Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

MEKANI CENNET OLAN İKİ AYYAŞ
08/11/2019
Değerli dost okurlarımız, bu yıl Cumhuriyetin ilanı tarihi (29 Ekim 1923) 96. Yılı kutlamaları, tam bir halk kutlamalarının şöleniydi. Hem de tüm yurtta 29 Ekim’de Anıtkabir ziyaretleri rekora koşmuş, ilan edilen resmi rakam 1 milyon 189 bin 292 ziyaretçi, atasını ziyaret etmiş. Niye mi?
Türkiye Cumhuriyeti o’nun eseriydi. Öyleyse kutlanan cumhuriyet Atatürk Cumhuriyetidir. O bu eserini halkına emanet ederken, Türk Gençliğine de cumhuriyeti koruma görevini özellikle Gençliğe Hitabesinde cumhuriyet aleyhtarlarının yapacaklarını bir bir anlattıktan sonra son olarak gençliğe tarihi bir görev veriyordu.Hem de ebedi olarak nesilden nesile. “Ey Türk istikbalinin evladı!.. İşte bu ahval ve şarait içinde dahi vazifen Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur”
Değerli dost okurlarımız hatırlamak, üzerinde düşünmek için Gençliğe Hitabe’nin nüshasını bulup bir daha okuyup hatırlamanızı ve çevrenizdekilere de hatırlatmanızı dilerim. Başlığı şöyleydi Gençliğe Hitabe’nin “Ey Türk Gençliği.. Birinci vazifen Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir”
Ey cumhuriyeti benimseyip erdemine inananlar, üşenmeden Ata mirasını hatırlamak içinde “Gençliğe Hitabe”yi bulan ve okuyan ve de okutun çevrenizdeki gençlerinize. Neden mi? Atatürk Cumhuriyeti yok oldu, artık izleri de siliniyor.
Değerli dostlar, bu çağrımın yerinde olduğunu daha iyi anlamak istiyorsanız, 33 yıllık Haymana Gazetesi’nin 1 Kasım 2019 tarihli 1644 sayısını alın. Başköşe yazısını dikkatlice okuyun. “İki ayyaş” başlıklı Yavuz Çifçi’nin kaleminden çıkan o muhteşem yazısını okuyun. Başköşe yazarımız Yavuz Çifçi’nin Türk Tarihi ışığında gezinerek bize özgür bir vatanda, yaşama ve ümmet yerine millet olma duygusunu da yaşatan ve çağdaş bir cumhuriyet’in vatandaşı olma şerefini de veren o iki ayyaş’ı anlatıp, niye sevip saymak durumunda olmamız gerektiğini apaçık anlamış olacaksınız. Sayın Çifçi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesindeki o ruhu anlamış bir Türk genci olduğunu da kanıtlamıştır. Aynı zamanda bu yazı, Haymana Gazetesi’nin ilkelerinin ışığı da olmuştur. Ömrünce bin yaşa sevgili yazarımız Yavuz Çifçi. Ata’nın armağanı cumhuriyetimize kavuşmak dileğimle de yaşasın Türkiye Cumhuriyetine gönül verenler!.
Değeri dost okurlarımız, bazı dostların ve gönüldaşların Kurtuluş Savaşı ile ilgili kaleme aldığım ve savaşta bulunanların anılarını çok uzattığımı ve okumaktan sıkıldıklarını vurgulayan tenkitlerini dinledim. Gerekçeleri ülke gündeminden o kadar çok konu varken niye hatıralara yer verdiğimdi.
Şüphesiz okurların görüşleri bizler için çok önemli yazı konusu rehberidir. Bana yazılarımla ilgili görüş ve tenkitlerini söyleyenler baş tacıdır. Varolsunlar, sağ olsunlar, saygılarımla derim.
Bu hür ve özgür ve de kardeşçe yaşadığımız vatanımız Türkiye Cumhuriyeti, Kurtuluş Savaşında şehit ve gazilerimizin kanlarıyla yoğrulan topraklardan var edildi. Bu köşenin yazarı ben, Çanakkale Şehidi ile Kurtuluş Savaşı İstiklal Madalyası sahibi dedelerimin torunuyum. Kayınbabam olan Gazi Süleyman Çavuş’un da damadıyım. Benim gibi daha binlerce torun, bu ülkede yaşıyordur şüphesiz. Cümlesinin mekanları cennettir inşallah. Bu vatan kahramanlarını anlatmak ve okumak bence bir vazifedir. Niye mi? Vatanı uğruna can verenler, dün olduğu gibi bugünde vardır, yarında olacaktır.
Hafta boyu kalın sağlıcakla ve unutmadan bilin ki; “Toprak uğrunda ölen varsa vatandır” 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " MEKANI CENNET OLAN İKİ AYYAŞ " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin