Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


MERT İNSANI OLARAK TANINAN YERDE NAMERT OKU YİYEYEREK GİDİYORUM DEDİ VE GİTTİ…
31/08/2012

Önceki Kaymakamımız Sayın Süleyman Erdoğan’dı bu sözü söyleyen.
Hani bizim “suyu sıcak, havası sert, insanı mert” diye bir sloganımız vardı.
Buna karşın “mert insanı olarak tanıtılan yerde namert oku yiyerek gidiyorum” dedi. Peki bu sözü niçin ve kimler için kullandı, kimler onun gitmesine vesile oldu? Bilidiğimiz kadarıyla bazı iktidar yandaşları ve ihaleciler.
Ben eskiden Polatlı’ya giderken otobüs saatleri belli olmadığından Başdeğirmen’e kadar yürüdüğüm olmuştur. Hiç unutmam o günleri! Kafalarına göre otobüs seferleri düzenliyorlardı ve hepimiz mağdur oluyorduk. Şuan Polatlı ve Haymana  arası otobüs saatleri düzenli ve seri bir şekilde işliyor. Kim buna sebep oldu, otobüs saatlerini kim düzenledi, Sayın Süleyman Erdoğan.
Bizim aşağı mahalle olarak nitelendirdiğimiz Medrese Mahallesinde güzel bir okul var, adı Anadolu Lisesi. Bu lise devlet desteği olmadan çok zor şartlarda yapıldı. Hayır sever vatandaşlarımızdan ziyade Sayın Kaymakamımız Süleyman Erdoğan’dı bu projeyi başlatan. Vesile olduğu bu lisemizin maddi ve manevi anlamda Haymana’ya katkısı büyük. Ayrıca kendisi halkın içindeydi, gece saatinde tek başına Haymana sokaklarında gezen ve içtiğimiz çayın dahi hijyenik olup olmadığına dikkat eden en basit örneği çay ocaklarının değişmesi gerektiğini söyleyip kahvehanelerde çay ocaklarının değişmesini sağlayan, lavabolarını dahi yenilettiren biriydi.
Öte yandan 110 Dönümlük Başdeğirmen Piknik Alanını hayata geçiren, projelendiren ve ilk kazmayı da vuran yine Erdoğandı. Daha sonraki Kaymakamımız da sağolsun bu projeyi sürdürerek güzel bir yatırımı ilçemize kazandırdılar. Bayramlarda halkın katılımını ilginç yöntemlerle sağlayan yine Eski Kaymakamımız Süleyman Erdoğan’dı. Kendisinden Allah bin kere razı olsun.
Benim merak ettiğim bu kaymakamımız hangi arı koğanına çomak soktu da gönderildi?
Delikanlı Haymana halkımız kaymakamına neden sahip çıkamadı?
Ben herşeye rağmen geç de olsa içimiz buruk ve mahçup bir şekilde eski kaymakamımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.
Şuanki kaymakamımız Sayın Hüseyin Karameşe’yi sadece protokollerde ve gazetede görebiliyoruz! Değerli Kaymakamımız Hüseyin Karameşe’ye mülki amirimiz olarak bir sorunumuzdan bahsetmek isterim.
Devremülk otellerinde ve belediye şirketinde bazı işçilerimizin maaşlarını üç ayda bir aldıkları söyleniyor. İddialara göre fazla mesailerini de alamadıkları belirtiliyor. Dolayısıyla borçlarını ödeyemeyip icra memurları ile karşı karşıya kalıyorlar. Üstüne bir de avukatlık ve icra masrafı ekleniyor. Çoğu zaman yuvalar yıkılıyor.
Kaymakamızdan rica ederek bu konuyla ilgilenmesini çalışanlarımız adına talep ediyorum.
Çünkü bu çalışan vatandaşlarımız işten çıkarılma korkusuyla seslerini çıkartamıyorlar.
O yüzden bu konuyu gazetemiz aracılığıyla ben duyurmak istedim.
Çünkü bizim köşe yazarlığı konumumuz itibariyle toplumsal konularda işçinin, çiftçinin, memurun, esnafın kısacası tüm vatandaşlarımızın sesi olmamız şart.
Sevgi ve saygılarımla...


Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " MERT İNSANI OLARAK TANINAN YERDE NAMERT OKU YİYEYEREK GİDİYORUM DEDİ VE GİTTİ… " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

haymana hakkinda

07:43:32

Gönderen:

yasar gucluoglu

29/Kasim/2012

Sevgili annemin ve babamin ve benim karisik,eglenceli kültürü bol güzel memleketim 1980 senesinde seni terk ettim,cünkü saanat okulu Daha yapi halindeydi. Simdi okullari var,insallah gencleri kendilerini dunya gelisimine ayakuydurarak "Internet"araciligi sayesinde bilgilerini gelistirip,ticaret uygulamalarina gecmeleri lazim.Slogan:dünya avucumuzun icinde . Yeni System satalim ,satalim satalim. Peki ne satalim Su satalim,siselerle ,doga satalim,tarih satalim. Ornek:haymana gelten ingiliz turistleri gavurkalesine götürürdum. Mesele yaraticilik ruhudur,kahle köseleri degil. Ilginc olan sey yurt icinde disinda System ayni . Önemli olan .düzgün kalmak , Basari


Başlık:

FAİZ

08:48:20

Gönderen:

RAMÇO

7/Eylül/2012

ali dogru söylemiş memlekette tefecilik almış başını gitmiş para var diye ragbette görüyolar bitarafları hoca bi tarafları şeyten olmuş herkez herkezi tanıyor adamlar tövbeyi boş ver adları aklansın diye milletede aşılıyorlar sonuç yaşlanınca görürler ALLAHcc tefecilerden tüm insanlıgı korusun tabi bu konu burda kapanır kimse agzına almaz tövbe edin haymanayı yakarsınız ve içinde kendinizde YANARSINIZ


Başlık:

haksızlık

07:05:48

Gönderen:

hüseyin...

7/Eylül/2012

Ali Bey Ben çağda çalışıyorum. Taşeron firma elinden gelidğince bize yardımcı oluyor. Hangi Gün kapılarını çaldıysak boş dönmedik. Sende taşeronluk yapıyorusun sana firma ödeme yapmazsa zorda olmazmısın. Şimdi de hergün işçiye ödeme yapıyorlar evet aylıklarımız 1-2 ay gecikiyor ama alıyoruz. Eskiden 4-5 ay aylık alamaz ayda 200-300 tl çalışırdık ama şimdi hiç olmazsa aylıklarımız geriden de gelse alıyoruz..


Başlık:

Cesaret

17:42:32

Gönderen:

Esref Doğan

4/Eylül/2012

Yazılarının Her zaman Okuyorum Güzel Konulara deyiniyorsun Her daim Haymananın Gizli Koselere saklanmıs sorunlarını Unuturulmaya calişan Sorunlari Her Köse Yazında İletiyorsun Kardeşim Senın Bu CESARETİNden dolayı Tebrik ediyorum Ve Boyle gercekleri Unuturmamanı temenı ediyorum Ve Bir Haymanalı Olarak senle Guru duyuyorum ...


Başlık:

ALİ ÖZTEKin YORUMUNA BİNAYEN

04:56:00

Gönderen:

BARANSEL AYSU

4/Eylül/2012

Sayın Ali Öztek yaptıgınız acıklama herkesler tarafından bilinip fakat bir türlü dile getirelemeyen bir durumdur,Cesaretinizden dolayı sizi tebrik ederim.Bilindigi üzere kral çıplak hikayesi çok pekişmiş tabiri caizse cuk oturmuş.Haymanada o kadar insan alınteriyle çalışırken bu tip taşeronlar bedeva para kazanma yollarını seçtiler.buda haymana gençligi vede haymana için yakışık olmayan bir durum.Gerçi degirmen yanmış yıkılmış perişan olmuş biz şakkak arıyoz.Iraktaki işkerinde başarılar dilerim senin gibi hemşerilerimizin orda yaptıgı işleri holding sahiplerinden duymak ayrıca gurur verici.BAŞARILARININ DEVAMI GÜZEL KARDEŞİM


Başlık:

en büyük haksızlık

14:11:57

Gönderen:

ali öztek

1/Eylül/2012

selamlar malesef böyle olaylar şuanda belkide bitek haymanada kaldı adam akşama kadar temizzlik yapar 750 tl ye alamaz cağ grubu aldığım duyumlara göre cek kırdırarak bazı insanlarımızı kolay para kazanmaya ve allahın haram kıldığı tefeciğiğe alıştırdığı söyleniyor. düşünsenize bi tarafdan emeğiyle calışanlar karşılığını alamazlar 3 ayda 1 alır sıkıntı strs zten düzenli alsalarda zor , sayın yetkililer dur deyin artık haymana yakında insanı mert yerine insanı tefeci damgası yiyebilir. artı asgari ücrete tebki olsun en az maaş 1.000 tl olsun bunuda belediye başlatsın not benim belediye ve cağ grubunda calişan yakınım yok selamlar


Başlık:

teprik

12:01:21

Gönderen:

bayram balcı

31/Agustos/2012

teprik edrim burak bey çok haklısnız ha bu ardada bunları yapan kaymakamız adı gecmediği gibi akp liler bunları kendileri yağtığını sanıyorlar ama akp hiç katkısıyok bunlardan bunlar zaten secime yakın göndrmişlrdi hatırlarsan akp oyunları cunku bunları kendilerine kalsın reklam yapmak adına bide duydum mhp diye yolanmış.bide çok guzel şeye deyendin işçilerin parası ve yerleri torpili olan bağşişi çok olan yerde adamı olmaya kötu yerde yani bu haksızlık lar nezmn bitecek haymana hep kaybediyo anlamıyorlar bunu için ben siyasi parti kurdum ve butun gençleri bekliyom korkmadan gelsinler berber siyaset yapalım ismide zaten hak ve adelet partisi saygılarım la


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin