Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

EŞREF SAATİ
11/10/2019
2014 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkan adayıydı. O zaman resmini gördüm sağda solda. O dönem birkaç kez de yolda selamlaştık, o kadar. Eşref Benli’den bahsediyorum. Hani son günlerin popüler isminden. 
2019 yerel seçimlerinde de belediye meclis üyesi adayıydı. Kazandıktan sonra biraz daha yakından tanıdım. Kişiliği nedir, ne yer ne içer yine de bilmem. Arada gelir gider gazeteye o kadar.
Eşref Benli bir çıktı pir çıktı meydana ama. Belediye meclisinde soru önergeleriyle başladı işe. Sonra İŞKUR listesiyle ilgili bir sansasyon yarattı. Ardından birkaç tane daha. Sonra saldırıya uğradığını söyledi. Ardından tutuklandığını yazdık. Falan filan.
Kısacası son iki aydır Haymana da Eşref Benli konuşuluyor, öyle veya böyle. Haklı veya değil. Doğru ya da yanlış. Ben işin o kısmında değilim. Kimine göre dibine kadar haklı ve mağdur. Kimine göre işi gücü şov olan bir şahıs. 
Yalnız Eşref Benli bir şeye dikkat çekiyor. İşte benim dikkatimi cezbeden de bu. Bir muhalefet meclis üyesinin yapması gerekeni yapıyor. Belediyeye gideyim, başkan ne derse kabul edeyim, az çok ücretimi alayım, 5 yıl fotoğraflarda görüneyim yeter diyenleri de gördüğümüz için Benli farklı geliyor millete.
Benli şov yapıyor, belediyenin işleyişini tıkıyor, sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapıyor…. Deniliyor. Peki bir belediye meclis üyesi, hele ki muhalefet olunca ne işe yarar? Olayı eğmeye, bükmeye, süslü laflarla bir başka biçimde anlatmaya gerek yok. Muhalefet partisi meclis üyesiyse elbette muhalefetlik yapar. Bu kadar.    
Haa “yav sırf muhalefet olsun” deniyor. Muhalifliğin belli kıstasları var. Onları aşmadığı sürece ne maksatla yaparsa yapsın, görevidir. 
CHP ilçe başkanlığından alınan Naci Sezer ne için alındı? “Muhalefet görevini tam manasıyla yapamıyor” diye. Sezer gibi olsa daha mı iyiydi yani? Etliye sütlüye karışmasın, elini kaldırıp indirsin, her kararın altına imzasını atsın, kendi işine gücüne baksın.. böyle mi olmalı meclis üyeliği?
Yıllardır Haymana Belediyesinde meclis üyelerini hepimiz tanırız. Seçim öncesi atar tutarlar, seçimden sonra koltuğu kaptıktan sonra, fotoğraflarda görünmek, protokollerde boy göstermekten başka ne işe yararlar. 
Hepsi Eşref Benli gibi olsun demiyorum ama, Benli’nin yaptıklarını da ara sıra da olsa onlarda yapsınlar be kardeşim. “Doğru ise doğru, yanlış ise yanlış” diye arada sırada seslerini yükseltmesinler mi? “Başkan ne karar verirse doğrudur, iyidir, memleketin yararınadır, gözümü kaparım, vazifemi yaparım” desinler diye mi seçiyor halk onları. Gerektiği zaman yumruğunu masaya vursun, halk yararını, kamu çıkarını gözetsin, hatta elinde birkaç proje ile belediyeyi yönlendirsin, işlerlik kazandırsın, halkın ihtiyaçlarına cevap versin, seçimdeki vaatlerini yerine getirsin diye oy veriyor. 
Kısacası “Eşref Benli’nin yaptıkları sonuna kadar doğrudur, dibine kadar haklıdır, aferim, bravo” demiyorum, ama en azından belediye meclis üyeliği, hele ki muhalefet üyesi ise halkın onlara verdiği yetki doğrultusunda biraz sesini yükseltme yeridir diye düşünüyorum. 
Benli babamın oğlu değil, ama belediyede kimsenin babasının malı değil.  
HAFTANIN SÖZÜ: Çok şey görmüş olabilirisin. Ama sonradan görmeysen işte asıl sıkıntı orada.   SAYGILARIMLA
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " EŞREF SAATİ " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Muhalefet

19:20:07

Gönderen:

Cevap

14/Ekim/2019

Yavuz bey bazı hemşerihlerim bir çok şeyin farkında değil. Muhalefet istemiyorlar. Küçük Türkiye örneği.Seyfettin bey Muhalefetsiz demokrası olur mu? Sizin gibi düşünmeyen insanların fikirlerini söyleme hakları var. Beğenirsiniz veya beğenmesiniz. İşkur meselesi nedir? Bankamatik memurları ne demek? Dünyada iktidara gelenler belediyeler de bunun içinde millet`e hizmet etmekle görevlidirler. Yasalara uygun bir şekilde. Kimseyi kayırmadan. Haksızlık ve millet`e dayatma yapmadan. Yazar olan biteni anlatmaya çalışıyor. Kimseyi kayırmıyor.Kimseyi korumuyor. Haymana`da iyi şeyler yapılmışsa tabiki takdir edeceğiz. Yanlış şeyler varsa da tenkit edeceğiz. Yavuz bey yanlışları ve doğruları yazmaya devam etmeniz dileğiyle.


Başlık:

Cevap verin meraktayız

21:25:51

Gönderen:

Seyfettin

12/Ekim/2019

Peki yavuz bey birşey sormak istiyorum. Haymana belediye başkanı haymana için kötü ne yapıyorda meclis üyeleri kabul etmesin sesleri çıkaın diye insanlara gaz vermeye çalışıyorsunuz 1 kötü örnek rica ediyorum sizden bu kadar yazıyo boşa yazmamışsındır umarım haklı tarafında vardır sanırım. Nelere yanlış nelere kötü kararlar veriyoda burada eşref gibi bir adamı övüyosun merak üçündeyim. Bu sorumun takipçisi olacam yavuz bey lütfen cevap verin

YAZARIN NOTU: Yanlış veya doğru göreceli bir kavramdır. Ayrıca herşeyi doğru yapıyor da çok iddalı bir söylem. Velevki herşeyi doğru yapıyor, ileride yanlış yapmayacağı anlamına gelmez. O zamanda mı herkes susacak? Kimseye gaz vermek gibi bir niyetim yok.  Ben taraf değilim, kimse de babamın oğlu değil. Galiba siz taraflı okumuşsunuz. Saygılarımla.


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin