHP uzun yıllar sonra kozu eline aldı. Köylerde ve merkezde kömür, makarna ve koli koli paket bekleyenler başta olmak üzere, akabinde gençler ilçemizde epey bir zaman sonra yeniden palazlanan CHP’yi artık umut kapısı görmeye başladılar.    
CHP’ye bunca yıldan sonra altın tepside ve elinin tersiyle itemeyeceği bir fırsat doğdu. Bakalım ne kadar doğru ve yerinde kullanabilecek. Hem hizmet anlamında, hem de özellikle gençlere ekmek sağlama bağlamında nasıl doğru işler yapabilecek, bekleyip göreceğiz. 
Özellikle bir konuya parmak basayım; eğer onlarda AKP gibi “bizden sizden” ayrımı yapıp, liyakati, hak edeni bir köşeye koyup, sırf üyemiz, partilimiz, torpillimiz, emmizin oğlu, görümcemizin kızı diyerek adam kayırırlarsa, yarın yine aynı pozisyona düşebilirler. Burada herkesin hakkını ve hukukunu eşit gözeterek, işi hak edene vermezlerse onların da akıbeti şimdiden belli.
Ama geçmişte yapılan hatalardan ders alıp, sırf tribünlere oynamadan, yaptıkları hizmetleri şova dökmeden ve en önemlisi kirli ve çakallığa evrilen siyasete kaçmadan biraz da olsa bir şey yaparlarsa o zaman bu millet baş tacı eder. 
Yok “Artık biz de tamamen olduk” derlerse, Haymana’da yine partide 5-10 kişi, sandıktan 1-2 bin oydan fazlasını da ancak o zaman rüyalarında görürler.
HAFTANIN SÖZÜ: Paran varsa insanlar seni tanır, paran bitince sen insanları tanımaya başlarsın
SAYGILARIMLA

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İSTİKAMET CHP " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin