Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


İKİ AYAKLI ŞEYTANLAR
24/02/2017

Rıdvan Özdemir (Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi)

Gazi İletişim Fakültesi Mezunu (Gazetecilik Yüksek Lisans Öğrencisi)

İKİ AYAKLI ŞEYTANLAR

   İlçemiz son dönemde yoğun bir yalan rüzgarı içine kapılmış gidiyor. Kendine gazeteci diyen ve bunu insanlara yutturmaya çalışan dalkavuklar girdikleri yalan yanlış işlerle hem insanları yanlış yönlendiriyor, hem de  mesleğin şerefini ayaklar altına alıyorlar.

   Yaptığı iş ile saygı görmeyi bir yerlere yamanarak sağlayacağını düşünen bu zavallı zihinler  kendi şeref ve haysiyetlerini ayaklar altına alırken insanlar üzerindeki Haymana algısını yerle bir ettiklerinin de farkında değiller. İftira ve algı kampanyalarını kullanarak bir yerlere varabileceğini sanan 19. Yüzyıl zihniyetiyle ‘gazetecilik’ ve kendince ‘siyaset’ yapmaya uğraşan bu zihin fakirleri asla bir yere varamayacaklarını görmelilerdir.
   Gerçek gazeteci namusludur, onur ve ahlak değerleri vardır. Gazeteci yanılabilir ama asla yalan yazmaz, satılık değildir, taraf tutmaz, siyasilerin mezesi olmaz. Gazeteci diplomasi muhabiri olunca kendisini diplomat, parti muhabiri olunca siyasetçi, ekonomi muhabiri olunca iş adamı, polis muhabiri olunca emniyet müdürü  olduğunu sanmaz. Gazeteci bir suç isnadı olunca ‘elinde tokmak hakimlik’ yapmaz en önemlisi gazeteci emir almaz.
Yapmaya gayret gösterdikleri şey Haymana’yı her gün biraz daha ayrıştırmaktan, ötekileştirmekten başka bir şey değildir. Her yönüyle birbirine akraba bu ilçeyi, yalan iftira ve fesat kampanyalarıyla bölmeye devam edenlere açık bir nota veriyorum. Haymana’nın aklı başında gençleri, yapmaya çalıştığınızı görüyor, okuyor ve anlamlandırıyor.   Haymana’yı başıboş sahipsiz gören ve “ben ne yapsam yanıma kar kalır” diyen kirli zihinlere açık uyarımızdır: Bu kirli oyunlara devam etmeniz halinde karşınızda fikir ve kalemleriyle meşru çerçeve içerisinde size dur diyecek yalan ve iftiralarınızı ortaya dökecek gençler buradadır, artık daha yüksek sesle tepki göstermemiz, vicdanımızın bize emridir.
Devletine vergi ödemeden, internet üzerinden vatan sevdalısı kesilip, paraları ceplerine atan bu gafiller, Haymana Gazetesi gibi namusuyla şerefiyle çalışan, basın meslek ilkelerine göre iş yapan, vergi veren kuruluşların da, hakkını yemektedir. Ey kendini uyanık Haymanalıyı da hakir gören  ‘iki ayaklı şeytanlar’ yalan ve iftiralarınızın takipçisi olacağımızdan sizinde Haymanalı değerli hemşerilerimizin de şüphesi olmasın.
 Saygılarımla.
 

 

 


Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " İKİ AYAKLI ŞEYTANLAR " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

AОZINA KALEMİNE YÜREОİNE SAОLIK EY HAYMANALI

09:18:40

Gönderen:

BİLAL

19/Mart/2017

say Rıdvan ÖZDEMİR : HİZMET EDEN KİŞİDEN BEKLENEN ÖZELLİKLERLİ SIRALAMAYA KALKARSAK UZUN MAKALE OLUR,AYDIN HAVASINDAN GİDEREK LİYAKAT VE SADAKAT YETERLİ OLACAОINA İNANIYORUM, ÖNCE PAZARLAYACAN SONRA ÜRETECEN TERSİ HER ŞEYDE OLDUОU GİBİ ENFLASYONU GETİRİR, TÜRKİYEDE ENFLASYON 8 SEKİZ İSE HAYMANADA 80 DİR ONUN İÇİN HAYMANNIN VE HAYMANALININ SİYASİ VE EKONOMİK OLARAK İKİ YAKASI BİR ARAYA GELMEMİŞTİR VARSA GELİŞEN HAYMANAYI TERK EDİP POLATLI ANKARA GÖLBAŞI,ANTALYA,İZMİR VE DAHA BİR ÇOK İL E GÖÇ EDİLMİŞTİR. BAKALIM HAYMANADA KAÇ KAHVE VAR,KAÇ KÜTÜPHANE VAR KAÇ DERSANE VAR,KAÇ ÖОRENCİ YURDU VAR, VARMI! KAHVEDEN BAŞKA YOK,HAYMANAMIZIN BÜHTAN VE TABASBUSCULARDAN KURTULMASI İÇİN HAREKETİNİ DESTEKLİYORUM. SUYU SICAK İNSANI MERT TAMAM AMA SİYASETİ İTHAL OLAN HAYMANANIN KURTULMASI İÇİN HAREKETİNİ DESTEKLİYORUM. ALLAHA EMANET OLUN AMİN.


Başlık:

Haksız eleştiriye Eleştiri.

09:05:14

Gönderen:

Halil kuş

5/Mart/2017

`` Haymana’da terör`` ``Haymanada canlı bomba patladı`` anonsları ile ilçemizin adı terör le özleştirilmeye çalışılmıştır.!" Başlıklı 14/10/2016 tarihli Haymana`ya TRT. kanalınca haksız ve kasıtlı Yayıma o gün yerel basında sadece benim "Bu mesele davalık mesele " sözüyle biten Tepki yazım yayımlanmıştı. Hemşehrimiz Rıdvan`ın İlçe ile ilgili makalesine tepki gösteren sözüm ona Haymana savunucuları 14/10/2016 tarihinde acaba Haymanada değiller miydi? Burada satırlarca eleştiri oluşturanlar o gün de en azından Haymana gazetesinde Haymanalıları canlı bombacı tanıtan kanallar hakkında bir kaç satır tepki yazısı yazamayanlar, Haymananın kötü reklamını yapan basına tepki göstereni, acımasızca eleştirmeyi bir yazar olarak doğru bulmuyorum. Sevgili gençler Haymana lı geçmişdede hep bir birini haksız yere eleştirerek bu günkü geri kalmışlığ


Başlık:

Sevgili Rıdvan Sen Böyle Bir Duruş Sergiledikçe, Söylediklerin Önemlidir.

01:23:36

Gönderen:

Bülent Han

2/Mart/2017

Temiz bir meslek anlayışı ve ahlakla her anlattığın değerlidir.Kolay gelsin, başarılarının devamını bekliyorum.


Başlık:

Şeytalık Yapmak Şmdi mi Aklınıza Geldi

19:37:27

Gönderen:

Yunus Emre güler

28/Subat/2017

Haymana adı kötüye çıkarılırken fare deliğine saklananlar is işten geçtikten sonra mantar gibi çıkmaya başladılar. Gazeteciyi m diyorsa o süreçte huseyinle Rıdvan ne yapmışlar. Gençlik Derneği ne yapmış. Bunlar üzüm yemeği değil bagciyi dovuyorlar. Bu arkadaşın maksadı birini aklamak değildi maksatları haymana adı kötüye çıkmasın. Bunlar herseyi bıraktı olayı farklı yerler e çekiyor lar


Başlık:

Bu gençlik de boş çıktı

16:56:58

Gönderen:

Murat Uymaz

28/Subat/2017

Rüzgar Hamza Kabasakalı sırf hacı aysunun yanında olduğu için sevmezdim şimdi ise bu gençliği gördükten sonra sevmeye başladım bari onurlu ve dik bir duruş sergiliyor. Şuanda anladım ki hacı abi de rüzgar kardeşimiz de ne kadar doğru bir yoldaymış ki bu menfaatçiler tayfasıyla uğraşmış


Başlık:

İyi Yoldasın

22:55:49

Gönderen:

Fatih ADACI

27/Subat/2017

Dayım iyi yoldasın... bu kadar eleştiri varsa çoğu kişinin önüne geçmişsin arkandan konuşur olmuşlar.


Başlık:

Yapmayın kendinizi düşürmeyin

18:42:43

Gönderen:

Recep

27/Subat/2017

Bir dernek başkanı perde arkasından dernek yönetimini yönlendirmesi pek etik değil.Üstelik geçen okudum bir arkadaş diyor ki arkadaşlarına rica etmiş ne olursunuz benim yazımı beğen yapın ve yorum yazın.Yahu abiciğim bu kadar düştünüzmü?Senin yazın topu topuna 100 beğeni bulmamış. Ama kınadığınız diğer arkadaşın dün saydım 600`e yakın beğenisi var.Bundan bilem ders almıyorsunuz.Gerçi beğeni de psikolojik hastalık halini aldı.İnsanlar beğen üzerine psikolojisini düzenliyor.Ancak müdürü önce bende suçluyordum.Şimdi anladımki adam suçsuz.Adam benim babamın oğluda değil ama giden Manisalı tam bir Haymana düşmanı imiş.Ha müdürün hatası varsa cezasını çeksin.Çünkü bu olay haymanayı yıprattı.


Başlık:

hak yerini bulacak

09:46:20

Gönderen:

esma

26/Subat/2017
Işini hakkıyla yapan insanları ne kadarda kıskanıyorsunuz Rıdvan bey. Belkide bu yüzdendir bu hazımsızlık. Allah biliyor kimin ne olduğunu. Keske o "iki ayaklı şeytan" dediginiz insan kadar olabilseydinizde gercekleri savunsaydınız.

Başlık:

sacmalik

09:25:54

Gönderen:

vedat akalın

26/Subat/2017
Sizsiniz haymananın ismini kirleten. Haklının yanında olmuyorsanız, olan şerefli arkadaşlara laf atmayın!! Kendinizi göstermek için bu tip yollara başvurmayın, gerçekler ortaya çıktığında rezil olan siz olacaksınız.

Başlık:

yazik..

09:17:35

Gönderen:

Sıdıka Kılınç

26/Subat/2017
Kendini tarafsız gazeteci sanan arkadaş! Sen olmayabilirsin ama Allah adildir. Er yada geç doğru ortaya çıkacak ve sen laflarının altında ezilip, laf çarptığın kişilerden özür dileyeceksin..

Başlık:

komik

09:08:39

Gönderen:

Esmanur Akgul

26/Subat/2017
Pardon da taraf tutan tam olarak sizsiniz. Olayın aslını bilmeden kendinizce birşeyler yazıyorsunuz. Çok yanlış konuşmalarda bulunuyorsunuz. Bakalım işin aslını öğrenince ne yapacaksınız? Özür dileyebilecek kadar erdemli olabilecek misiniz? En onemlisi vicdanınızı nasıl rahatlatacaksınız. Yanlış düşünceleri savunup, doğruları savunan onurlu arkadaşlara karşı kullandığınız itamlar size çok yakışıyor. Sizin gibi düşüncesiz ve önyargılı insanlar asıl mesleği ayaklar altına alan, doğruları savunan insanlar herzaman yücelecek. Adalet yerini bulacak ve o zaman ne yapacağınızı gercekten çok merak ediyorum. Biraz Allah`tan korkun. Adil olun. Gerci olmasanizda bizim icin bisey değişmeyecek. Kendi çapınızda takılın siz. Diyorsunuzya gerçek gazeteci namuslu, ahlaklı, onurlu olur diye; suçsuz bir insana iftira atarak gösteriyorsunuz ne kadarrrr namuslu, ahlaklı ve onurlu olduğunuzu! Cok komiksiniz Ridvan bey size sadece gülüyorum

Başlık:

Aynı IP`den Atılan Sahte İsimler Sizi

08:23:25

Gönderen:

Uğur Yılmaz

26/Subat/2017
Hüseyin bey şu yorum atanların ıp adresinin paylaşılmasını istiyorum. Bakalım aynı IP`den kaç kişi buraya yorum atmış herke görsün diplomalı arkadaş şuanda ben ne yaptım diye pişman olmuştur. Yazdığı yazı sadece kendisini bitirmiştir. Şu şube müdürü adayları için bu kadar çaba göstermesinler Başkan yeniden hacı Aysu bunlar da onun yanında ki ve senin eski elemanın olan kişiyi bitirme ve karalama kampanyasına girmişler yani uzun lafın kısası kamuoyu nezdinde sende bunlarda bugün ağır darbe aldı.

Başlık:

Diplomalı piyon

23:53:02

Gönderen:

Haymana sevdalısı

25/Subat/2017

Gazeteci, haber ve bilgi kaynağına çabuk ulaşmak ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunma işini üstlenmiştir. Bu diplomalı arkadaş gittiği haberlerde kendisine konuşan kişileri ele alması lazım. Laf çarpıttığı Haymana`nın yetiştirdiği gazeteci arkadaş da bunu yaptığını vurguluyor. Tabi bu arkadaş yine laf çarptığı gazeteci arkadaşın deyimiyle değnekçi bir başkanın piyonu olarak öne çıkmış bulunuyor. Üzüldüm kendisini daha başlamadan bitirdi.


Başlık:

Sizler Kimi Savunuyosunuz?

23:52:02

Gönderen:

H. Ahmet Yüksel

25/Subat/2017

Sizler kimin arkasındasınız? Sizlere kim emir verdi de yorum yaptınız? Neyin arkasında gittiğinizi bi düşünün ortada Haymanayı memleketimizi karalayan olay var ne kadar doğru ne yanlış bilinmez ama kendisini gazeteci sanan birisi kalkmış belki bi çıkar uğruna suçlu görünen birini savunmaya başlamış sizlerde ona yalakalık olsun diye bu adamı karalamaya yönelik yazılar yazmışsınız yazının içeriğini acaba okudunuz mu? öyle diplomasına laf eden kişinin eğitim seviyeside belli size bu yazıyı yazın diyeninde belli... hadi cesaretiniz varsa kendinize güveniniz varsa sizlerde o diplomayı alın... Rıdvan kardeşim yazın çok güzel olmuş eline sağlık sen böylelerini hiç takma bildiğin yolda devam et. Tebrikler


Başlık:

İçim soğudu

23:38:41

Gönderen:

Ertan yilmaZ

25/Subat/2017

Birileri su yobaz basın bozuntularina dur demeliydi biraz sertde olsa olmuş siz konusun ki bunların yalanları ortaya çıksın devam abi drvam


Başlık:

Doğru yorum

23:36:23

Gönderen:

Elif ilkay

25/Subat/2017

Bu arkadaşı tebrik ediyorum para ayarları gazetecilerin karşısında meslek öğretisi olmus aferin Rıdvan bey


Başlık:

Tam yaralarına tuz basmisın be kardeşim

22:43:57

Gönderen:

Burak

25/Subat/2017

Bazı insanlarla yüzlesirsin yada doğruları soylersın haksız çıkarsın Çünkü onların galip geleceği ikinci bir yuzlerı daha var görüyoruz ey utanmazlar zorunuzami gitti doğruları söylemek yazmak eleştiri yapan arkadaşlar işte tam size yakisio başlık İki ayaklı şeytanlar çünkü siz utanmıyorsunuz yalan konusuyorsunuz seytansiniz sözler utanio ama yüzleriniz hiç utanmio


Başlık:

DOОRULUK

22:43:29

Gönderen:

TESPİT

25/Subat/2017

Yerinde bi tespit ve anlatım olmuş teşekkür ederim ağzına sağlık kardeşim. Kendini gazeteci ilan edenler bide gerçekten gazeteci olanlar var. Seni cani gönülden tebrik ederim. Gençlere maşallahh


Başlık:

içimizden geçenler

22:22:59

Gönderen:

hakan tunc

25/Subat/2017

Sevgili Rıdvan kardeşim içimizde geçenleri mükemmel şekilde yazıya dolmuşun tebrik ve teşekkür ederim yaptığın şeyler doğru kimsenin ne yazdığına ne dediğine aldırma sen doğru yoldaşın. Sen bizim sesimiz ol ki biz de gönül rahatlığıyla `iste bu be` diyebilirim...


Başlık:

aferin

18:46:26

Gönderen:

Yusuf anil

25/Subat/2017

vicdanıma dokünan şeyler vardı hepsini yazmışsın tanımıyorum ama helal kocuma


Başlık:

Yazik

15:56:52

Gönderen:

Diplomalı .......

25/Subat/2017

inesi iştir kişinin lafa bakılmaz.Bu işler diploma ile olmuyor.diploma seni eğitir sadece. Gezetecilik dersi verebilmeniz için önce açın bir haber sitesi 1 yıl çok değil sadece 1 yıl yapabilirsen o zaman konuşmaya hakkın olur.internet haberciligini küçümseme bir gazeteci kendine gazeteciyi diyor.haymana gazetesini övüyor kendine tarafsız diyor.


Başlık:

Sen Piyon Musun Yeğenim

12:28:43

Gönderen:

Savaş Erat

25/Subat/2017

Bu arkadaşı öne sürenlere sesleniyorm çocuğu rezil etmişler gazeteciliğin gaz olanını buna vermişler bas gaza koçum demişler; ayıp etmişler burada Selçuk hocanın tarafında olan bir gazeteci hiç olmadı. Kişisel görüşleriniz kimseyi alakadar etmez ama bu yazı hiç olmadı Koçum fitne çıkartıyorsun insanları tahrip ve tahrik ediyorsun etme. Senin yaptığın şeytanlık senin


Başlık:

Bu yazıyı yazan arkadaşı kınıyorum

04:56:17

Gönderen:

Tülay Başaran

24/Subat/2017
Ya şu yazıdan Haymana`yı savunan anlamlar çıkaranlar bu yaZı bu arkadaşı ve Haymana`yı bitirmiştir. O yüzden sizin ve derneğinizin miadı dolmuştur.

Başlık:

superrrrr

01:39:32

Gönderen:

Vehbi yılmaz

24/Subat/2017
İsmini hiç duymadim ama Haymana sevdalısı olduğun belli. Yazın on numara olmuş tebrik ederim sonraki yazılarını merakla bekliyorum

Başlık:

Doğru söze ne hacet?

01:36:57

Gönderen:

Ahmet Yüce

24/Subat/2017
Gerçekleri bizim adımıza dile getirmişsin güzek kardeşim.Allah bahtını açık etsin ilçemizden böyle gençlerin yetiştiğini görmek bizlere umut veriyor.Selamlar

Başlık:

manifesto

23:30:10

Gönderen:

fatma

24/Subat/2017

gazetecilik örnegi olmuş haymana da aklı başında insanların ve genclerin olması buyuk sans


Başlık:

Sen kaç ayaklı şeytansın

23:27:16

Gönderen:

Bünyamin Çiçek

24/Subat/2017

Acaba bu yazıyı yazan dalkavuk kendisinin kaç ayaklı şeytan olduğunu biliyor mu? Kimden talimat aldıklarını Haymana kamuoyu en iyi bilendir. Bu yüzden sizin gibi değnekçilerin sözü artık 5 para etmiyor.


Başlık:

tebrıkler

23:26:50

Gönderen:

emre

24/Subat/2017

guzel yazı tebrık eder basarılar dılerım


Başlık:

Haymana

23:20:48

Gönderen:

Onur Koç

24/Subat/2017

Çeşitli zamanlarda ulusal basının haksız yere suçlamalarına maruz kalan korumasız Haymana için güzel bir yazı. Tebrik ederim ..


Başlık:

HAYMANA EMİN ELLERDEE

22:32:53

Gönderen:

HAYMANA

24/Subat/2017

Eline yüreğine sağlık! Gün gelecek Haymananin geleceği Haymanalı dinamik ve egitimli nesillerin ellerinde olacak..


Başlık:

OLURSA GENÇLERDEN OLUR

22:30:24

Gönderen:

GENÇLER

24/Subat/2017

Tebrik ederim rıdvan kardeşim yüreğine sağlık memleketin durumunu iyi özetlemisin inşallahh sizlerle memleketimiz kalkınacak ve daha güzel yerlere gelecek.. Saygılarımla


Başlık:

utanmazlar

21:14:05

Gönderen:

yakup ardesen

24/Subat/2017

insanda bıraz haya namus olur gazeteci gecınen bu tıplere cok dogru bır cavap olmus varol arkadaS


Başlık:

Allah razı olsun

20:55:39

Gönderen:

hanci

24/Subat/2017

birileri çıkıp doğruyu savunup zalimlere cevap vermiş tebrikler ridvan kardeşim tebrikler haymana genclik dernegi


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin