Hakkımızda | İletişim
Haymananın İlk ve Tek Siyasi Bağımsız Gazetesi

Haymana Gazetesi


Arşı Delen Çığlıklar
16/06/2017
Hayatımda ilk defa, kendimi ifade ederken bu kadar zorlanıyorum. Adeta boğazım düğümleniyor, nefes alamıyorum. İnanın, ne yazacağımı, nasıl cümle kuracağımı kestiremiyorum. İnsan, tanımlanması güç bir acı hakkında yazabilir mi gerçekten? Gönlünün ağıda yaslanmış avazını duyurabilir mi? Hem kurulmuş hangi cümle, ömre düşmüş bir ziyanı karşılayabilir? Hangi söz, ruhun kopan kıyametini tanımlayabilir? Peki ya, gözünden sakındığı, koklayarak uyuttuğu yavrusunu katledilmiş halde bulan bir annenin ruhunu, söyleyin bana kim teskin edebilir?
Hiç düşündük mü gerçekten? Haber sayfalarına düşen cinayet ve taciz haberleri karşında feryat figan moduna giren bizler, en fazla bir kaç gün sonra o hâlet-i ruhiyeden sıyrılıp gündelik telaşlarımıza devam edebiliyoruz da, henüz 6,5 yaşında ağzında sakızıyla poz veren cennet gülüşlü Gizem'in önce bıcaklanıp sonra üzerine benzin dökülerek diri diri yakılmasının tahribatı annesinin ruhunda ne alemde biliyor muyuz? 
Peki geçmiş onca zaman, 4 yaşındaki Irmak'ın minicik bedeninden faydalanmayı ve onu öldürmeyi kendine hak gören o lağım ruhlu caninin yüzünü silebildi mi zihnimizden?  
Sahi Antep'te 9 aylık bebeğini tecavüz sonucu kaybeden bir annenin gönlünde kopan fırtınanın akıbetini bilen var mı içimizde? Peki geçen gün, komşusuna su içmek için giden 10 yaşındaki melek yüzlü küçük Ceylin'in o evde ölü bulunmuş olmasını nasıl izah edeceğiz annesine? Bu dünyanın tüm zulmünü yüklenen o masumların vebali bulaşmışken ellerimize sahi biz cennete nasıl gireceğiz? Savunmasız ana kuzularının vahşice katledilmelerinin hesabını nasıl vereceğiz? 
Söyleyin hangi necis ifade, savunmasız cocukları istismar edip öldüren katilleri tanımlayabilir? "Ey akıl sahipleri, kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki böylece korunursunuz" diyen İlahi bir hitap varken, çocukları korumak için neden daha başka yöntemler arıyoruz? "Umulur ki böyle korunursunuz" demek ne demektir? "Ey akıl sahipleri" diye özellikle vurgu yapan Allah neyi kasdetmiştir? Hak katında kasden insana kıymanın cezası açık açık belirtilmişken, bir yavruyu katletmenin bedeli ölüm değil de nedir? Şimdi her yerde "İdam istiyoruz" çığlıklarımız yankılanıyor. Meydanlara kulak verilmeli. 
Böyle bir suçun faili, yaptığının aynısıyla muamele görmeli. Ta ki minik meleklerin kanatları bir daha hiç kırılmasın, annelerin gönlüne yavrusu için yakılmış ağıtlar bir daha hiç uğramasın.

Bu yazıya toplam 1 yorum yapıldı.
Mesajınız Gönderiliyor
Lütfen Bekleyiniz...


Teşekkür Ederiz.
Mesajınız Gönderilmiştir.
En Kısa Zamanda Editörlerimiz
Tarafından Kontrol Edilip Yayınlanacaktır.


Olası Sebeplerden Ötürü
Mesajınız Gönderilmemiştir.
İnternet Bağlantınızı Kontrol Edip
Tekrar Deneyiniz.
İsminizi Giriniz
Lütfen En Az 3 Karakter İsim Giriniz
: *
Mesaj Başlığı Giriniz
Lütfen En Az 5 Karakter Mesaj Başlığı Giriniz
: *
E-Mail Adresinizi Giriniz
E-Mail Boş Bırakın veya Doğru Mail Adresi Giriniz.
:   
Yorumunuzu Yazınız * Max 1000 karakter.Kopyala yapıştır yaparsanız yorumunuz kesilebilir.
Lütfen En Az 10 Karakter Bir Yorum Yazınız.
İşlemin Sonucu Kaçtır :
Lütfen İşlem Toplamını Doğru Giriniz.
 " Arşı Delen Çığlıklar " Yazısına Yapılan Yorumlar

Başlık:

Yazarın Görüşlerini Bekliyoruz

21:23:32

Gönderen:

Bülent Han

20/Kasim/2017

Yazarın görüşlerini her konuda bekliyoruz.Eleştirilerimizi olgunlukla karşılayacağını umuyoruz.Bu alanda istismar edilen bir düşünce alanı..doğru bilgileri doğru kalemlerden öğrenmek hakkımız...Farklı düşünebiliriz ancak herkesin düşüncesine saygılı olmalıyız, faşist, ırkçı, gerici ve insanlık düşmanı olmadı sürece..


Başlık:

Alingan KAZIMA

06:34:07

Gönderen:

Ali KELAM

23/Eylül/2017

insanlar gazetelere neden para verir,ülkesinde veya yakin mesaferelerde olup bitenleri okumak Bilgi sahibi olmak icindir.okuyucu okudugu kazetenin yazarlari nin yazilarina yorum da yaparlar gezete okuyucusuna bu imkani vermistir.okuyucu yorumu o yazarin yazisina aittir begenir veya begenmez ona göre yorumu yazar gönderir olumlu veya olumsuz,bu arada alingan KAZIM devreye girer agzinageleni savurur.kendisini seyhzul Islam sanan dengesizlere söylenecek laf bulamiyorum efendi inanc senin tekelinde degilki sen istegin kadarini istedigin tanidigina veresin,su bir gercek islama en büyükdarbe kara cahillerden gelmistir halada devam etmektedir.teknoloji caginda yasiyorsun istedigini istedigin an bulur Okur Bilgi sahibi olursun.sunu rahatlikla süyliye bilirim paslanmis kafalar istediginiz kara düzeni vurgunu soygunu artik bulamiyeceksiniz.hasretini cektiginiz karanlik haymanin caldagina gömülmüstür,bu imkani bulamiyacaksiniz.insa


Başlık:

Böyle bir konuya bu kadar sığ önermelerle yaklaşırsanız tartışmalarında sığ2

07:42:48

Gönderen:

Bülent Han

22/Agustos/2017

Eğer sizin söyledikleriniz yetseydi.bunları asırlardır okuyanların somut katettikleri bir mesafe olurdu.Ama maalesef tam tersine o coğrafyanın durumu içler acısı...19/08/2017(Otamatik olarak kesildiği için son iki kelime ve tarih kısmı çıkmamış...Neyse isabet oldu ya.Bu vahim olaylara bu gün gazeteler düşen haber var...buradaki yaratığın adı Oğuz Bulut...bu adamın söylem ve argümanları tamda bu lafızın anlamsızlığına örnek olur tarzda cereyan etmiş!..Sadede gelelim; kaç kişiyi öldürürsek bu sapıklıklar son bulur!..Ya da hiç sapık türemeyen bir toplum nasıl varolur...dilek temennilerin ötesinde somut öneriler istiyoruz.Kimsenin imanına günah sevap yazma derdinde değiliz, konu bu değil.Bize temiz bir toplum lazım.Çocuklarımızın güvenle sokaklarında gezindiği..maalesef sizin işaret ettiğiniz yerlerde bunun güvenini veren bir zemin yok.22/08/2017


Başlık:

Böyle bir konuya bu kadar sığ önermelerle yaklaşırsanız tartışmalarında sığ

08:13:50

Gönderen:

Bülent Han

20/Agustos/2017

seyretmesine şaşırmazsınız...Neden sonuç ilişkisi bile kurulamamış sadece "ben de bunu mahkum ediyorum" duyarlılığına denk (en fazla) öte gitmeyen bir tutumla kaleme alınmış..."Allahın kanunu" "şeriat" gibi başlıklarla daha başından önermeleri tartışılmaz doğrulukta servis eden derinlikten yoksun bir yaklaşım...E çokta şaşırtıcı değil aslında güvenli sularda gezinen felsefi derinlikten yoksun referansı sorgulanmaz görüşler duvarına gelip dayanan öteye gidemeyen.Kendi içinde bile tartışmalarla kaynamış İslam Tarihi kadar bile cesur olmayan bir tutum.Çok iyi Müslüman olabilirsiniz, mükafatınızı bizler verecek değiliz.İlgilenmiyoruz.Siz bu facialar için somut ne önerirsiniz onu söyleyin de buradan öğrenelim...Eğer sizin söyledikleriniz yetseydi.bunları asırlardır okuyanların somut katettikleri bir mesafe olurdu.Ama maalesef tam tersine o coğrafyanın durum


Başlık:

zulüm sarmış her bir yanımızı

00:00:23

Gönderen:

yüksel fırat

13/Agustos/2017

Allah sizden razı olsun..çok güzel yazmışsınız umarım yetkililer bu feryadımızı duyarda bir an önce böyle alçak insanlar için idam cezasını çıkarırlar..


Başlık:

Fazla agresiflik ve tahammülsüzlük kalp hastası yapar

00:35:33

Gönderen:

Mehmet Ali

21/Haziran/2017

Mustafa Suphiler mi terki silah etti yoksa şeriatçılar dediğin Müslümanlarmı terki silah etti. Msülümanlığı ağzına sakız gibi çiğneyip istismar etme. Sen ne anlarsın İslamdan ve Müslümanlıktan. ömer taner sana açıkça yazmış şeriatın ne olduğunu. Müslümanlar ülke için savaşırken, Mustafa Suphileri Atatürk denizle döküyordu. Ağzını bozma adam gibi yorum yaz.Din tüccarı olan kim cahil?AKPyi kast ediyorsun, onlar din tüccarı olabilir.Onları Müslümanlar ile karıştırma cehaletini, yobazlığını gösterme. Agresiflik insanın kendisine zarar verir,bünyede yaralar açabilir. Tahammülsüzlük te kalp spazmasına da neden olabilir.Senin yerin zaten çağdaş ve demokrat (demokrasiyi götürdüğü ülkelerdeki katliamlarını görüyoruz) ülkelerdir.Orada kal.


Başlık:

Ülkemde ŞERİAT`ı özlüyorum ALLAH`im

20:37:34

Gönderen:

Ömer taner

20/Haziran/2017

Ali kemal kardes sen daha ŞERİAT`ın ne oldugunu bilmiyorsun.ŞERİAT ALLAH(c.c)nun kanunlaridir,emir ve yasaklaridir.eger sen muslumanim diyosan ŞERİAT`a uymak zorundasin. kabullenmiyosan ozaman dinden cikarsin.Bak daha hayattasin gec kalmis degilsin.tövbe kapisi herzaman acik.benim ALLAH(c.c) den baska kimseden beklentim yok.sadece onun rizasini kazanmak niyetim.ALLAH(c.c) razi olsun dedenden.bak ne guzel ŞERİAT icin Şehit olmus.ulkemi seviyorum diyosun uzun yillar ulkenden ayri yasamissin.ben yazmasini gayet iyi bilirim.asil senin yazdiklarinda tuhaflik var.bak sana acik ve net yaziyorum Ali kemal kardes. Sakin ha cagdaşligi,ŞERİATin ustunde tutmaya kalkma.sevdigin ulkeni, muslumanlarin kanini emen soysuz ulkelerle bir tutma.madem cagdasim diyosun ozaman o cok övdüğün sömürgeci cagdas ulkelerde kal bence.


Başlık:

demokratim cagdasim,,,

07:02:20

Gönderen:

Ali KEMAL

19/Haziran/2017

burasi tartisma yeri degil bana din tüccarligini yapma,ben domaokrat biriyim bunu acik acikd yaziyorum,her yerdede söylerim,yazili olarak beyan edrim,yazdikalrimi begenir veya begenmezsin,o senin bilecegin bir sey,,,yoksa bir yerlere yamanip zenginmi olamak istiyorsun,evet ben müslümanin cagdasim demokratim,halkim ve ülkemi seviyorum,vergilerimi zamaninda ödiyorum.uzun yillardir avrupada yasiyorum,halen türk vatandasiyim,bundanda sikayetim yok.nufus kayitlarinda yazili,savasta ülkesi ve halki icin canini verenlere sehid deniliyorsa en büyük sehit beim dedemdir,nufuss kayitlarina baka biliriz.iste orada savasanlar ve savasta kacankar kayitlidir.unutma Dostum orduyu terki silah edende bir sriatci idi.sebest ticaretten ve serbest düsünceden yanayim.ona buna saldiracagina iki satir yazi yazmasini ögrensen diyorum,yani,,,,.haymana gazetesi calisanlara ve tüm okuyucusuna selam ve saygilarimla.


Başlık:

Demokrasi katliamlar ve küfür sistemidir

01:48:54

Gönderen:

Ahmet

19/Haziran/2017

A.Kemal abim çağı yakala bilgi birikimi yap:"özlemini cektiin yöntemle ....kelimelerle başlayıp, .........ülkelerin tamaminda demokrasi hakimdir." kelimeleri ile biten, tırnak içerisine aldığım sözlerinde elle tutulur bir taraf yoktur.1-Dünyada şu anda İslam devleti diye anacağımız Şeriatı uygulayan yoktur.Ülkesinin yönetimine Şeriat verip, o ad altında Müslümanları ve onun kaynaklarını emperyalistlere peşkeş çeken ve geceleri Montecarlo ve Paris`de eğlenip zıkkımlanan şeriat!devletlerinin şeriatçı! ( laik ve tasmalı yöneticiler) var.2-Demokrasi dediğin batıl bir sistemdir. İslam ile 180 derece zıt olan bir katliamlar ve bataklıklar sistemidir. Batının demokrasi götürmek istediği ülkelerdeki katliamlarını görüyoruz.Ne maksatla demokrasi götürmek istediklerini anlamalıyız.


Başlık:

Kısası uygulayacak düzen ve adalet varmı?

01:32:25

Gönderen:

Ahmet

19/Haziran/2017

"Ey derin kavrayış sahipleri! Adil karşılık (kısas/misilleme) yasasında sizin için hayat vardır. Olur ki sizler (bu sayede yaralama ve cinayetten) korunursunuz." Bakara 179.ayet.Kusura bakma insanlar anlasın diye parantezli açıklama yaptım.Ancak bu düzende adalet aramak denizde inci aramaya benzer. Yargının tarafsızlığını, adaletini yitirildiği bir zaman ve mekanda bu cani sapıklar da idam edilmez.


Başlık:

Nedir Bu İslam dusmanligi...

04:24:40

Gönderen:

omer taner

18/Haziran/2017

Ali kemal kardes senin cagdas dedigin demokrasi dedigin ulkeler muslumanin kaniyla besleniyor.ulke cagdaslikla yonetiliyorda nolmus arsizlik,hirsizlik butun pislikler ortada.ama ALLAH(c.c)adaleti olsun ozaman bak bakalim senin cagdaslik dedigin duzenin icindeki pislikler yasanacakmi.suan hicbir ulke seriatla yonetilmiyo.yonetilse zaten muslumanlar bu somurgeci duzen icinde perisan olmazlardi.ve sen muslumanim diyosun isin tuhaf yani KURANla yonetilmek istemiyosun.Alu kemal kardes sen istersen Dr.Zakir Naik`i bi dinle bu ovdugun somurgeci ulekelerin nasil bi pis durumda oldugunu anlarsin ozaman.cinayetler,tecavuzler,arsizlik,hirsizlik acaba o cok ovdugun cagdas,demokrasi ulkelerdemi daha cok,yoksa musluman ulkelerdemi? ALLAH(c.c) sonumuzu hayirli eylesin.hayirli musluman kardeslerimizin yardimcisi olsun.Amin


Başlık:

olduysa sürcü lisan af ola

22:15:51

Gönderen:

Ali KEMAL

18/Haziran/2017

saygi deger haymana gazatesi betül ERBAS Hanim efendinin yazisina yazdigim yorumda BETÜL ERBAS yazacgima SENAY Hanim diye yazmisim,haymana gazetesi calisanlarina ve okuyucusuna cok özür diliyorum.dogrus betul erbas hanim efendinin köse yazisina hitaben yazmistim,,,olduysa sürcü lisan af ola,selam ve saygilarimla,,,.KEMAL:


Başlık:

ENFAL,,,,,.

20:48:03

Gönderen:

Ali KEMAL

17/Haziran/2017

Enfal Saddam hüseyin kendi vatandaslarina karsi yaptigi soy kiriminin isminide ENFAL koymustu.ama sonucu iyi olmadi.idam sehpasina elinde bir kur anla ipe gitmisti,seriat düzenini türkiye cumhuriyeti yüz yil önce bir daha idare sekli olmamak sartiyle gündeminden cikarmisti.saygi deger yorumcu özlemini cektiin yöntemle idare olanlar perisanlar acimasiz ir sekilde bir birlerini öldürüyorlar.bende bir müslüman olarak diyorum demokrasi,yani islamda demokrasi olmazmi olmiyorsa beraber bakalim islamin neresinde demokrasi yasagi var.gelismis ülkelerin tamaminda demokrasi hakimdir.saygi deger SENEAY Hanim olaylari bizler basinda okuyoruz ve lanetliyoruz,sizce bu olaylarin cözümü nedir neden cözüm icin fikir beyan etmiyorsunuz,yazilainizda insanlari sürekli olarak öbür dünyayla korkutuyorsuuz,bu sorunu cözmiyor,ülkemizin cagdas ülkeler seviyesine gele bilmesi i


Başlık:

ALLAH(c.c) adaleti yani ŞERİAT`ın gelmesi gerekir.

23:53:06

Gönderen:

ömer taner

16/Haziran/2017

insan oğlu gün geçtikçe islamdan uzaklasıyor.zıvanadan cıkıyor.gerçekten ALLAH(c.c) ipine sımsıkı sarılsak hem dünyamızı hemde ahiretimizi kurtarmış olacaz.yüzde 99 müslüman ülkeyiz diyoz ama ne garipse ülkemiz ŞERİAT la yönetilmiyor.elhamdulıllah müslümanım diyo bide elini kalbine koyuyor gelgelelim kahrolsun haşa ŞERİAT diyo.bunasıl bi düzen.oysaki ALLAH(c.c) bize peygamber göndermiş.kitabını göndermiş.ama insan oğlu nefsi arzularına mal sevgisine kendini kaptırmış gidiyor.ALLAH(C.C) kitabında rad suresi 11.ayette ne diyor.enfal 53 73 .ayetlerde nediyor RABbim.maide 54.ayette ne diyor RABbim. kaçımız baktık KURAN a kacımız anlayarak hayatımızda uygulayarak okuduk.islamdan nasibini almayan yok olur gider.ALLAH(c.c) yar ve yardımcımız olsun


 Sayfanın üstüne gitmek için tıklayınız...
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Yazarlarımızdan...
Yazarlar - Son 5 Yorum
Haberler - Son 5 Yorum
Sizde Reklam Verebilirsiniz
Facebook'ta Bizi Bulun


Ulusal Gazetelerin Mansetleri
 Bir Gazete Seçin