Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

10, 11, 13 KASIM 2019
15/11/2019
Değerli dost okurlarımız; Atatürk aramızdan ayrılalı 81 yıl olmuş. Kurtuluş Savaşı için yola çıkmasından tam 100 yıl geçmiş. Onun önderliğinde işgal edilmeye ve Anadolu toprakları parçalanarak uydu sömürge topraklarına dönüştürülmeye çalışılan Anadolu’yu, Osmanlı’dan miras bu Türk yurdunu, ebedi Türk vatanı yapmak düşüncesiyle çıktığı bu yolda, hep güvendiği halkının temsilcileriyle el birliğinden doğan güçle, Ankara’da oluşturduğu ve 23 Nisan 1920’de açılışını yaptığı TBMM’de 23 Nisan 2020’de yüzüncü yılını ömür zaman verirse büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Gördüğümüz gibi zaman akıp gidiyor. Vatandaşı onuruyla yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılında inşallah görür ve tarihi mutluluğu da yaşamış oluruz. Dileğim budur.
Başta Gazi Mareşal M.K. Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı şehitlerimize, gazilerimize ve cumhuriyetimizin ebedi yaşamı uğruna bugüne kadar şehit düşmüş vatanseverlerimize Allah’tan rahmet ve layık oldukları mekanlarına kavuşmalarını dilerken, gazilerimize de rütbelerine yakışır bir onurla ömür sürmelerini haktan dilerim.
Değerli dostlar, İstiklal Marşımızın yazarı rahmetli M. Akif Ersoy’un (Mekanı cennet olur inşallah) İstiklal Marşımızın 7’nci dörtlüğündeki şu duasına Amin diyerek katılıp analım.
Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda
Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda
Canı, cananı bütün varımı alsında Hüda
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda
İşte bu dörtlük Türkiye Cumhuriyetinin bekası demektir. Bu duaya yürekten amin denmez mi?
Değerli dost okurlarımız, dün 11 Kasım’da ülkemiz adına Sayın Cumhurbaşkanımız, hatta yaşamımıza yeni adım atmış başkanlık rejimimizin başı Sayın Başkan R.T. Erdoğan’ın da onurlandırdığı bir ağaç dikme kampanyasına tanıklık ettik. AKP iktidarının bence en önemli bir icraatına tanık olduğumuzu söylemiş ve yazmış olayım.
Ülkenin tüm illerinde ve 2000 küsür alanda saat 11’de Kasım 2019’un 11’inde 11 milyon ağacın toprakla buluşması töreni hiçte yabana atılacak bir etkinlik olarak göremeyiz, sayamayız. Bu tarihi etkinliğe adım atanları kutlarken ağacı ve yeşilliğini seve ve dikime katılan her vatanseveri de kutlarım. Bu dileğimin tek bir şartı vardır. Bu tarihi görevin ve şöleninde bir siyaset şovu olmamasıdır. Neden mi?
Ağaç biz insanların ve diğer canlıların, ağaç niteliğinde olmayan ama canlı varlık olan tüm tabiatında almazsa olmaz yaşam kaynağıdır. Onun içindir ki dinimizde yaş ağaç kesen baş keser. Öleceğin anda dahi elinde yaş bir çubuğu toprağa dik” diye de öğüt verir.
Bu ülkede yaşayan herkesin ve dünyamıza doğmuş her insan yavrusunun en az muhakkak bir veya birkaç ağaç diktiğini, büyüttüğünü gösterir bir yaşam şahidi belgesi olmalıdır. Kendi vasiyeti veya devlet ve mahalli idarelerce belirlenen mekanlarda dinen gelenek olmuş örflerden olan, ölümünün 7’nci, 40’ncı günlerinde veya ölüm yıl dönümlerinde ağaç dikilmesi törenleri de gelenek ve örfe dönüştürülmelidir. Siyasiler elbirliğini bu konuda gösterip, bunu da yasallaştırmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu daha da vurgulamak isterim. Devlet Başkanımız Sayın R.T. Erdoğan’ın ABD’ye gitmesi, davet edilmiş olması ve iki ülke arasında yaşanan sorunların çözümünde umuda yol açabileceği düşüncesindeyim. Devletler arası siyasi küskünlük olmaz, ülke menfaatleri gereği. 
Hafta boyu kalın sağlıcakla. 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " 10, 11, 13 KASIM 2019 " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin