Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

24 KASIMDA KUMPAS
29/11/2019
Değerli dost okurlarımız; 24 Kasım 2019 Pazar Öğretmenler Günü’ydü, etkinliklerle kutlandı. İlçemizde nasıl bir etkinlik yapıldı doğrusu bilmiyorum. Köyümde olduğum içinde izleyip öğrenemedim. Yaşamımın Kasım 1964-Ekim 1977 yılları bu meslek içinde geçmiştir. 12 öğretim yılım, bu meslekte geçen o güzel hayat parçamın mutluluğunu zaman zaman anmaya ve anlatmaya çalışırım. Öğrencilerimle her karşılaşmam bana sonsuz bir mutluluk verir.
Sevgili öğretmenlerim, insanların en güzelleri, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun. Yetiştirmeye çalıştığınız öğrencileriniz sizin emeklerinizi yansıtacak bir ayna olduğunu unutmadan, geçim ve çalışma koşullarını aşmada, meslek sevgisinin en büyük güç olduğunu da bilirsiniz. Hepinize ayrılmak zorunda bırakıldığım ve öğretmenlikten emekli olamayan ve işçi emeklisi olarak, yarınlarınızın güzel günlerle dolu olmasını diliyorum. Sizlerle bir düşüncemi de kutlanan gününüz anısı olarak paylaşmış olayım.
Ben yaşıt kuşağım çok şanslıydık. Niye mi? İlkokul eğitim yılları insanoğlunun geleceğini şekillendirmede en önemli süreçtir. Ben ve yaşıtlarım, eğitimin o ilk beş yılını çok değerli öğretmenlerin rehberliğinde okuduk. Beş yılda 3 öğretmenle okudum. Mekanları cennet olsun.İlk iki yılımda Sırrı Sirel (İlçemizde 1957-1960 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Niyazi Sirel’in ağabeyidir) üç ve dördüncü sınıfımda iki ay Sırrı Öğretmenimin eşi Semiha Sirel, geri kalan dört ve beşinci yıllarımı da İbrahim Zeybek’te okudum. Çaldağ İlkokulunda o yıllarda ki öğretmenlerin ikisi hariç Köy Enstitü mezunlarıydı. Mesleklerini severeke seçmiş öğretmenlerdi. Onun için derim ki; öğretmenliği benimseyerek meslek edinmek, öğretmenlikte en önemli temel kuraldır. 
Öğretmeni ben şöyle tarif ederim; Önce öğretmek sevgisiyle mesleğini benimseyip, öğrenen ve öğretmesini bilene öğretmen denir. Bilmem haksız mıyım?
Değerli dost okurlarım; CHP etrafında bir kumpas teorisini yandaş medya çok önemsedi. Gece karanlığında saraya gelip cumhurbaşkanıyla görüşen CHP’li kim? Benim görüşüme ve siyasi tecrübeme göre hiçbir CHP’li böyle bir komplonun aktörü olmaz, olamazda. Böyle bir komplo girişim senaryosu şüphesiz ki planlanmış, yazılmış ve kamuoyuna servis edilmiştir. Ne amaçla mı dersiniz?
CHP’de yapılacak kurultay üzerinden gündem oluşturmak, ülkenin gerçek gündemi durumundaki AKP iktidarının dış politikadaki başarısızlığı ve iç politikadaki ekonomi çıkmazını unutturmak, dikkatleri CHP ve Genel Başkanına yönlendirmek. Öylede oldu. Konu ile ilgili AKP Genel Başkanı konuşuyor mu? Hem de her haber saatinde ve her yaptığı toplantıda. Yandaş havuz medyasında tartışma programlarını dinle de dinle. Öyleyse istenen ve uygulanan kumpas senaryosu başarılı oldu. Üstelik böyle bir kumpas hazırlığını daha önceleri Kılıçdaroğlu’da dile getirmişti. Öyleyse Muharrem İnce kumpasın neresinde? Uygulanan senaryoda saraya giden hangi CHP’li aktör?
O da kurultayda aday olmak ve Kılıçdaroğlu ile yarışmak için hiç hesapta yokken, kör ister bir göz, Allah verdi iki göz deyimi misali durumunu değerlendirip erkenden yola çıkma fırsatını yakalayınca hemen bir komplo senrayosu da o çizdi. Nasıl mı?
Komplolar CHP içinde ki bir grup. Saray temiz. Bu haberi servis eden gazeteciler, onlarda aktörü. Helal olsun böyle bir senaryo ile kumpas oluşturana. 
Hafta boyu kalın sağlıcakla.    
 

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " 24 KASIMDA KUMPAS " Yazısına Yapılan Yorumlar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır. Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin